zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Anna Slováčková vyhrála nad rakovinou. Svého tátu poslala do patřičných mezí

Lenka Nováková , Vydáno: 09.03.2021
Pětadvacetiletá zpěvačka a herečka Anna Slováčková nedávno vyhrála boj s rakovinou prsu. Zdravotní testy jsou v pořádku a Anička tak dala průchod svým emocím v novém albu. A pomalu se učí říkat lidem „ne“. Proč poslala svého tátu Felixe Slováčka slušně do patřičných mezí?

reklama

Na dětství a dospívání po boku svých slavných rodičů Dády Patrasové a Felixe Slováčka vzpomíná s úsměvem. Anička poslouchala během puberty hudbu čtyřiadvacet hodin denně, což nebylo vždy ideální.

 „Nejdřív jsem rodiče týrala kolem šesté ráno rádiem, když jsem vstávala do školy. Měla jsem pokoj přímo nad jejich ložnicí a dupala jsem do rytmu. Prosili mě, jestli bych to mohla ztlumit. Na druhou stranu – u společné večeře, která byla sama o sobě svátek, na mě řvali, abych si vyndala sluchátka z uší. Ale tak to má asi každé dítě v pubertě,“ vypráví Anička.

Anna Slováčková s maminkou Dádou Patrasovou
Autor: profimedia Anna Slováčková s maminkou Dádou Patrasovou

Vyrůstat po boku Dády Patrasové a Felixe Slováčka

Být dcerou jedné z nejkrásnějších českých hereček ale nebylo úplně lehké. „Toho srovnávání tam bylo spoustu a pořád ještě je. Nebylo to vždycky jednoduché, ale nějak jsem se naučila to moc nevnímat. Spíš nemám ráda řeči typu „komerční spratek“ nebo „ta má tu roli, protože tam hraje její máma“. To mě nebaví. Myslím, že pokud člověk na něco nemá, tak to nedělá nebo by ho to nenechali dělat. Nicméně máma je symbol krásy určité doby, je nádherná. Její typ v České republice není, já mám ale tu výhodu, že jsem typově úplně jiná než ona. Ona je prostě černá a já jsem bílá, takže to srovnávání ani není na místě,“ vysvětlila Slováčková v rozhovoru pro Prima Ženy.

Anna Slováčková
Autor: profimedia Anna Slováčková

Anička v mnoha rozhovorech potvrdila, že se teprve učí zacházet s asertivitou, dlouho neuměla říkat lidem ne. Na to, jak se ale pořádně vymezila vůči tatínkovi, když si nechala udělat první tetování, ale nezapomene.

„Asi dva dny po svých osmnáctinách jsem domů přišla s kérkou. Máma mi to nechtěla zakazovat, když už jsme se viděly tak třikrát do roka, takže mi jen řekla, že to je hezký. Táta se to dozvěděl, až když jsem měla asi čtvrté tetování. Byla jsem zrovna ve škole a měla od něj tak dvacet zmeškaných hovorů. Volala jsem mu zpátky – rozčiloval se, že to dělá hanbu celé rodině. Řekla jsem mu: Tak tati, o hanbě celý rodině bychom si mohli vyprávět. Na to už mi neřekl nic,“ směje se Anička Slováčková v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Anna Slováčková s bratrem na koncertě
Autor: profimedia Anna Slováčková s bratrem na koncertě

Přímý přenos boje proti rakovině

Anna Slováčková je jednou z mála českých žen, které se rozhodly otevřeně promluvit o rakovině. Informace o nemoci sdílela hlavně na svém Instagramu. Má za sebou roční léčbu, během které zvládla dokonce i natočit desku s kapelou Aura. 

 V rozhovoru pro Prima Ženy z minulého roku dokonce prozradila, že si točila deník v průběhu léčení, který možná jednoho dne zveřejní: „Je to strašně citlivé téma a pro mě je v některých momentech těžké a zároveň nabíjející, že teď musím být pořád pozitivní. Chci ale lidem ukázat tu skutečnou stránku, takže od začátku své nemoci na telefon průběžně natáčím videa, která jsem ještě nikde nezveřejnila. Chci to udělat až potom, co bude všechno za mnou, aby lidé viděli, že mi nebylo vždycky dobře. Sama ale teď potřebuju být pozitivní, takže se snažím tyhle horší chvíle nechat až na okamžik, kdy najednou zveřejním průběh léčby, stříhání vlasů, momenty, kdy mi bylo blbě, kdy dobře, kdy jsem měla sílu cvičit, kdy už ne. Dalo by se říct, že to bude takový rakovinový deník," říká.

7 pádů Honzy Dědka můžete sledovat každé úterý ve 21:35 na Primě.

reklama

Související témata: Anna Slováčková , rakovina , 7. pádů Honzy Dědka , Dáda Patrasová , Felix Slováček

reklama

Přečtěte si také

reklama