Celebrity

22. června 2021 12:35

David Laštovka

Meryl Streep slaví 72: Snoubenec jí zemřel těsně před svatbou

Americká herečka Meryl Streep, která je živým důkazem toho, že čím starší žena je, tím lépe vypadá, je pravým opakem klasických hollywoodských hvězd. Nikdy neměla nos nahoru, netrpěla manýry, naopak vždy zůstávala skromná a pokorná a na prvním místě pro ni byla rodina. V životě to přitom neměla jednoduché a prožila velmi bolestné období, na které by nejraději zapomněla. 

První velkou láskou Meryl Streep byl o čtrnáct let starší herec John Cazale. Seznámili se v roce 1976, když spolu účinkovali v divadelní hře Něco za něco od Williama Shakespeara. Po premiéře spolu zašli na skleničku, ale tu noc spolu zůstali až do rána. Meryl se bláznivě zamilovala a John jí city opětoval. Svým kamarádkám se nadšeně svěřovala, že takového muže ještě nikdy nepotkala. Po pár měsících se zasnoubili a začali plánovat budoucnost. Pak se ovšem stalo něco strašného.

V ráji se přihlásila o slovo rakovina

Johnovi začalo být špatně, trpěl šílenými bolestmi a vykašlával krev. Verdikt lékařů byl děsivý: rakovina kostí v pokročilém stadiu, naděje na uzdravení žádná... V ten okamžik se jim zhroutil svět. Po prvotním šoku vzala Meryl věc pevně do svých rukou. Johnovi dodávala psychickou podporu, pečovala o něj a stala se jeho strážným andělem. John však čím dál častěji propadal beznaději, ztratil smysl života a každý den mluvil o smrti. Obětavá herečka proto usoudila, že nejlepším lékem na bolest pro něj bude, když začne znovu hrát a dělat práci, kterou miluje.

Když dostala nabídku od režiséra Michaela Cimina, aby ztvárnila jednu z postav ve válečném drama Lovec jelenů, vylíčila mu situaci a požádala, zda by neobsadil také Johna. Přestože mu sdělila, že mu zbývá jen pár měsíců života, souhlasil. Jakmile se to ale dozvěděli producenti, okamžitě vydali pokyn na přeobsazení. Meryl si však postavila hlavu a oznámila, že pokud k tomu dojde, z projektu odchází. Stejně se zachoval i režisér. Všichni herci včetně Roberta de Niro následně učinili sympatické gesto. Podepsali, že v případě předčasného ukončení natáčení kvůli Johnově smrti, nebudou mít žádné další finanční nároky. A tato záruka producentům stačila.

Když umíral, držela ho za ruku

Všechny scény, v nichž John hrál se točily přednostně. Natočeny byly za šest týdnů. Dva měsíce poté, ve svých dvaačtyřiceti letech, John umírá. Meryl s ním byla až do poslední chvíle a držela ho za ruku.

Po jeho smrti se vrhla do práce, chodila do společnosti a nechtěla být ani na chvíli sama. Věděla, že pokud by seděla doma, utrápila by se žalem. Zanedlouho potkala sochaře Dona Gummera, kterého si po pěti měsících vzala za muže. Narodily se jim čtyři děti, syn Henry, který je hudebník a dcery Mamie, Grace a Louisa, jež se staly také herečkami. Rodina se pro nestárnoucí Meryl stala prioritou a na rozdíl od některých svých kolegyň jí dávala přednost před kariérou. „Pokud to bylo jen trochu možné, na natáčení jsem sebou brávala manžela i děti. Procestovali se mnou několik kontinentů. Když se jim to přestalo líbit, vybírala jsem si projekty, třeba i méně umělecky ambiciózní, ale především takové, které nenarušovaly můj soukromý život. Děti ze mě udělaly opravdovějšího člověka a naučily mě rozlišovat, co je důležité a co ne,“ přiblížila herečka.

Všechno nejlepší, Meryl!

Ani česká herečka Petra Hřebíčková neměla lehký osud...

Sdílejte článek
Štítky smrt manžel rakovina narozeniny William Shakespeare herec Petra Hřebíčková snoubenec Meryl Streep Meryl Streepová Robert De Niro John Cazale Něco za něco

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.