Celebrity

28. června 2021 12:00

Zuzana Schneidewind

Hvězda Ashton Kutcher má české kořeny: Vzal si Demi Moore a přebral ženu jinému herci

Hele, vole, kde mám káru? - upoutávka

Zní to až neuvěřitelně, ale slavný americký herec Ashton Kutcher, který dobyl svět, má český původ. Jeho předek, který do USA přišel v roce 1850 se jmenoval Jan Kučera. Ashtonova cesta na vrchol ovšem byla trnitá, jako mladistvý dokonce málem skončil za mřížemi. 

Už jako malý chlapec prožil trauma, které ho poznamenalo na celý život. Jeho dvojče, bratr Michael, trpěl dětskou mozkovou obrnou a podstoupil transplantaci srdce. V šestnácti letech se navíc jejich rodiče rozvedli, což velmi těžce nesl. Začal tropit výtržnosti, které ho přivedly málem až do vězení. S bratrancem se vloupal do školy, byl zadržen, dostal tříletou podmínku a 180 hodin veřejně prospěšných prací. Tehdy si uvědomil, že taková vzpoura osudu nikam nevede.

Podařilo se mu dostat na univerzitu, kde začal studovat biologii. Jeho snem bylo najít lék, který by pomohl nemocnému bratrovi. Nakonec ale bylo všechno jinak. Během studií ho v nočním baru objevil modelingový skaut a jeho život se vydal úplně jiným směrem. Ashton se stal velmi vyhledávaným modelem a peníze se mu začaly hrnout. Netrvalo dlouho a přišla nabídka zahrát si ve filmu. „Nezaváhal jsem ani na vteřinu, neměl pochybnosti, že bych to nezvládl. Bral jsem to jako obrovskou příležitost,“ svěřil se v jednom z rozhovorů. Jak se ukázalo, bylo to šťastné rozhodnutí. Před kamerou působil naprosto přirozeně, brzy se stal hvězdou a šel z role do role.

Na svatbě nechyběl Bruce Willis, bývalý manžel jeho nevěsty

Jeho milostný život byl velmi bouřlivý. První manželkou byla o patnáct let starší herečka Demi Moore. Svatbu měli v roce 2005 a slavnostní hostiny, na které nechyběl ani její bývalý manžel Bruce Willis, se zúčastnilo zhruba 150 hostů. Společně se angažovali ve věcech, které rezonovaly společností. V roce 2009 založili mezinárodní organizaci na ochranu lidských práv, zabývající se řešením proti pohlavnímu vykořisťování dětí a proti šíření dětské pornografie po celém světě. Jejich manželství se ale rozpadlo po osmi letech. Krátce poté Ashton začal randit s kolegyní Milou Kunis, bývalou partnerkou herce Macaulay Culkina známého z filmů Sám doma, kde hrál coby chlapec. Zajímavostí je, že se spolu znali už dlouhá léta. Seznámili se během natáčení sitcomu Zlatá sedmdesátá, kdy jim nebylo ani dvacet. Ashtonovi s Milou se v roce 2014 narodila dcera Wyatt Isabelle, rok nato se vzali a následně se jim narodil syn Dimitri.

Ashtona kromě herectví velmi slušně živí i podnikání. Stal se z něj investor, který ví, kam uložit peníze. Mezi jeho nejznámější filmy patří snímek Hele, vole, kde mám káru, který můžete vidět v pondělí 28. června od 20.00 na Prima MAX nebo o den později na stejném kanále od 18:15.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.