Celebrity

9. října 2021 06:05

Anna Kopečková

Věk jim sluší: Susan Sarandon, Meryl Streep či Eliška Balzerová. I po sedmdesátce vypadají skvěle

Tvrzení, že věk je jenom číslo, platí v dnešní době víc než kdy předtím. Zatímco babičce Boženy Němcové bylo v době příjezdu na Staré Bělidlo teprve 55 let, ale už měla vlasy bílé jako sníh, svraštělé ruce a jen čtyři zuby, dnešní sedmdesátnice zrají jako víno a do babiček sedících v parku s krmením pro ptáčky mají hodně daleko. Jak to po sedmdesátce sluší Susan Sarandon, Meryl Streep, Elišce Balzerové nebo Janě Švandové?

Susan Sarandon, 75 let

Americká herečka, držitelka Oscara, aktivistka, Čarodějka z Eastwicku a polovina dvojice Thelma a Louise je známá svými netradičními názory. Ačkoli 4. října oslavila už 75. narozeniny, stále oplývá kouzlem, díky kterému si i ve svém věku může užívat přízeň mnohem mladších mužů. Za mladistvou tvář vděčí hlavně dobrým genům, také nekouří a snaží se pleť hodně hydratovat.

Vdaná byla jen jednou. V roce 2010 se po 23 letech s manželem Timem Robinsem, s nímž má dva dospělé syny, rozvedla. Jen pár měsíců po rozvodu se dala dohromady se scenáristou Jonathanem Bricklinem, který je o jednatřicet let mladší než ona. Pár se sice po pěti letech rozešel, ale Susan se už mladších mužů nepustila. V roce 2014 se pro anglický magazín Hello! nechala slyšet, že pokud je člověk zamilovaný, neřeší pohlaví, věk ani rasu.

Meryl Streep, 72 let

Meryl Streep je živým důkazem toho, že čím starší žena je, tím lépe vypadá. Z přibývajících vrásek si nic nedělá a učí ostatní ženy, že stárnutí je přirozené. Navíc není typickou hollywoodskou hvězdou s nosem nahoru. Vždy se o ní říkalo, že patří mezi nejpracovitější herečky a i když si zahrála v desítkách filmů a na kontě má řadu ocenění a ze všech hereček světa nejvíc nominací na Oscara, i přes svou slávu zůstala skromná a na prvním místě pro ni vždy byla rodina. Po bolestivé ztrátě snoubence, který zemřel na rakovinu, se vdala za sochaře Dona Gummera, s nímž má čtyři děti. I když není prvoplánová kráska, dokáže excelovat v každé roli, ať už je to nesnesitelná šéfka a módní ikona ve filmu Ďábel nosí Pradu, nekompromisní Železná lady, prostá žena Francesca v Madisonských mostech nebo zpívající a tančící matka Donna v muzikálu Mamma Mia!.

Jane Fonda, 83 let

Americká herečka, spisovatelka, politická aktivistka, bývalá cvičitelka a modelka popírá snad všechny přírodní zákony. Na svůj věk vypadá neuvěřitelně, v roce 2017 se dokonce v 79 letech prošla po přehlídkovém mole na Paris Fashion Week. Ale sama přiznává, že to není úplně zadarmo a bez cizí pomoci. „Mé tělo už není, co bývalo. Kdyby teď nějaký pěkný chlap přišel a řekl: tak se mi holka ukaž, asi bych se strachem utekla,“ řekla v rozhovoru pro Harper´s Bazaar. S přibývajícími vráskami bojuje hlavně pomocí špičkových krémů, botoxových injekcí a občasných plastických operací, které se naučila velmi efektivně maskovat. Přišla totiž na to, že když si po každém chirurgickém zákroku nechá udělat i nový účes, skoro nikdo si ničeho nevšimne. A jaká jsou její další tajemství, jak vypadat mladistvě? Nikdy nevynechávat snídani, jíst zdravé svačiny, jako jsou červené hrozny a tvaroh, nenakupovat, když máte hlad, vést si potravinový deník a jíst pomalu a dobře žvýkat.

