Halina Pawlowská držela mnoho diet. Dokonce i hladověla. Bude se znovu vdávat?

S nadváhou bojuje Halina Pawlowská od svých čtrnácti let. Během života vyzkoušela snad všechny diety, které existují, a nebála se ani experimentovat. Jaké diety doporučuje a kterým by se lidé měli podle ní raději vyhnout? A jak to má s novou láskou?

Spisovatelka Halina Pawlowská o sobě tvrdí, že zná všechny diety na světě. Hubnout se jí ale stále nedaří a v podstatě pořád zůstává na své váze. „Třeba v nemocnici jsem pod lékařským dohledem čtrnáct dní hladověla. Bylo to příšerné. Je pravda, že po třech dnech začíná mít člověk takový zvláštní pocit, že to jídlo není tak úplně nutné, ale pak už vám planou oči a trošku se vznášíte. Takové divné to bylo. Ale hlavně mi pak bylo hrozně špatně, když jsem znovu začala jíst,“ prozradila o svém nejdrsnějším hubnutí.

Díky dietám se jí nejvíce podařilo shodit třicet kilo. Většinou je ale brzy nabrala zase zpátky. „Ale nic si z toho nedělám. Nikdy jsem nechtěla být hubená, abych byla někomu podobná. Tlustá jsem od svých čtrnácti let. Člověk si zvykne,“ dodala.

Halina Pawlowská svou váhu neřeší

Svoji nadváhu už bere s rezervou a dokáže si z ní dělat i legraci. „Má nejoblíbenější dieta je ranní. Ráno nic nejím, večer se na dietu vykašlu. Musíte jíst jen tisíc kalorií denně. To je málo. Příjemnou výjimkou mé oblíbené diety je, že když sníte něco a nikdo vás při tom nevidí, tak to nemá žádné kalorie,“ vylíčila s úsměvem.

Přibývající kila si ovšem vybírají svoji daň a zdravotních problémů přibývá. Zabrat dostávají především klouby. Halina například nevydrží dlouho stát. „Vždycky netrpělivě čekám, až si sednu. Je to moje nejpřirozenější poloha,“ uvedla. Kromě toho ji trápí vysoký cholesterol, krevní tlak a štítná žláza. „Duševně se cítím pořád mladá,“ mávla nad tím rukou Pawlowská, kterou může těšit fakt, že má dlouhověkost v rodině. Tatínek se dožil devadesáti, maminka dokonce pětadevadesáti let.

O svatbě má jasnou představu

Po smrti manžela Zdeňka, se kterým byla pětatřicet let a s nímž má dvě děti, Petra a Natálii, dlouho sama nezůstala. Jejím partnerem se stal dlouholetý přítel Karel Czaban, který se od začátku kariéry podílel téměř na všech jejích filmových projektech. Je to mezi nimi tak vážné, že se dokonce mluví i o svatbě. „Dostala jsem od něj prstýnek, ale nenapadlo mě, že je zásnubní. Vím jistě, že pokud by k tomu došlo, tentokrát bych už se nevdávala v maminčiných šatech. Na své první svatbě jsem měla černé, ve kterých máma promovala, když se stala doktorkou práv,“ dodala s úsměvem Halina.

Na její nejnovější rodinnou komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, ke které napsala scénář, se můžete podívat v sobotu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.