Celebrity

20. června 2021 06:05

David Laštovka

Slavní tátové, kteří měli dítě po padesátce. Kdo si rodičovství užívá a komu dává zabrat?

Někteří tvrdí, že pořídit si miminko po padesátce je čirý nerozum a nezodpovědnost. Jiní,  že je to naopak to nejlepší, co chlapy může potkat. V tuzemském showbyznysu najdeme řadu těch, co chytli druhou mízu, opustili rodiny a místo dědečků se stali znovu tatínky.

Například šestašedesátiletý herec Roman Skamene, představitel sanitáře Váni ze seriálu Sestřičky Modrý kód, nad tím jen nevěřícně kroutí hlavou. „Vrstevníky, co si pořizují děti obdivuju. Třeba Karel Šíp nebo Petr Janda, moji dobří kamarádi, se kterými chodím hrát tenis. Oni jsou dokonce starší než já. Žasnu nad tím. Nevím, jak to zvládá Šíp, myslím, že moc ne, ale třeba Janda, to je fanastickej otec. Ten se těm svým holkám věnuje maximálně. Má moji úctu. On je pořád akční a vitální, já starej a nevrlej. Mám dvě malé vnučky, které miluju, ale jakmile spustí, je to o nervy. To není pláč, to je řev, jekot, jako když vám do hlavy lítající jehlice. Naštěstí mám recept, odcházím. Buďto ke kamarádům, nebo do své dílny, kam mají holky přístup zakázaný,“ prohlásil Skamene.

ČTĚTE TAKÉ: Libor Bouček se dočkal vysněného daru, narodil se mu syn. Prozradil jméno a ukázal fotku

Miroslav Etzler: Nejdříve šok, dnes nejlepší lék na bolest

Ještě před třemi lety žil život klidného padesátníka, kterého nemělo už nic překvapit. Pak ale přišla nečekaná zpráva od přítelkyně Heleny, že čekají miminko. Místo nadšení prožíval spíše šok. „Byl jsem rozhodnutej, že ta reprodukce v mém případě byla uzavřená, takže to pro mě bylo dost nečekané a během celého toho zrání plodu jsem se toho dost obával. Dítě bez táty to má těžké a mně je šestapadesát a může to přijít kdykoliv,“ uvedl Etzler.

Jakmile se Samuel vyklubal na svět, všechny pochybnosti přešly. Jeho život dostal nový rozměr. „Já mám dokonce pocit, že on je v této těžké situaci nejlepší lék na ty bolesti, které máme všichni kolem. Skoro rok nepracuju, takže pro mě je to někdy hodně smutný, ale on mě ráno zatahá za uši a řekne jdeme... Jsem velmi šťastnej, že ho mám,“ dodal herec, který si svého potomka maximálně užívá.

Dokonce si založil profil na sociální síti a jejich společný život ukazuje veřejnosti. „Moc mě to baví. Točíme spolu různá videa, děláme fotky... Chodíme na procházky a on už je strašně šikovný. Je mu dva a půl roku a klidně ujde devět kilometrů. Užíváme si sami sebe,“ popsal Miroslav Etzler, který má z předchozích vztahů už tři dospělé děti. Dcery Markétu a Magdalénu a syna Kristiána. „Předchozí děti jsem trochu propásl, protože jsem byl dost velký kariérista. Uvědomuju si, co všechno jsem těm dětem vzal a o co všechno jsem přišel. Už to ale nenapravím,“ povzdechl si. Dodnes s nimi nemá příliš vřelé vztahy. „Je to takový napjatý. Moje nejstarší dcera se stala nedávno maminkou dvojčat, takže já jsem dvojnásobný dědeček a je to takový... Pomalu ale jistě se to lepší, ale uvidíme, jak to dopadne,“ pokrčil rameny.

Jan Saudek: Tátou před osmdesátkou

Světoznámý fotograf s oblibou prohlašuje, že přesně neví kolik na světě běhá jeho potomků, dopátrat se lze jedenácti z nich. Se svojí v pořadí čtvrtou manželkou Pavlou má tři děti. Třináctiletého Matěje, jedenáctiletou Annu Marii a v březnu šestiletou Josefínu. Ta se narodila krátce před jeho osmdesátými narozeninami a jak sám přiznal, její příchod na svět prožíval tak, jako nikdy předtím. „Jsem za ní nesmírně šťastný a chtěl bych si ji užít, co to jen půjde... Představte si, že je mi ještě k tomu podobná! Nádherná holčička! Doufám jen, že jednou nebude rozmazlená jako moje ostatní děti,“ prohlásil Saudek.

Ondřej Soukup: Děti od sebe dělí osmadvacet let

Z prvního manželství s herečkou a textařkou Gabrielou Osvaldovou má dospělého syna Františka, který už je trojnásobným otcem. Se svojí druhou ženou, zpěvačkou Lucií Šoralovou, má dceru Rebeku, která se narodila, když mu bylo jednašedesát, a syna Ondřeje, jenž přišel na svět o tři roky později. Oddaným tatínkem prý známý hudebník ale není. „Na jedné straně je to teror, na druhé straně to je nádherné. Už jsem zapomněl, jaké to bylo s Frantou. Moje děťátka od sebe mají osmadvacet let. Většinu péče s radostí přenechávám Lucce. Otcovství je svým způsobem oběť,“ prohlásil Soukup.

