Celebrity

6. září 2021 12:00

Gabriela Kolinová

Richard Müller otevřeně o drogách a vztahu s otcem: Mlátil mě tak, že jsem se i počůral

Slovenský zpěvák Richard Müller slaví šedesáté narozeniny. Byly ovšem časy, kdy k oslavám neměl žádný důvod. Bipolární porucha – maniodepresivní psychóza, kterou dlouhá léta trpěl ho srazila až na dno. Užíval tvrdé drogy, alkohol popíjel více než je zdrávo, šokoval skandálními excesy, kdy vystupoval nahý na jevišti a několikrát se pokusil o sebevraždu.

O tom, že trpí psychickou nemocí, neměl po většinu života vůbec ponětí. „Měl jsem období, kdy jsem dělal úplné nesmysly, utrácel jsem peníze, rozdával je kamarádům i cizím lidem, nakupoval věci, které neměly žádný smysl. Také jsem strašně pracoval, během těch stavů jsem za velmi krátký čas dokázal napsat i šedesát textů. Pak ale přišel pád a já byl ochoten popřít všechno, co jsem v předcházejícím období dělal. Nevěděl jsem, co se děje, až přišli doktoři, kteří definovali můj stav a pokoušeli se nasadit léčbu, která z mého pohledu funguje dobře,“ popsal Richard pro slovenský deník Nový čas.

Odbornou pomoc vyhledal doslova za minutu dvanáct. Ze svých depresí se snažil dostat nadměrným pitím alkoholu a užíváním tvrdých drog. „Dvakrát v životě jsem si drogu šlehl přímo do žíly. Jinak jsem šňupal kokain a kouřil marihuanu. Kokain ve mně vyvolával nenormální stavy úzkosti a sebevražedné stavy. Jednoho dne jsem si řekl, že už se to nedá vydržet a rozhodl jsem s tím skoncovat. Další dva dny jsem škrábal zeď a vážně jsem uvažoval, zda je lepší kabel nebo plyn. Kdybych reagoval na koks tak, jako mnozí lidé, kteří mu úplně podlehli, pravděpodobně bych dopadl špatně,“ uvedl zpěvák.

Otec, známý herec Vlado Müller, ho mlátil tak, že se počůral a pokakal

Po několika letech léčby se jeho stav sice stabilizoval, ale vyhráno ještě zdaleka nemá. „Je to stále velmi labilní a křehké. Kdykoliv se to může zvrtnout a vrátit zpět. Když o tom mluvím, vynořují se mi všechny vzpomínky a já prostě nemám chuť se k tomuto období vracet,“ prohlásil nedávno pro server pluska.sk.

Depresivní stavy se mu nevrátily už deset let. „Richard je už léta abstinent, hlídá si denní režim, neponocuje, nechodí na mejdany. Na začátku to bylo těžší, ale myslím si, že dnes už se s tím tak sžil, že to není boj, už to ani nevnímá,“ prozradila jeho současná láska Vanda Wolfová, s níž má devítiletého syna Markuse. Z prvního manželství s televizní hlasatelkou Soňou Müllerovou, s kterou má syna Filipa a dceru Emu, se rozvedl v roce 2001. Jedním z důvodů byly právě jeho drogové excesy. Poté žil několik let s českou zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou.

Richardovým otcem byl známý herec Vlado Müller. Vztah mezi sebou měli komplikovaný. Spíš než s ním vyrůstal se svou matkou, ke které měl naopak velmi blízko. Otec raději trávil čas v práci a ve společnosti jiných. Když už byl doma, tak vládl pevnou rukou. „Kolikrát jsem od něj dostal tak, že jsem se přitom počůral i pokakal,“ přiznal zpěvák. Až do jeho smrti si k sobě cestu nenašli. „Nestihl jsem to a to mě mrzí. S odstupem času se na to dívám jinak. On byl příliš hrdý a já příliš sprostý na to, abychom si sedli k jednomu stolu a vyříkali si to. Zajímal by mě třeba i názor na moji tvorbu. On nikdy nebyl na mém koncertu, to mě mrzelo,“ povzdechl si smutně Richard.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.