Celebrity

3. srpna 2021 06:05

David Laštovka

Tragický osud Simony Monyové: Manžel ji bil, znásilňoval a nakonec surově zabil

Autorka knih románů pro ženy, které se pravidelně stávaly bestselery, v soukromí prožívala doslova peklo. Ze svého trápení se snažila vypsat. Příběhy o mezilidských vztazích a domácím násilí byly vlastně celé o ní. Několik z nich bylo i zfilmováno. Simona Monyová zemřela v pouhých čtyřiačtyřiceti letech, když ji ubodal nožem její vlastní manžel, bývalý kameraman České televize Boris Ingr.

Jak se ukázalo, soužití s manželem bylo pro Simonu velkým utrpením. Dlouhá léta ji měl týrat a znásilňovat. Dokonce i před dětmi. Volání o pomoc, které nenápadně zachovávala ve svých dílech a na sklonku života i v textových zprávách nejbližším přátelům, nebylo dostatečně hlasité. Co se stalo v osudný den, kdy vyhasl její mladý život?

Všemu předcházela bouřlivá hádka s manželem. Ingr se na ni podle verdiktu soudu vrhl s nožem v ruce a zasadil jí šest smrtelných ran do břicha a do hrudníku. Podle pitvy talentovaná spisovatelka umírala několik minut v ukrutných bolestech. Aby zakryl svůj odporný čin, pobodal ještě sám sebe a teprve potom přivolal záchranáře. K vraždě, za kterou byl odsouzen na patnáct let, se však nikdy nepřiznal. „Nevím, jak se mé ženě stala ta zranění. Nemohla si je způsobit sama, ale jak se stala, nevím. Znám to jenom ze spisu,“ tvrdil u soudu Ingr s tím, že obětí v manželství byl spíše on.

Jejich vztah přirovnal k divoké „itálii“. Hádky prý byly na denním pořádku, a když se na něj Simona rozzlobila, zamykala ho v pokoji a sprostě urážela. „Byla žárlivá, kontrolovala mi maily. Stávalo se pak, že jsem musel přespávat po hotelích, v lese nebo v autě,“ popisoval svou verzi příběhu. Zároveň ovšem přiznal, že ji bil. Jak uvedl, poprvé to bylo pět let před tím, než zemřela. Kvůli manželce prý musel na detektor lži, z něhož vyplynulo, že ji nemá rád a žije s ní jenom kvůli penězům. Od té doby prý začal navštěvovat psychologa. Jeho zpověď ale soud nepřesvědčila. Všechny důkazy hovořily proti němu a skončil za mřížemi. Dostal patnáct let.

Před smrtí byla psychicky na dně, vážila 43 kilo

Z výpovědí svědků vyšlo najevo, že pár měsíců před tragédií do domu spisovatelky vtrhli exekutoři, kteří jí oznámili, že se její manžel zadlužil a své pohledávky neplatí. Byl to pro ni šok, neměla o tom tušení. Musela za něj zaplatil téměř jeden a půl milionu korun. Právě po této události mu přestala definitivně důvěřovat a následně ho vyhodila ze společné domácnosti, s čímž se ovšem Ingr nehodlal smířit. „Musela ho nechat vykázat z domu a vystěhovat. Dům jí hlídala ochranka. Dokonce ji prý znásilňoval před jejím nejmladším synem, bil ji a vyhrožoval smrtí. Tvrdila mi i to, že ji znásilňoval několik let. Za posledních pár měsíců zhubla na třiačtyřicet kilogramů a měla vážné psychické problémy. Vím, že poslední půlrok opakovaně ležela v nemocnici, ale nespecifikovala důvody hospitalizací. Kdoví, jestli to nebylo kvůli domácímu násilí,“ prohlásil blízký přítel zavražděné Simony, spisovatel a zpěvák Richard Sacher.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.