Celebrity

12. října 2021 06:00

redakce Prima Ženy

Halina Pawlowská zahání nespavost počítáním milenců! Co jí ještě pomáhá?

7 pádů Honzy Dědka (23) - Halina Pawlowská

Spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská říká, že píše ve strachu. Jedna z nejprodávanějších současných spisovatelek psaní tak dlouho odkládá, až jí nic jiného nezbyde. Kromě prokrastinace, ale také zápasí s usínáním, pro které našla dobré řešení.

Halina Pawlowská patří mezi nejúspěšnější české spisovatelky. Nejenže jsou její díla zfilmována, ale v devadesátých letech se vyprofilovala jako televizní moderátorka a producentka. Pawlowská momentálně vydává novou knihu.

Halina Pawlowská má psaní vysezené

Pro většinu spisovatelů je psaní hlavně výzva a Halina Pawlowská to má dost podobně. Než se vůbec k psaní dostane, lehce trpí.

„Když někdo chce psát, musí mít sicflajš, nevěřím hubeným spisovatelkám, protože to se musí vysedět. Sicflajš já mám, v tom není problém, ale problém je si říct, že tu mysl musím použít. Musím to vymyslet a rukama to tam dostat. A začít, přinutit se, neříkat si, že je lepší jenom sedět na terase a čumět ven. Tahle fáze je pro mě tak komplikovaná. A pak už nemám ani radost z toho čumění na terase, protože jsem vynervovaná z toho, že mám psát. Já pak píšu už ze strachu,“ přiznává spisovatelka, které právě vychází nová kniha s názvem Milý Bene.

Soutěží Pawlowská s Vieweghem?

I tak společně s Michaelem Vieweghem patří mezi současné nejprodávanější autory v České republice. Nejnovější kniha Pawlowské je už třiatřicátá. „Viewegh jich má víc. Já s ním nesoutěžím, ale moje vydavatelka asi ano. Na Viewegha ztrácím asi osm knih. Pro mě jsou uzávěrky takové orientační a oni už s tím počítají. Myslím si, že mi ty termíny už kladou s tím, že vědí, že to bude jindy. Já je ale občas převezu tím, že moje prodleva je ještě větší,“ směje se Halina v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Počítám deky a milence, říká Halina Pawlowská

Kromě psaní ve strachu řeší šestašedesátiletá spisovatelka i spánek. Usíná až kolem třetí ráno. Se svou nespavostí bojuje opravdu zvláštním způsobem.

„Pořád kupuji deky. Jakmile vidím někde deku, jdu po ní. A když nemůžu usnout, tak je počítám. Nepočítám ovečky, to je nudné, zkoušela jsem počítat milence, to si nemůžu vzpomenout, tak jdu po dekách,“ říká Pawlowská.

Podobně je na tom i její dcera. „S dcerou se scházíme kolem půlnoci, na něco se díváme, většinou na nějakou pitomost. Protože si myslím, že je pro mě zdravé jít ve tři čtvrtě na dvě do postele, abych mohla tak ve tři usnout. Přečtu kousek nějaké knížky, pak počítám deky, pak prášek a spím,“ popisuje svůj noční život spisovatelka. Více uvidíte v úterý ve 21:35 na Primě v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.