Helen Mirren, 76 let

Držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Královna v sobě snoubí slovanský šarm, který zdědila po otci, a britskou distingovanost po matce. Umí stárnout s grácií a přirozeností a i v 76 letech je neuvěřitelně sexy. Podle průzkumu onbuy.com dokonce její „akty“ hledá na Googlu měsíčně v průměru 7000 lidí. Jak to dělá, že má stále skvostnou postavu, krásná prsa, klenuté boky, štíhlý pas a její šedé vlasy jen podtrhují jiskřící oči plné energie a života? Dodnes dává za pravdu své matce, která jí kdysi řekla, aby si se stárnutím nedělala starosti, protože s každým věkem přicházejí nejen nevýhody, ale i mnohé výhody. „Vím, že když je vám 25, tak myšlenka na to, že vám jednou bude 45, je strašná. Můj bože! Kdo chce být pětačtyřicátník? Ale je to úžasné, protože když vám pak opravdu bude 45, uvědomíte si, že je to naprosto super a nechcete být znovu pětadvacítkou,“ zamyslela se na téma stárnutí Helen v rozhovoru pro Vogue.

Sigourney Weaver, 71 let

Sigourney Weaver je prototypem silné a emancipované ženy, která si dokáže najít čas nejen na práci, ale i na rodinu, a zároveň ji neprovázejí žádné skandály. Už od roku 1984 žije v manželství s divadelním režisérem Jimem Simpsonem. A je téměř neuvěřitelné, že od chvíle, kdy se objevila v roli Ellen Ripleyové ve filmu Vetřelec, uplynulo už dvaačtyřicet let. Sigourney totiž vypadá skoro stejně, i když přiznává, že zůstat ve formě ji stojí stále větší úsilí. „Jsem ješitná jako většina herců," přiznala v roce 2014 pro The Sun s tím, že ale není posedlá stárnutím a ostatním ženám vzkázala, aby se nenechaly vyděsit věkem. Není příznivkyní plastických operací a pár vrásek jí nevadí. V kondici se udržuje díky pilates a za mladistvý vzhled vděčí také veganství.

Eliška Balzerová, 72 let

Herečce Elišce Balzerové, rodačce z valašského Vsetína, by její věk hádal asi jen málokdo. I když je už čtyřnásobná babička, pořád si udržuje mladistvý vzhled a vypadá to, že snad ani nestárne. „Snažím se být moderní babička, protože starochy nemají mladí moc rádi. Takže skajpuju a jsem kyberbabička, abych vnukům stačila,“ přiznala v rozhovoru pro Aha!. Nabídky kosmetických firem, aby se stala jejich tváří, odmítá a raději se věnuje tomu, co umí - hraní. Doktorka Čeňková v Nemocnici na kraji města, maminka Dáša v komedii století S tebou mě baví svět nebo svérázná Vilma ve filmu Ženy v pokušení. Její role baví i dojímají diváky už přes 50 let. Vyzařuje z ní pohoda, neskutečná energie, elán a vždycky dobrá nálada. Velký podíl na tom mají harmonické vztahy v rodině a spokojené manželství, které trvá už 47 let. Recept na šťastné manželství herečka přičítá i tomu, že se vybouřila v mládí a díky tomu neměla potřebu střídat partnery.

Jana Švandová, 74 let

Jako jedna z mála nebojí otevřeně říct, že odmítá být starou bábou. I když je už trojnásobnou babičkou a babičku hraje také v nově připravovaném seriálu televize Prima s pracovním názvem ZOO, svůj věk si moc nepřipouští a dělá co může, aby na ní stárnutí pokud možno zanechávalo minimální stopy. Nutno dodat, že úspěšně. Postavu má jako ve dvaceti a sexy sestřih jí neuvěřitelně sluší. Netají se tím, že je občas nutno přírodě trochu pomoci. „Občas je potřeba nějaký zákrok podstoupit, aby člověk vypadal,“ přiznala v rozhovoru pro nasehvezdy.cz s tím, že si ale dává hodně velký pozor, aby jí takové zákroky nijak nepoškodily a zůstala jí mimika. Nejdůležitější je pro ni zdraví. Miluje pohyb a štíhlou postavu si udržuje hlavně díky golfu, pravidelnému cvičení nebo jízdě na kole.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.