zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bára Basiková otevřeně přiznává, že se léčí s depresemi. Dvakrát si chtěla vzít život

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anna Lacinniková , Vydáno: 13.09.2021
Deprese sužují Báru Basikovou prakticky celý život. „Dvakrát za život jsem dokonce pomýšlela na to, že to tady zabalím,“ přiznala zpěvačka v novém pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Dnes už se s depresemi úspěšně léčí. Obává se však toho, že s ní zůstanou napořád.

reklama

Známá zpěvačka se s depresemi potýkala už jako dítě. „Jako malá jsem bývala smutná a uplakaná. Řekla bych až pesimistická. Často jsem se nesmála tam, kde se smály ostatní děti. Později jsme navíc zjistila, že už jako dítě jsem měla deprese,“ uvedla Basiková s tím, že v té době se prý takové věci neřešily.

„Jsem z generace, kdy děti musely takzvaně držet hubu a krok. Nikdo se s námi moc nepáral,“ vysvětlila. Od smutné nálady jí pomáhalo hlavně psaní. „Představovalo pro mě útěk do mého vnitřního skrytého světa. A hlavně mě to bavilo, okouzlilo a uchvátilo,“ řekla zpěvačka. Svou první knihu napsala, když jí bylo pět nebo šest let. „Tatínek mě totiž učil psát ještě předtím, než jsem šla do školy. Jako dítě jsem byla taková stará mladá,“ vzpomínala Basiková.

Bára Basiková promluvila o depresích v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.
Autor: CNN Prima News Bára Basiková promluvila o depresích v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Basiková: Pomohli mi až lékaři

To, že trpí depresemi, zjistila zpěvačka až v dospělém věku. „Stavy a pocity, které jsem zažívala, bych nikomu nepřála,“ přiznala. Dvakrát prý pomýšlela i na sebevraždu. Poprvé se tyto myšlenky dostavily ještě zamlada. V době, kdy ještě neměla děti. „Byl to těžký boj. Lékaři mi však pomohli si uvědomit, že mám ještě celý život před sebou. Navíc jsem už v té době toužila po tom mít děti. Byl to můj celoživotní cíl a touha,“ řekla Basiková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Zpěvačka Bára Basiková

Měla jsem dost síly změnit svůj život, říká o těžkém dětství Bára Basiková

Podruhé si chtěla vzít život už v době, kdy měla dvě dcery. Ovšem právě pomyšlení na ně ji zastavilo. „Říkala jsem si, že jim to nemůžu udělat. Byl by to nesmírný zločin a obrovská chyba,“ doplnila.

Deprese ji trápí dodnes. Avšak nyní se s nimi úspěšně léčí. „Vždycky přicházejí v nějakých periodách nebo je zaktivuje nějaký spouštěč. Když už začaly být vážné, začala jsem se s nimi léčit,“ uvedla Basiková. „Beru antidepresiva a nestydím se za to. Zřejmě je to navždy,“ doplnila zpěvačka.

Partnera si hledala na seznamce

Basiková má za sebou tři manželství a nyní je single. A zatím jí prý tento stav vyhovuje. „Před čtvrt rokem jsem ale udělala takovou hloupost a registrovala jsem se na seznamce,“ přiznala. Ovšem asi za tři týdny si účet pod falešnou identitou smazala. „Začaly mi chodit nabídky. Bylo to strašné. Odhlásila jsem se a řekla si, že nemá cenu lámat věci přes koleno. Nechám tomu volný průběh,“ uzavřela Basiková.

Zpěvačka Bára Basiková.

Bára Basiková dva roky před šedesátkou: Chlapa shání na seznamce

reklama

Související témata: Bára Basiková , deprese , děti , psychické potíže , FTV Prima , Povídej

reklama

Přečtěte si také

reklama