Celebrity

25. května 2021 17:30

David Laštovka

Eliška Balzerová: V mládí byla dračice a muži ji obdivovali. Jak to měla s Bartoškou?

Herečce Elišce Balzerové, rodačce z valašského Vsetína, by její věk hádal asi jen málokdo. Stále si udržuje mladistvý vzhled a vypadá to, že snad ani nestárne. Vyzařuje z ní pohoda, neskutečná energie, elán a vždycky dobrá nálada. Možná je to i díky harmonickému vztahu, který doma prožívá. Žije ve spokojeném manželství obklopena milující rodinou, která je pro ni vším.

V letošním roce se svým mužem, filmovým producentem Janem Balzerem, oslaví už 47. výročí svatby. I po těch letech se milují stejně jako v době, kdy se do sebe zamilovali. Recept na šťastné manželství herečka přičítá i tomu, že se vybouřila v mládí a díky tomu neměla potřebu střídat partnery. „Jako studentky jsme si urvaly z večírku nějakého hezkého kluka a hotovo,“ prozradila s úsměvem, jak to kdysi mívala. V té době pro ni nebyl problém udržovat i dva vztahy najednou.

Bouřlivá léta prožila také jako studentka JAMU. Jejími spolužáky byl například Karel Heřmánek, Bolek Polívka, Jiří Bartoška nebo Jana Švandová. A jak někteří z nich zpětně vzpomínají, bývala to velká jízda. Mejdany končící až nad ránem byly na denním pořádku. Všichni k sobě měli velmi blízko a udržovali více než přátelské vztahy. „Jirku Bartošku jsem na zkoušky na JAMU přihlásila já s Eliškou Balzerovou. Už tenkrát to byl zajímavý hezký chlap, znali jsme se, tak jsme chtěli, aby to zkusil. A ono se to povedlo. Takže vlastně díky nám se stal hercem,“ přiblížila jednu z příhod Jana Švandová.

Eliška Balzerová se vybouřila a našla celoživotní lásku

Když se ve svých pětadvaceti letech Balzerová vdávala, věděla, co od života chce. Usadit se, založit rodinu a mít spokojené manželství založené na věrnosti, důvěře a lásce. Vše se jí do puntíku splnilo. „Můj muž mě hodně ovlivnil. Byla jsem taková zaťatá moravská palice, on mě naučil dívat se na věci s nadhledem a humorem. Zasmát se sám sobě je někdy nejlepší řešení. Odnaučil mě zarputilosti. Mám prostě štěstí, že mám vedle sebe celý život chlapa, který si ví vždycky se vším rady,“ uvedla herečka.

Radost jí dělají také obě děti, čtyřiačtyřicetiletý syn Jan, který je farmaceut, a osmatřicetiletá dcera Adéla, jež pracuje jako divadelní dramaturgyně. Díky nim se stala už čtyřnásobnou babičkou. Všechny své lásky má nablízku, neboť žijí pod jednou střechou. Dcera obývá první patro, ona s manželem druhé a syn si v domě zbudoval půdní vestavbu. „Slavíme společně všechna jubilea, Vánoce, svátky... Scházíme se u nás. Jak děti rostou, říkali jsme si s manželem, že už musíme koupit větší stůl,“ poznamenala s úsměvem.

Tak tedy, všechno nejlepší, Eliško!Na oblíbenou herečku se můžete podívat třeba ve filmu Tátova volha.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.