zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bota jménem Melichar: Kam se poděli dětští hrdinové? A kdo z nich hraje ve Slunečné?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 17.06.2021
V nesmrtelném filmu pro děti i dospělé režiséra Zdeňka Trošky se objevila řada dětských hereckých hvězd. Některé z nich v kariéře pokračovaly i v dospělosti, jiné se vydaly úplně jiným směrem. Pojďme se podívat na osudy tří nejmenších hlavních hrdinů, kteří v komedii Bota jménem Melichar zazářili a zaujali ze všech nejvíce. Co dělají dnes?

reklama

Regina Řandová – školačka Jolana

Manžel skončil ve vězení

Přestože hrála žákyni osmé třídy, v té době jí bylo už sedmnáct let. Filmování jí učarovalo natolik, že si následně podala přihlášku na Pražskou konzervatoř, na kterou byla posléze přijata a kterou úspěšně vystudovala. Objevila se v řadě filmů i televizních seriálů. Diváci televize Prima ji nyní můžou vídat v seriálu Slunečná, v níž představuje postavu Simony Rokytové.

Kromě hraní se věnuje dabingu, svůj hlas propůjčila například Angelině Jolie či Demi Moore. Před šesti lety dokonce získala Cenu diváků v rámci udílení Cen Františka Filipovského. V lásce však příliš štěstí neměla. Manželství s Čestmírem Řandou, synem slavného herce,  kterému porodila chlapečka Čestmíra, se proměnilo v noční můru. Řanda ji opustil, neplatil alimenty, za což skončil ve vězení. „Bylo to těžké a to hodně... Najednou jsem skončila sama s malým dítětem a stala se matkou samoživitelkou. Samozřejmě jsem to řešila, obracela se na různé instituce, doprošovala se peněz, které patřily synovi, ale bylo to tak ponižující, že jsem nakonec rezignovala. Syn se mohl rozhodnout, jestli je bude po tátovi vymáhat, ale hodili jsme to za hlavu,“ svěřila se herečka. Examanžel Řanda před rokem ve věku šedesáti let zemřel na infarkt. 

Herečka Regina Řandová dnes a ve filmu Bota jménem Melichar.
Autor: FTV Prima/ Filmové studio Barrandov Herečka Regina Řandová dnes a ve filmu Bota jménem Melichar.

David Rauch – deváťák Radim Dochleba

Spolupracuje s Janem a Zdeňkem Svěrákem  

Narodil se na Kubě, kde do svých sedmi let žil se svými rodiči. Přestože ve filmu Bota jménem Melichar zaujal svojí přirozeností a nesmírným talentem, místo na DAMU se vydal studovat biologii na Univerzitě Karlově. Po revoluci se k filmu vrátil, ale už nikoliv jako herec. Začal spolupracovat se zahraničními filmaři, kteří natáčeli v Česku. V roce 1994 jako pomocný režisér pracoval u Jana Svěráka na filmu Jízda. Jako druhý režisér či producent se podílel na dalších zhruba patnácti filmech, mezi něž patřil například Kolja, Vratné lahve, Bobule, Lidice nebo Příběh kmotra. Před kameru se znovu vrátil až po více než dvacetileté pauze, když ztvárnil dvě menší role ve snímcích: Perfect Days a Sklapni a zastřel mě. 

Záběry z filmu Bota jménem Melichar
Autor: archiv: Filmové studio Barrandov Záběry z filmu Bota jménem Melichar

Martin Šotola – prvňáček Honzík

Stal se bojovníkem za životní prostředí

Celé své dětství prakticky prožil před kamerou. Už jako novorozenec si zahrál potomka Arnošta Blažeje v podání Josefa Abrháma v seriálu Nemocnice na kraji města. Patřil mezi oblíbence režiséra Zdeňka Trošky, který ho následně obsadil i do komedií Slunce, seno... Naposledy se před kamerou objevil v sedmnácti letech v Záhadě hlavolamu, čímž se jeho filmová kariéra uzavřela.

Bota jménem Melichar 4
Autor: archiv: Filmové studio Barrandov Bota jménem Melichar 4

Údajně se za ni stydí a nechce s ní být vůbec spojován. Z Martina se stal úspěšný muž, živí se jako projektový manažer, který bojuje za životní prostředí. Organizuje osvěty typu: Na kole do práce či Vyžeňme automobily z měst. 


Na slavnou rodinnou komedii se můžete podívat ve čtvrtek 17. června na Prima MAX ve 20:00 nebo o den později na TV Prima ve 22:05. 

reklama

Související témata: Bota jménem Melichar , dětské hvězdy , Martin Šotola , Regina Řandová , David Rauch , Zdeněk Troška , Co dnes dělají

reklama

Přečtěte si také

reklama