zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Holčička s Downovým syndromem vyhrála soutěž modelek. Je kouzelná!

dívka s downovým syndromem
Autor: instagram.com/francescarausi_/ dívka s downovým syndromem
Lenka Nováková , Vydáno: 16.05.2021
Je to jen jeden chromozom navíc, říkají aktivisté o Downově syndromu. Malá Francesca má ještě navíc neutuchající kouzlo osobnosti a roztomilý úsměv, který jí zařídil výhru v dětské modelingové soutěži.

reklama

Dnes jsou Francesce čtyři roky a má před sebou několik módních přehlídek a focení. Jako batole vyhrála dětskou modelingovou soutěž Nejlepší super modelka junior, kam ji přihlásila její matka.

„Francesca se rozzáří, kdykoliv vstoupí na pódium. Stačí se podívat do jejích očí a širokého úsměvu, který se jí ihned objeví na tváři,“ řekla Michelle Rausi pro britský deník Metro. Rodiče na malé dívce vypozorovali, že má ráda pozornost a miluje vystupování před lidmi, a tak ji do modelingové soutěže přihlásili. Tu vyhrála a stala se tak první holčičkou s Downovým syndromem, která zvítězila. Od té doby se z malé Francescy stala „profesionální modelka“. Podle její maminky zvládne přehlídku stejně dobře jako jiné děti.

Přehlídka s hvězdou netradičního modelingu

Francesca dokonce nedávno stála na pódiu po boku hvězdy světového modelingu Madeline Stuart. Čtyřiadvacetiletá australská modelka s Downovým syndromem před lety v podstatě prokopala cestu ostatním. I za její úspěšnou kariéru může její maminka, která ji jednou vzala na módní přehlídku. Madeline se nadchla a od základů změnila svůj životní styl, zhubla 20 kilogramů.

 

Za pouhý rok se skutečně dostala na přední světová přehlídková mola v rámci Fashion Weeku v New Yorku, Londýně i Paříži. Její odhodlání je inspirací pro řadu lidí nejen na Instagramu, kde ji sleduje už 335 000 fanoušků.

 

I malé Francesce se vede v médiích nebo na sociálních sítích. Její výstup na přehlídce, kde okouzlila svým úsměvem a profesionálním nasazením nejen všechny hosty, ale i lidi, kteří záznam přehlídky viděli na sociálních sítích, se stal hitem internetu.

Mamince Francescy jde o jediné, ukázat světu, že existují různé druhy krásy a zároveň vidět svoje vlastní dítě šťastné. „Jsem vždy velmi dojatá, když vidím, jak je šťastná na mole,“ vysvětluje.

Modelky s nevšedním vzhledem

8 nevšedních modelek, které dokazují, že krása má mnoho podob

reklama

Související témata: Downův syndrom , děti , Instagram

reklama

Přečtěte si také

reklama