Svatbu doporučuju všem, kteří se mají rádi, říká herečka Anna Kameníková

Herečka Anna Kameníková, dříve Linhartová, je známá svými osobitými názory na život. Její nevšední krása ji předurčuje do rolí nevšedních žen. Svého manžela si vzala po několikaměsíční známosti, netají se tím, že nechce mít děti, a smazala si Instagram. Proč to udělala, jak vnímá to, že je dcerou známé herečky Jitky Asterové a jak moc řeší jídlo?

  • Jste dcerou populární herečky a moderátorky Jitky Asterové. Jak vnímáte fakt, že máte slavnou maminku? Bylo náročné vymanit se ze škatulky dcera známé osobnosti?

Vzhledem k tomu, že otázku na maminku dostávám asi po pěti letech, nejspíš jsem se z té škatulky vymanila. Nebo jsem zase v ní. Vnímala jsem to před pubertou. Ještě než jsem se rozhodla být herečkou, měly ostatní děti kecy, ale pak už jsem to přestala vnímat. A to platí doteď.

  • Část dětství jste vyrůstala bez otce jen s maminkou a bratrem. Jak jste se vyrovnávala s jeho nepřítomností? Myslíte, že to nějak ovlivnilo vaše vztahy s muži?

To je složitá otázka. Jelikož jsem měla jen jedno dětství a nemám porovnání, nedokážu říct, jak mě to ovlivnilo. Stejně jako jiní nedokážou říct, jak je ovlivnilo, že měli oba rodiče. Teď se s otcem vídám a máme dobrý vztah, to se počítá.

  • Měla jste utajovanou svatbu po čtyřměsíční známosti. Jak jste si ji užila? Doporučila byste takový obřad i ostatním?

Nevolala jsem do novin, že mám svatbu, takže v tomto ohledu asi byla utajovaná. Jinak jsem o ní ale říkala všem známým, které mám, protože jsem byla nadšená, že se budu vdávat. Byla to skvělá svatba, přesně taková, jakou jsem chtěla. Doporučila bych všem, kteří se mají rádi, aby se vzali.

  • Vraťme se k herectví. Vaší první filmovou rolí byla mladá holka ve filmu Nevinnost, která tvrdila, že je sexuálně zneužívaná. V současnosti běží v kinech dokument V síti na podobné téma a herečky, které ztvárnily nezletilé dívky, zážitky se sexuálními predátory poměrně poznamenaly. Jak vy jste prožívala svou roli? Ovlivnila nějakým způsobem váš pohled na tuto problematiku?

Protože moje postava nebyla zneužívaná, ale vymyslela si to, nemůžu úplně soucítit se skutečnými oběťmi. Myslím ale, že ty holky, které hrály v dokumentu V síti, měly újmu, protože komunikovaly s reálnými lidmi. Je určitě frustrující, když je na druhé straně člověk s tímto problémem, takže to musely mít složitější. Navíc role v Nevinnosti byla moje první, takže jsem byla nervózní spíš z toho, že tam vůbec jsem.

  • Další rolí, která vás proslavila, je Amálie v seriálu Semestr, který se odehrává pouze na plochách počítačů a mobilů. Myslíte si, že vztah založený půl roku pouze na virtuální komunikaci může fungovat stejně jako dříve? Máte s tímto nějaké vlastní zkušenosti?

Vlastní zkušenost nemám. Jestli je ale ten druhý ten pravý, to, že odjede na půl roku pryč, na tom podle mě nic nezmění. Komunikace přes Skype u páru v Semestru nebyla tak dlouhá a ukazovaly se v ní problémy, které by vznikaly i v Praze, kdyby byli spolu. Takto jen možná přišly dřív.

  • Vy sama jste bývala aktivní na Instagramu i Facebooku, pak jste si ale účty zrušila. V dnešní době, kdy má veřejný profil na sociální síti téměř každá známá tvář, je to unikát. Prozradíte, co vás vedlo k takovému kroku?

Facebook pořád mám, akorát tam nic moc nedávám. U Instagramu mi nevyhovovalo, kolik na něm trávím času. Bralo mi to minuty, kdy by člověk mohl být sám se sebou. Místo toho jsem jen scrollovala a už mě to nebavilo. Hlubší důvod to nemělo. A je to moc příjemné, mimochodem.

  • Netajíte se tím, že láska a jídlo jsou pro vás důležitější než kariéra. Vaši vášeň pro vaření jste promítla dokonce i do vlastní kuchařky s názvem Řešíš/Hřešíš. Jak jste na tom vy a jídlo? Řešíte, nebo spíše hřešíte?

Mám to půl napůl. Když se cítím dobře, zvládnu řešit, cvičit a jíst zdravě. Pak ale přicházejí propady, kdy musím jíst nezdravě a válet se na gauči. Tak to zatím u mě funguje.

  • Pouštíte vůbec někdy manžela k plotně?

Ne. Je to moje území a nepouštím tam vůbec nikoho. Nikdo tam nesmí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.