Celebrity

4. září 2021 05:20

Žaneta Dernerová

Příběh talentovaného mladíka dojal nejen Martu Jandovou. Smutek ze ztráty otce vyjádřil tancem

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (1) – Vzkaz pro otce tancem

V premiérovém dílu show Česko Slovensko má talent se předvedli jak ti méně talentovaní, tak skuteční umělci. Do druhé skupiny se bezpochyby zařadila i taneční skupina Movement Factory. Ta svým pohybovým projevem ztvárnila osobní vyznání člena svého týmu tatínkovi. A bylo natolik silné, že dojetím plakala i porotkyně Marta Jandová. Podívejte se na ukázky.

Už když se taneční skupina Movement Factory do soutěže Česko Slovensko má talent hlásila, muselo všem jejím členům být jasné, že nadáním rozhodně oplývají. Jak prozradili, jsou několikanásobní mistři světa v různých tanečních kategoriích. Jejich účast v talentové show ale měla ještě jiný záměr, než svým umem okouzlit porotu. Za jejich vystoupením stojí silný životní příběh člena jejich souboru.

Ještě než vstoupili na pódium, prosil choreograf souboru členky, aby hlavně nepřestávaly tancovat, i kdyby přišlo jasné zamítnutí v podobě červeného kříže. „Udělejte to pro mýho tátu, udělejte to pro to, abychom mu předali nějakou message, i když ho nezajímám. Udělejte to pro něj prosím,“ žádal své kolegyně.

Soutěžící Jakub svého otce neviděl od šesti let

Jakub totiž svého otce naposledy viděl, když mu bylo šest let. Od rodiny ale odešel, ještě když byl Jakub batole. Od té doby už se s otcem nikdy nesetkal. Táta ho nekontaktoval, nezajímal se, jak se synovi daří. Sám Jakub přiznává, že kdyby ho dnes potkal na ulici, dost možná by ho už ani nepoznal. Ze svého smutku a ztráty rodiče se rozhodl vyznat prostřednictvím tance. Hudbu navíc doplnil osobně namluveným vyznáním.

„Je to nějaká moje zpověď, která říká to, co jsem mu vždycky chtěl říct, a tancem se vyjadřuje o dost líp než slovy. Je to pro mě mnohem jednodušší – exprese emocí, než kdybych o tom měl mluvit,“ vysvětluje Jakub, proč si ke ztvárnění dopisu tátovi vybral taneční provedení.

Marta Jandová byla dojatá k slzám

Jejich výkon, který se dočkal standing ovation, uchvátil nejen všechny přítomné v sále, ale i porotu. Marta Jandová dokonce uronila slzu. „Jakube, to bylo úžasný. Já se omlouvám, že jsem teďka z toho takhle smutná, já jsem vyrostla v krásný rodině, kde, i když táta byl furt pryč, tak vždycky když měl volno, tak za náma spěchal,“ svěřila se Marta, jaké dětství zažila ona a proč jí je tak líto, že Jakub to štěstí neměl. Zároveň také ocenila, jak krásně to zahrály i zbylé členky souboru, které rovněž kvůli silnému příběhu slzely.

Porotce Jakub Prachař se ale svého jmenovce snažil spíše povzbudit: „Rodina jako taková je v podstatě jedna z nejvíc umělých sociálních skupin na světě, protože když se narodíš, tak pak si vybíráš, tady si vybíráš jenom částečně. Takže bych z toho úplně tak smutnej nebyl, protože rodina může být ve finále úplně někde jinde,“ myslí si Prachař a soutěžící Jakub mu dává za pravdu: „Je to tak, tohle je moje rodina,“ vysekne poklonu celému týmu stojícímu kolem něj.

Na další zajímavé životní příběhy a bombastická vystoupení v Česko Slovensko má talent se těšte zase příští pátek od 20:15 na Primě. Pokud jste díl nestihli sledovat, můžete si ho již nyní pustit na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.