Celebrity

13. září 2021 18:54

Gabriela Kolinová

Bára Basiková otevřeně přiznává, že se léčí s depresemi. Dvakrát si chtěla vzít život

POVÍDEJ (1)

Deprese sužují Báru Basikovou prakticky celý život. „Dvakrát za život jsem dokonce pomýšlela na to, že to tady zabalím,“ přiznala zpěvačka v novém pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Dnes už se s depresemi úspěšně léčí. Obává se však toho, že s ní zůstanou napořád.

Známá zpěvačka se s depresemi potýkala už jako dítě. „Jako malá jsem bývala smutná a uplakaná. Řekla bych až pesimistická. Často jsem se nesmála tam, kde se smály ostatní děti. Později jsme navíc zjistila, že už jako dítě jsem měla deprese,“ uvedla Basiková s tím, že v té době se prý takové věci neřešily.

„Jsem z generace, kdy děti musely takzvaně držet hubu a krok. Nikdo se s námi moc nepáral,“ vysvětlila. Od smutné nálady jí pomáhalo hlavně psaní. „Představovalo pro mě útěk do mého vnitřního skrytého světa. A hlavně mě to bavilo, okouzlilo a uchvátilo,“ řekla zpěvačka. Svou první knihu napsala, když jí bylo pět nebo šest let. „Tatínek mě totiž učil psát ještě předtím, než jsem šla do školy. Jako dítě jsem byla taková stará mladá,“ vzpomínala Basiková.

Basiková: Pomohli mi až lékaři

To, že trpí depresemi, zjistila zpěvačka až v dospělém věku. „Stavy a pocity, které jsem zažívala, bych nikomu nepřála,“ přiznala. Dvakrát prý pomýšlela i na sebevraždu. Poprvé se tyto myšlenky dostavily ještě zamlada. V době, kdy ještě neměla děti. „Byl to těžký boj. Lékaři mi však pomohli si uvědomit, že mám ještě celý život před sebou. Navíc jsem už v té době toužila po tom mít děti. Byl to můj celoživotní cíl a touha,“ řekla Basiková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Podruhé si chtěla vzít život už v době, kdy měla dvě dcery. Ovšem právě pomyšlení na ně ji zastavilo. „Říkala jsem si, že jim to nemůžu udělat. Byl by to nesmírný zločin a obrovská chyba,“ doplnila.

Deprese ji trápí dodnes. Avšak nyní se s nimi úspěšně léčí. „Vždycky přicházejí v nějakých periodách nebo je zaktivuje nějaký spouštěč. Když už začaly být vážné, začala jsem se s nimi léčit,“ uvedla Basiková. „Beru antidepresiva a nestydím se za to. Zřejmě je to navždy,“ doplnila zpěvačka.

Partnera si hledala na seznamce

Basiková má za sebou tři manželství a nyní je single. A zatím jí prý tento stav vyhovuje. „Před čtvrt rokem jsem ale udělala takovou hloupost a registrovala jsem se na seznamce,“ přiznala. Ovšem asi za tři týdny si účet pod falešnou identitou smazala. „Začaly mi chodit nabídky. Bylo to strašné. Odhlásila jsem se a řekla si, že nemá cenu lámat věci přes koleno. Nechám tomu volný průběh,“ uzavřela Basiková.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.