zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Gabriela Lašková: Mateřství si můžete užít i s prací. Tentokrát ale tolik nespěchám

Barbara Vávrová, Petra Kloidová , Vydáno: 11.02.2021
Moderátorka Gabriela Lašková je maminkou dvou malých synů a rozhodně se nebojí mluvit o všech stránkách mateřství. Je vůbec možné zvládat všechny role ženy, o kterých nás přesvědčuje společnost? A kdy ji uvidíme znovu na obrazovkách? Gábina se rozpovídala i o tom, jakou izolaci prožívá skoro každá máma, ačkoliv má doma skvělého partnera.

reklama

Gábinu jsme zastihli při přípravách na samotnou Show Jana Krause. Vypadala, jako kdyby to bylo včera, co převzala korunku krásy. Nejen díky skvělé postavě, ale i energii. Rozdávala úsměvy na všechny strany. Je pravda, že sama přiznala, že si vlastně přišla odpočinout.

  • Gábino, odběhla jste si odpočinout od mateřských povinností se synem Benediktem (skoro 3 roky) a Vincentem (5 měsíců), kterým se jinak věnujete naplno. Dnešní společnost tlačí na ženy, aby byly dokonalé matky, manželky, kuchařky, k tomu měly nejlépe kariéru, vnímáte ten tlak?

Vnímám ten tlak, musím říct, poslední dny, kdy život se dvěma dětmi začal být náročnější, tak jsem poznala, že to nejde. Abych naplnila i ty své představy, co vše bych měla zvládat, nebyla bych to já. Smířila jsem se s tím, že to prostě není v mých silách mít vše dokonalé. Jestli to někdo dokáže a funguje mu to, tak mu to jedině přeji. Ale myslím si, že bychom měly bojovat za to, že to není reálné a nemít to za standard.

Gabriela Lašková
Autor: facebook/Gabriela Lašková-Kratochvílová Gabriela Lašková
  • Pomáhá vám tedy manžel, abyste na vše nebyla sama?

Manžel pomáhá, když je doma. Ale teď se stará o rodinu po finanční stránce a je v práci od ráno do večera, takže jsem s klukama hodně sama. Umí se samozřejmě postarat, protože s Benediktem jsem šla do práce v jeho 7 měsících (na pár dní v měsíci) a bylo to na manželovi, přebral tu štafetu se vším všudy, takže to má v malíčku a fungoval skvěle.

  • Změnilo vás v něčem mateřství?

Já jsem byla vždycky citlivá a myslela jsem, že jsem klidná a trpělivá, ale ta kombinace stresu a únavy mi ukázala, že tak úplně nejsem a hodně se učím. Snažím se se starším synem mluvit, aby věděl, proč jsem křičela a že se mu omlouvám. Myslím, že komunikace je důležitá, aby to to dítě pochopilo. Stejně jako přiznat si, že jsem prostě tu situaci nezvládla a jsem na sebe naštvaná.

Gábina Lašková dnes slaví narozeniny:

  • Je rozdíl mezi Beníkem a Vincentem v jejich výchově?

Beník je moc hodný. Překvapil nás, že není vůbec škodolibý, že se malému nesnaží ubližovat, je moc hodný a dělí se o pozornost. Zatím nepozoruji mezi klukama nějaké rozdíly, Vincent taky málo spinká, často chce maminku. Ale ještě je asi brzo. Zatím jsou si dost podobní, kromě kojení. Vincent trošku stávkuje, takže vymýšlíme různé „manévry“, aby se to podařilo. Vychytávám jeho únavu a pozornost, ale naštěstí se to vždy podaří.

  • To mi trochu nahrává na otázku, co vám přijde nejtěžší na mateřství?

Asi kombinace všeho. To, že se nevyspíte, na to si zvyknete, ale pak vše dohromady: únava, přecitlivělost, hormony, to kojení, cítila jsem se ošklivá, i když jsem si říkala, že na tom nezáleží, tak to prostě stejně vnímáte. Takže zvládnout víc starostí a být nad věcí a nekřičet. Být trpělivá, asi s tím bojuji.

Show Jana Krause: 20.1.2021 Gabriela Lašková
Autor: Prima FTV Show Jana Krause: 20.1.2021 Gabriela Lašková
  • Bojovala jste někdy i s kily? Protože vidět to na vás teď rozhodně není.

