Celebrity

9. května 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Šmrncovní herečky babičky: Která vnoučata rozmazluje a která moc nehlídá?

Jsou atraktivní, svěží a stále velmi vitální. K podobě babičky, jak ji ve své nejslavnější knize vylíčila Božena Němcová, mají hodně daleko. Představujeme vám šmrncovní babičky českého showbyznysu. Jak si nové životní role užívají? Mají tendence svá vnoučata rozmazlovat, nebo spíše vychovávat?

Tereza Brodská

Herečka a hvězda seriálu Slunečná radostnou novinku, že se jejímu pětadvacetiletému synovi Samuelovi a jeho přítelkyni Luise narodilo miminko, dlouho tajila. Nedávno však na svém Instagramu poděkovala porodníkovi Antonínovi Pařízkovi za to, že jim pomohl na svět přivést nového člena rodiny. Zda se Samuelovi a jeho přítelkyni Luise narodil chlapeček, nebo holčička, není jasné: „Děkuji za péči, trpělivost, obrovskou profesionalitu a za to, že tě máme už tolik let za kamaráda. Byl jsi před mnoha lety u mého porodu a doufám, že budeš naším rodinným porodníkem i do budoucna. Jsi prostě nejlepší," napsala Tereza Brodská na sociální síti.

Jana Švandová

Čas na své dvě vnučky Evelínu a Azarii si herečka udělá jen málokdy. „Mohla bych být hlídací babička, kdybych přestala pracovat. Ale to se mi nechce, už dávno vím, že život strašně utíká. Nejsem klasická babička jako od Boženy Němcové,“ svěřila se. Před časem vnoučatům dokonce koupila knížku s názvem Líná babička. „Je to o babičce, která si chce užít života, takže se potápí, lyžuje a vždycky těm vnoučatům píše, kde je a co dělá. A ony jí to strašně závidí, protože to zrovna dělat nemůžou,“ vylíčila s úsměvem.

Zároveň ale přiznala, že je na ně pyšná a kdykoliv je vidí, o to víc si jejich přítomnost užívá. Hereččin jediný syn Hubert je humanitárním pracovníkem, kterého jeho povolání na několik let zavedlo dokonce až do Pákistánu, kde s celou rodinou žil. Vídat se tak s nimi nemohla a v kontaktu zůstali jen na dálku. „Pokud v životě něčeho lituji, tak toho, že jsem neměla více dětí. Sama jsem z velké rodiny, tohle mě mrzí moc,“ dodala.

Eliška Balzerová

Čtyřnásobná babička má všechna vnoučata nablízku. Bydlí totiž pod jednou střechou. Dcera Adéla obývá první patro, ona s manželem druhé a syn Jan si v domě zbudoval půdní vestavbu. „Když jsem odešla z divadla, slibovala jsem si, že se budu dětem hodně věnovat, ale pořád na to nějak nedochází. Práce je pořád dost,“ pokrčila rameny herečka. I tak se ale o ně s láskou stará a znamenají pro ni všechno. Do doby, než přišla pandemie, je například vyzvedávala ze školky, vodila do skautu nebo do kroužků. Vzor má ve své babičce, kterou velmi milovala. „Byla můj strážný anděl a věci, které mě naučila, si v sobě nesu celý život,“ prozradila.

Dana Batulková

Vnučka Mia od syna Jakuba Prachaře jí do života vnesla zcela novou energii. „Z role babičky se strašně moc těším a užívám si každou chvíli, kdy jsme spolu,“ uvedla herečka. Dodnes se ráda vídá také s Kryšpínem, synem Agáty Hanychové, kterého její syn vyženil. I když se spolu rozvedli, v kontaktu s ním zůstává stále. Bere ho jako vlastního. „Všechny svátky, především ty vánoční, díky dětem dostávají úplně jinou dimenzi,“ dodala představitelka Lídy Vackové ze seriálu Slunečná.

Zlata Adamovská

Díky dceři Báře, kterou má s publicistou Radkem Johnem, na silvestra 2016 se slzami štěstí v očích přivítala vnuka Viktora. O tři roky později se od ní dočkala také vnučky Kláry. „Jsem hlídací rozmazlovací babička. Klidně lezu po čtyřech, vnoučata vozím na zádech a dělám s nimi různé skopičiny. Jsou úžasní,“ vylíčila nadšeně Zlata. Přítomnost vnoučat si užívá i její současný manžel, herec Petr Štěpánek, který je bere jako své vlastní.

Veronika Freimanová

Narození své prvorozené vnučky Elly, kterou porodila dcera Tereza, oplakala. Dokonce byla i u porodu. „Nedovedla jsem si představit, jaké pocity přijdou. Neočekávala jsem, že mě ovládne tak silný cit,“ prozradila herečka, která se snaží být vzornou babičkou. „Moje maminka byla matkou a babičkou na sto dvacet procent a já jsem to dlouho přijímala jako samozřejmost. Zpětně si říkám, jak to mohla všechno zvládnout. Nechávala jsem jí obě děti, odcházela do divadla a věděla, že bude o všechno postaráno. Teď se budu snažit dělat to samé i pro svá vnoučata já,“ dodala Veronika.

Petra Černocká

Na svou desetiletou vnučku s netradičním jménem Olivie Coco je náležitě pyšná. Pokračuje totiž v uměleckých šlépějích. „Má i kus ze mě. Hezky zpívá, dokonce i dabuje, takže teď v době pandemie je jediná, kdo v naší rodině vydělává nějaké peníze,“ uvedla s úsměvem. „Jako babička jsem perfektní. Když byla ještě malinká, při usínání jsem jí vyprávěla pohádky, které jsem si vymyslela. Chtělo to hodně fantazie. Poručila si třeba Popelku kombinovanou se Třemi prasátky. Občas to bylo náročné na invenci. (smích) Jsem ale také hodně didaktická babička, snažím se, aby měla i velkou slovní zásobu. Myslím si, že tomu dítěti k něčemu jsem. Vnučku učím, že ne všechno myslím vážně, protože chci, aby měla nějaký smysl pro humor,“ prozradila Petra.

Jana Šulcová

Zatímco své dcery Rozálii a Terezu, které má s bývalým manželem, hercem Oldřichem Víznerem, vychovávala zodpovědně, vnoučata už jenom rozmazluje a dělá, co jim na očích vidí. „Dcery to naštěstí akceptují,“ usmála se herečka. „Když jsem svého prvorozeného vnuka Maxíka uviděla poprvé, měla jsem pocit velkého štěstí. Najednou jsem si uvědomila, že být babička je mnohem lepší než být máma, protože mohu děti pouze hýčkat. Pouto mezi babičkou a vnoučetem je poněkud svobodnější,“ míní Jana Šulcová, která má od starší dcery Terezy vnuka Josefa, od mladší Rozálie Maxe a Filipa. „Tereza s rodinou bydlí v našem domě, Rozálie kousek od nás. Vídáme se skoro každý den. Jsem za to moc šťastná. Každému se nepoštěstí mít své nejmilovanější osoby tak blízko,“ dodala spokojeně.

A jedna babička neherečka:

Ivana Christová

První československá Miss se stala babičkou v padesáti letech. Letos v únoru přivedla na svět její dcera Daniela holčičku, která dostala jméno Zoja. Na svou novou životní úlohu se bývalá modelka nesmírně těší. Věří, že bude babičkou, jak má být.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.