Celebrity

27. května 2021 05:58

Gabriela Kolinová

Ewa Farna: Nestyďte se za své tělo! V novém klipu ukázala i strie po porodu

Zpěvačka Ewa Farna vždy bojovala za to, aby se ženy měly rády takové, jaké jsou. Sama byla v minulosti mnohokrát konfrontována kvůli své postavě. Necelé dva roky po porodu tak symbolicky vydává videoklip s názvem Tělo. A nebála se v něm ukázat strie na břiše po porodu. Důvod? Chce dodat sebevědomí ostatním ženám, které trápí jizvy nebo kila navíc.

Sedmadvacetiletá Ewa Farna je maminkou téměř dvouletého syna Artura. Sama vždy bojovala s kily navíc. Nedávno však zhubla, ale na břiše jí po porodu zůstaly malé jizvičky, takzvané strie. Jenže místo aby je schovávala, rozhodla se je ukázat a podpořit tak ostatní ženy, aby se měly rády se všemi nedostatky: „Na mém břiše je vidět, že jsem odnosila dítě, a v klipu to ukazuju. Byl to nejtěžší moment, který jsem dosud při natáčení videoklipu zažila,“ prozradila Farna webu Novinky.cz

Ve videoklipu k singlu Tělo vystupují ženy, které ukazují popáleniny, jizvy po operacích, porodech nebo protézu. V písni se zpívá: „Co všechno moje už vydrželo.“ A Farna tím všem ženám vzkazuje: „Milujte své tělo i s chybami a važte si ho za to, co pro vás udělalo.“

„Opěvuju tělo za jeho funkčnost, ne za jeho estetičnost, jak se to často děje. Zapomínáme na to, že tělo je především nástroj, který nám dlouho a spolehlivě slouží,“ dodala Farna pro Novinky.cz. Ve videoklipu vystupuje holka, která přišla o nohu, také ženy s tělem poznamenaným rakovinou. „Ty jizvy jsou cejchy z jejich cesty životem, já jim říkám tetování od přírody,“ doplnila zpěvačka.

Na klip se můžete podívat tady:

Ewa Farna se vyrovnala se svým tělem hlavně díky mateřství

Ewa Farna prakticky celý život čelila kritice za svou postavu. I když přiznala, že to bylo psychicky náročné, uměla si ze svých kyprých tvarů udělat legraci. V minulosti nazpívala píseň Mám boky jako skříň. Song americké zpěvačky Megan Trainor vtipně otextovala Patricie Fuxová. Tato písnička byla podle Farné odpověď na útoky médií, že její tělo nemá modelkovské tvary. Píseň Tělo má být spíš o přijetí věcí, které nejdou změnit.

Farna teď vypadá skvěle. Přiznala, že je to i díky mateřství. „Když jsem si uvědomila, že moje tělo odnosilo život, dostalo to úplně nový rozměr,“ přiznala v březnu pro časopis Dieta. Ewa získala díky roli maminky ke svému tělu nový obdiv a chce se prý o něj láskyplně starat a milovat ho takové, jaké je. Diety už neřeší. „Konečně jsem se vyprdla na všechno, co jsem kdy četla o jídle, a začala víc sledovat sebe sama – co mi vyhovuje, co ne, po čem mám energii, co mi ji naopak bere,“ dodala.

A její motivace je jasná: Chce se líbit sama sobě a svému chlapovi. Tím je kytarista Martin Chobot, který s Ewou dlouho hraje v kapele. A se kterým má syna Artura, který v červnu oslaví druhé narozeniny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.