David Koller: Současně dědou i otcem

Rok před svou šedesátkou se stal počtvrté otcem. Jeho současná manželka Anna mu porodila chlapečka Davida. „Narodil se na Bulovce, tam, kde přišel na svět i můj prvorozený syn Adam, který je dnes už také tátou (s dcerou zpěváka Kamila Střihavky mají syna Vincenta - pozn. red). Byl to zvláštní pocit, ale krásný,“ prozradil dojatě Koller. Vzhledem k tomu, že jeho žena je o šestadvacet let mladší než on, není vyloučeno, že ještě další potomek přibude. „Jak se to někdy v životě stane, to si člověk nikdy nemůže ani představit. Jsem za to hrozně rád. Co bude, bude,“ pokrčil rameny.

Petr Janda: Nejkrásnější dárek k sedmdesátinám

Frontman skupiny Olympic má čtyři dcery. Prvorozená Marta, která se rovněž věnuje hudbě, se narodila, když mu bylo dvaatřicet let, druhorozená Eliška v jeho jednapadesáti letech. Se svojí současnou manželkou Alicí se rodina rozrostla o další dvě holčičky: Anežku, která přišla na svět, když mu bylo sedmašedesát a Rozárku, která spatřilo světlo světa měsíc po oslavě jeho sedmdesátých narozenin. „Jak člověk stárne, vnímá to jako čím dál větší zázrak. Moji vrstevníci mi říkají, že jsem se zbláznil, a ptají se, jak to můžu doma vydržet, když děti piští. Mně to ale vůbec nevadí. Naopak. Užívám si to. Učím se s nimi, zpíváme si, chodíme na procházky, hrajeme hry a mě to vážně baví. Dělám spoustu činností, které bych jako důchodce, kdybych děti neměl, normálně nedělal,“ svěřil se Janda.

Do otcovské role dospěl prý časem. „Když se narodily moje první děti, syn Petr (zemřel v pětatřiceti letech na rakovinu – pozn. red) a dcera Marta, hráli jsme dvě stě padesát koncertů ročně a já tu výchovu zanedbával. Bohužel to trochu odnesli. Když se potom narodila Eliška, už jsem si dával pozor. A teď si dávám sakra pozor. Snažím se jim maximálně věnovat,“ dodal hudebník.

Daniel Hůlka: Dlouho čekal na tu správnou chvíli

Poprvé otcem se stal jen pár měsíců před svými padesátinami. Jeho o čtyřiadvacet let mladší manželka Barbora porodila dceru, která dostala jméno Rozárka. „Nedokážu ani popsat to, co cítím. Zažívám neskutečný pocit štěstí a jsem ten nejšťastnější táta na světě. Dítě jsem chtěl opravdu dlouho a dlouho jsem čekal, až bude ta správná situace. Konečně to přišlo. Samozřejmě je to pro mě velká změna, celý život se mi převrátil naruby, ale rozhodně k dobrému,“ prozradil o otcovství zpěvák.

Jakub Smolík: Spousta radosti, ale i strachu

Kdo si počká, ten se dočká u zpěváka platí stoprocentně. Usadil se až na prahu padesátky, když se po pětiletém vztahu oženil s o pětadvacet let mladší Petrou. Mají spolu dvě děti, čtrnáctiletou Petru a syna Jakuba, který se narodil, když mu bylo třiapadesát let. „Vždycky jsem chtěl být muzikant a tomu jsem podřizoval svůj život. Chvíli se dařilo, pak zase ne. Občas jsem ztratil nervy a šel dělat něco jiného. I s pražským metrem jsem jezdil. Do takového života si člověk těžko pořídí rodinu, když neví, co bude za měsíc. Před padesátkou jsem ale došel k přání mít svoji rodinu, vlastní zázemí a strašně se na to těšil. Přibyla mi do života spousta radosti a taky spousta strachu. Člověk se v tomhle věku o děti bojí mnohem víc než v pětadvaceti,“ přiblížil zpěvák.

Jan Šťastný: Cítí se na pětadvacet a touží po dalším miminku

Představitel Jaromír Kohouta ze seriálu Slunečná má z prvního manželství dnes už dospělého syna Jana, z toho současného s o dvacet let mladší Barborou devítiletého Ondřeje, který se narodil když mu bylo pětačtyřicet. Přestože v prosinci herec oslavil pětapadesáté narozeniny, touží po dalším dítěti. „Cítím se na pětadvacet a aby bylo jasno, ještě jsem neskončil. Zatím mám samé kluky, chybí mi holka. Se ženou už si ukazujeme kočárky, které by se nám líbily,“ prozradil Šťastný, který je přitom už dvojnásobným dědečkem a má dvě vnučky. „Přiznám se, že jsem víc táta než dědeček. Na vnučky není bohužel tolik času,“ uvedl herec. Díky malému synovi se prý cítí o dost mladší. „Vůbec nestíhám vnímat, kolik mi je. Chodím na třídní schůzky a vůbec mi nepřijde, že tam nepatřím. Jezdím na elektrické koloběžce, protože jezdit autem po Praze je nesmysl. Někdo si může myslet, že jsem pošetilý stařík, ale mně to přijde zábavné,“ dodal herec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.