Celebrity

16. května 2021 06:00

Petra Kloidová

Holčička s Downovým syndromem vyhrála soutěž modelek. Je kouzelná!

Je to jen jeden chromozom navíc, říkají aktivisté o Downově syndromu. Malá Francesca má ještě navíc neutuchající kouzlo osobnosti a roztomilý úsměv, který jí zařídil výhru v dětské modelingové soutěži.

Dnes jsou Francesce čtyři roky a má před sebou několik módních přehlídek a focení. Jako batole vyhrála dětskou modelingovou soutěž Nejlepší super modelka junior, kam ji přihlásila její matka.

„Francesca se rozzáří, kdykoliv vstoupí na pódium. Stačí se podívat do jejích očí a širokého úsměvu, který se jí ihned objeví na tváři,“ řekla Michelle Rausi pro britský deník Metro. Rodiče na malé dívce vypozorovali, že má ráda pozornost a miluje vystupování před lidmi, a tak ji do modelingové soutěže přihlásili. Tu vyhrála a stala se tak první holčičkou s Downovým syndromem, která zvítězila. Od té doby se z malé Francescy stala „profesionální modelka“. Podle její maminky zvládne přehlídku stejně dobře jako jiné děti.

Přehlídka s hvězdou netradičního modelingu

Francesca dokonce nedávno stála na pódiu po boku hvězdy světového modelingu Madeline Stuart. Čtyřiadvacetiletá australská modelka s Downovým syndromem před lety v podstatě prokopala cestu ostatním. I za její úspěšnou kariéru může její maminka, která ji jednou vzala na módní přehlídku. Madeline se nadchla a od základů změnila svůj životní styl, zhubla 20 kilogramů.

Za pouhý rok se skutečně dostala na přední světová přehlídková mola v rámci Fashion Weeku v New Yorku, Londýně i Paříži. Její odhodlání je inspirací pro řadu lidí nejen na Instagramu, kde ji sleduje už 335 000 fanoušků.

I malé Francesce se vede v médiích nebo na sociálních sítích. Její výstup na přehlídce, kde okouzlila svým úsměvem a profesionálním nasazením nejen všechny hosty, ale i lidi, kteří záznam přehlídky viděli na sociálních sítích, se stal hitem internetu.

Mamince Francescy jde o jediné, ukázat světu, že existují různé druhy krásy a zároveň vidět svoje vlastní dítě šťastné. „Jsem vždy velmi dojatá, když vidím, jak je šťastná na mole,“ vysvětluje.

Sdílejte článek
Štítky děti Instagram Downův syndrom

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.