Zesnulý Eduard Hrubeš: Po smrti manželky, která oslepla, ztratil smysl života

Moderátor a hudebník Eduard Hrubeš, který skonal ve věku čtyřiaosmdesáti let, byl oddaným a milujícím manželem. Se svou ženou Blankou, kterou poznal už při studiích, byli jako jedna duše. Když za dramatických okolností zemřela, zhroutil se mu svět a nic už nebylo jako dřív.

Byla to láska na první pohled. Když se v době studií na FAMU seznámil s Blankou, která studovala na kostýmní výtvarnici, okamžitě věděl, že je to ta pravá. Pozval ji na rande, začali spolu chodit a zůstali spolu celý život. „Od té doby jsme se od sebe už nehnuli, byla to pro mě osudová žena,“ říkával s láskou. V harmonickém manželství prožili sedmačtyřicet let, měli spolu dceru Blanku a od ní tři vnoučata.

Rodinnou idylku narušila až krutá nemoc jeho manželky Blanky, která na podzim v roce 2012 prodělala mozkovou mrtvici, po níž oslepla a přestala chodit. Eduard za ní pravidelně chodil dvakrát denně do nemocnice a poté do zařízení boromejek pro nemocné seniory. „Doufám, že se lékařům podaří Blance pomoci. Bez té naděje bych nemohl žít,“ svěřoval se tehdy Eduard Hrubeš. Zázrak, v který věřil, ale bohužel nepřišel. Po roce a půl zemřela. Bylo jí sedmdesát let. Jeho pak začaly sužovat výčitky. „Ona na sobě nedávala nic znát, ale zpětně si uvědomuji, že ještě před tím, než ji postihla mozková mrtvice, nebylo jí dobře. Měl jsem být důslednější, nenechat se odbýt tím, že je všechno v pořádku. Manželka byla strašně statečná žena. Když ztratila zrak a poznala, jak se tím trápíme, tak dokonce předstírala, že trochu vidí,“ přiznal po její smrti Hrubeš.

Eduard Hrubeš se se smrtí manželky nikdy nevyrovnal

Odchodem své životní lásky byl naprosto zdrcen. „Měl jsem štěstí, že s Blankou bylo všechno krásné. Bohužel to ona odnesla, protože v podstatě dva roky pozvolna umírala,“ neskrýval slzy smutku. Od té chvíle už nic nebylo tak jako dřív. Jeho život se zásadně změnil. Věděl, že milovanou ženu, s níž prožil téměř padesát let, už mu nic nenahradí. „S tím se člověk nikdy nevyrovná,“ povzdechl si.

Přestože se snažil být stále pracovně činný, aby se alespoň na chvíli zbavil stesku a přišel na jiné myšlenky, jakmile přišel domů, všechno na něj zase padlo. „Všude ji vidím, všechno mi ji připomíná. Třeba vrznou dveře od koupelny a já mám pocit, že přichází. Pak ale člověk zjistí, že už prostě není. Ta realita je strašlivá. Je nemožné se s tím smířit,“ posteskl si známý moderátor a hudebník.

Co bylo příčinou jeho smrti, rodina neprozradila. V poslední době ale na tom po zdravotní stránce nebyl nejlépe. Jak pro deník Aha prozradil jeden z jeho přátel, přestal se orientovat v čase a prostoru. Žil v pečovatelském domě poblíž Prahy.

Sdílejte článek
Štítky moderátor smrt láska Praha Eduard Hrubeš Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.