Celebrity

19. prosince 2021 06:01

Petra Kloidová

Dagmar Havlová stále truchlí: Měla bych začít žít a prodat Václavovo auto

Je jen jeden člověk, pro kterého bylo deset let bez Václava Havla nejtěžších. Bývalá první dáma prozradila, že stále truchlí. Měla bych začít žít, říká. Co jí schází nejvíce?

Deset let bez manžela, jenž měl respekt celého světa. Bývalá první dáma prožila dekádu bez Václava Havla udržováním jeho odkazu. „Myslím si, že si to zaslouží nejen Václav, ale i naše republika,“ prozradila Havlová pro CNN Prima NEWS.

Se smrtí manžela se snažila vyrovnat tak, že se zavalila prací. Plnohodnotně žít prý nezačala, než začne nový život, musí splnit několik zatěžkávacích úkolů. „Zřejmě jsem se tou vytížeností snažila zahnat smutek a vzpomínky. Asi už bych se měla vzpamatovat a třeba prodat jeho auto,“ řekla Havlová.

Na manžela Dagmar Havlová myslí denně. „Chybí mi naše debaty a porady s ním, blízkost a důvěra,“ zamyslela se. Podle herečky byl Václav Havel vzdělaný, měl rozhled a schopnost poradit si v každé situaci. „Moc mě mrzí, že už tu není, protože by o téhle době napsal krásnou hru,“ řekla Havlová.

Odkaz Václava Havla udržuje Dagmar celosvětově

Havlová neustále pracuje na udržení odkazu manžela. S nadací Vize 97 například stihla uspořádat výstavu, která připomíná život prvního českého prezidenta. Odkaz světového dramatika a politika Havlová šíří i v zahraničí.

Nedávno dokonce odletěla do Peru, kde vytvořili lavičku u moře na počest bývalého českého prezidenta a umělce. Tam také uváděla hru svého manžela. „Jeho hry se ve světě víc vnímaly, lidé je víc chápali, i když nikdy nežili v totalitním režimu,“ řekla. V New Yorku se 28. září slaví den na počest prvního českého prezidenta. Minulý rok se v městě, které nikdy nespí, vydražil popelník Václava Havla za šest tisíc dolarů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.