Celebrity

15. prosince 2021 06:05

Gabriela Kolinová

České celebrity, které skončily ve vězení. Kdo zabil člověka, kdo přepadl benzinku?

Řada hvězd z českého showbyznysu má za sebou velmi temnou minulost. Některé osobnosti kvůli svým deliktům dokonce skončily až za mřížemi. Kdo a za co byl trestán a kolik let si odseděl?

Jan Antonín Duchoslav – Bachaři si na něm smlsli

Přestože ho diváci FTV Prima mohou v seriálu Slunečná vídat v roli policisty, v reálném životě se ocitl na druhé straně barikády. Po vojně byl obviněn ze šikany a následně odsouzen k deseti měsícům za mřížemi. Trest si odpykával ve věznici na Pankráci. Měl ale velké štěstí. Díky amnestii si nakonec odseděl jenom devatenáct dní. „I tak to bylo nejhorších 19 dní v mém životě. Pokud bych tam musel strávit delší dobu, nedal bych to,“ svěřil se herec.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!

Problémy paradoxně neměl se spoluvězni, ale s dozorci. „Když jsem tam nastupoval, v televizi zrovna reprízovali seriál Třetí patro a den potom Sněženky a machry, tedy snímky, ve kterých jsem hrál. Bachaři se na mě strašně těšili. Jejich jediným cílem bylo vyšvihnout se na tu filmovou hvězdu, dát jí co proto a zničit ji. Málem se jim to i za tak krátký čas povedlo,“ dodal.

Jan Révai – Vykradl bezinku

V mládí byl herec, kterého nyní můžeme na Prima COOL vídat v dokumentárním pořadu Moto cestou necestou, tak trochu rebel. Jako vyučený automechanik si nevydělával tolik, kolik pro svůj bohémský způsob žití potřeboval. Začal si půjčovat a dostal se do dluhů. Problémy vyřešil tím, že přepadl benzinovou pumpu. Dopaden byl krátce po činu a u soudu vyfasoval dva roky. „Prostě mladická blbost, byl jsem naivní. To, co jsem prožil ve vězení, se ani nedá popsat. Málokdo ví, jak se zachová, když se před ním někdo podřeže,“ popsal své hrůzné zážitky.

Martin Maxa – Za zastřelení kolegy rok natvrdo

Dvanáct měsíců si odseděl za to, že během základní vojenské služby nešťastnou náhodou zastřelil svého kolegu. „Dodnes mám v hlavě tu situaci, vteřinu po vteřině i s vjemem střelného prachu. Přesto jsem přesvědčený, že jsem nemohl ničemu zabránit. Je to pro mě doba temna, co trvala ještě hodně dlouho po tom neštěstí,“ uvedl zpěvák, který se k tragické nehodě nerad vrací.

Nyní se řeší další jeho údajné provinění. Před čtyřmi lety měl napadnout dva hosty v hotelovém pokoji v Moravské Třebové. Jednalo se o ženu a staršího muže. Policie ho obvinila z výtržnictví a případ nadále vyšetřuje. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení. Maxa ale veškeré nařčení odmítá.

Vladimír Kratina – Část trestu si odseděl v ruzyňské věznici

Když se zamlada vracel společensky unaven z hospody domů, našel na zemi sovětskou vlajku, kterou v době hluboké totality zneuctil. „Dostal jsem obuškem, narvali mě do tepláků a strčili do cely. Za výtržnictví mi hrozilo 18 měsíců,“ zavzpomínal Kratina. Nebýt jeho profesora, herce Oty Sklenčky, který se za něho postavil a získal pro něj milost od tehdejšího prezidenta Ludvíka Svobody, dopadlo by to s ním asi hodně špatně. „Část trestu jsem si odseděl v ruzyňské věznici, pak mě naštěstí pustili. Byla to hodně drsná zkušenost,“ vyprávěl herec.

Jiří Schmitzer – V opilosti zabil člověka

Ve svých sedmadvaceti letech byl odsouzen na tři roky vězení za usmrcení z nedbalosti. Cestou z divadla způsobil dopravní nehodu, při které zemřel chodec. I když to nebyla jeho vina, ukázalo se, že za volant usedl opilý. Jeho otec, slavný herec Jiří Sovák, se ho kvůli tomu zřekl a vydědil ho. Schmitzer si odseděl polovinu trestu. Propuštěn byl za dobré chování.

Ondřej Hejma – Hrozil mu trest smrti

Cestování na vlastní pěst do dalekého Nepálu autostopem se mu vymstilo. Na íránských hranicích ho zatkli kvůli nesrovnalosti v dokumentech. Kvůli podezření ze špionáže byl uvězněn, a dokonce mu hrozilo bičování nebo trest smrti. Naštěstí se vysvětlilo, že pouze o den přetáhl tranzitní vízum a v íránské věznici si odseděl dva dny.

Pavel Sedláček – Kvůli kriminálu přišel o svatbu s Evou Pilarovou

Do vězení se dostal v roce 1964, kdy byl na vrcholu své slávy a patřil k největším tuzemským rokenrolovým hvězdám. Kriminalisté ho usvědčili z toho, že podvodným způsobem převezl z tehdejšího Západního Berlína vůz Fiat 1800 a léky. „Jako zpěvák jsem vydělával velké peníze a říkal jsem si, že jako slavný bych měl mít pěkné auto,“ vysvětloval s odstupem let hudebník. Rozsudek byl nemilosrdný: 15 měsíců nepodmíněně za porušení devizového hospodářství a oběh zboží ve styku s cizinou. Auto mu navíc bylo bez náhrady zabaveno. „Seděl jsem v Plzni na Borech, pracoval v dole Zbůch jako horník. Po polovině trestu jsem si požádal o propuštění, čemuž bylo vyhověno,“ uvedl Sedláček. Kvůli vězení přišel o svatbu s tehdejší láskou, zpěvačkou Evou Pilarovou.

Josef Zíma – Vězení se vyhnul na poslední chvíli

V roce 1959 řídil vůz, ve kterém vedle něj seděl režisér Jiří Jungwirth a vzadu zpěvačka Judita Čeřovská a Alena Pánková. Vraceli se z vystoupení ze Strakonic. Cestou ovšem zpěváka přemohl mikrospánek a narazil do stromu. Následky byly děsivé. Obě dámy utrpěly velmi vážná zranění a režisér Jungwirth v nemocnici zemřel. Vypadalo to, že Zímu vězení nemine. Situace tehdy byla natolik dramatická, že jeho manželka, herečka Eva Klepáčová, se zhroutila a pokusila skokem z okna o sebevraždu. Král dechovek ale nakonec vyfasoval tříletý podmíněný trest a k tomu povinnost uhradit veškeré škody a léčebné výdaje.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.