To děkuji. Ale určitě ano, asi jako každý. Ono to šlo naštěstí samo i s prvním i druhým. V těhotenství jsem přibrala 16 kilo, takže jsem se po porodu necítila. Moc jsem si přála být ta rozumná žena, která ví, jak je to nedůležité, ale já jsem si stejně nemohla pomoct.

  • Vím o vás, že máte psa z útulku, to je vlastně takový váš první syn. Dokonce první slovo Benedikta bylo „Hugo“ a ne „máma“, takže jsou „kluci“ velcí parťáci. Ale co říkal pejsek na Vincenta? Přijal ho do smečky?

To bylo velmi složité. Hugo je pejsek z útulku a my vlastně neznáme jeho příběh. Na nás byl vždy milionový, na prvního syna taky, i během těhotenství nebyly žádné problémy, ale když jsem byla těhotná s Vincentem, tak začal být podrážděný a vrčel na nás. Vypadal, jako že chce zaútočit. Museli jsme to začít řešit. Doporučení „Dejte pejska pryč", u nás nebylo přípustné. Naštěstí nám pomohl psí trenér Adam Holeksa a pak s porodem se vše srovnalo. Hugo přijal Vincenta do smečky. Když miminko pláče, hlídá ho, upozorní mě. Jsme teda opatrní, já bych žádnému psovi nevěřila, i kdyby byl sebemilionovější, nikdy bych nenechala dítě samotné se psem. Ale naštěstí se vše srovnalo.

Snažíme se Huga neodstrkovat na druhou kolej. Když třeba manžel přijde z práce, Hugo k němu běží a stejně tak Benedikt, takže se musí přivítat s oběma. Ale zároveň Hugo potřebuje svůj klid. My se plánujeme přestěhovat za Prahu, kde bude mít více prostoru pro sebe.

Show Jana Krause: 20.1.2021 Gabriela Lašková
Autor: Prima FTV Show Jana Krause: 20.1.2021 Gabriela Lašková
  • Jak jste říkala, tak s prvním synem jste nastupovala do práce a manžel hlídal. Jak to plánujete teď? Chcete si to mateřství užít déle?

Já jsem zastánce toho, že se to dá užít i s prací. S prvním jsem šla do práce v 7 měsících, ale protože moje práce je pár dní v měsíci a na chvilku. Je to fajn, že z vás není ta máma, co si zoufá, že je stále zavřená. Pro mě to fungovalo skvěle a i pro syna. Spokojená máma = spokojené dítě. Ale teď jsou kluci dva a je to náročnější, neumím si představit, že bych od tohoto teď odskakovala. Asi až bude Vincent větší a Beník začne chodit do školky, tak asi ano. Ale tentokrát nikam nespěchám. Přemýšlím o létě nebo podzimu. Uvidíme, nebudu plánovat.

  • Nemohla jsem si nevšimnout změny účesu. Lidi vás znají hlavně s krátkými vlasy, ať už z Miss nebo ze zpravodajství. Necháváte si je dorůst?

Já ty názory stále měním. Je pravda, že mi pomohla korona a říkám si, že bude praktické nosit culík. Už jsem překonala tu nepříjemnou délku, s tím mi pomohla kadeřnice a teď už má mikádo tvar. Další důvod je, že mám dva kluky, kterým nebudu moct česat copánky (smích).

Na otázku, jak dlouhé vlasy by chtěla, s úsměvem ukazuje do pasu. Gábinu volá produkce, aby se připravila, protože bude prvním hostem Jana Krause. Loučíme se a je na ní znát lehká nervozita z červeného křesla…

Premiérové díly Show Jana Krause se zajímavými hosty můžete vidět každou středu ve 21:35 na Primě.

PODÍVEJTE SE NA EMOTIVNÍ LOUČENÍ GABRIELY LAŠKOVÉ PŘI ODCHODU NA MATEŘSKOU

Herečka Anna Kameníková, dříve Linhartová, s maminkou Jitkou Asterovou

Svatbu doporučuju všem, kteří se mají rádi, říká herečka Anna Kameníková

Aňa Geislerová na premiéře filmu Havel

Byla bych magor, kdybych žárlila na dvacetiletou kolegyni, říká Aňa Geislerová

reklama

Související témata: rozhovor , Show Jana Krause , Gabriela Kratochvílová , mateřství , děti

reklama

Přečtěte si také

reklama