Celebrity

15. září 2021 06:01

Zuzana Schneidewind

Herec Jan Vlasák nemá s nahotou na jevišti problém: Duševní striptýz je horší

Show Jana Krause - Jan Vlasák o mezinárodní slávě

Herec tělem i duší Jan Vlasák (78) se nestydí. Nezaskočilo ho ani nedávné odvážné přání avantgardního polského režiséra. S jeho myšlenkou se herec seznámil dva dny před generální zkoušku nového divadelního představení.

Herec Jan Vlasák, kterého znáte přinejmenším ze seriálu Cesty domů nebo jako hlas Montgomeryho Burnse v seriálu Simpsonovi bude prvním hostem středeční talkshow Show Jana Krause. Jak se během prvních pár okamžiků natáčení show ukázalo, s Janem Krause mají jedno velké společné téma. V osmdesátých letech minulé století strávili společná „bouřlivá“ léta v pražském Studiu Bouře.

Jan Kraus se hned podělil o vzpomínku na to, jak se prý jeho kolega Vlasák vždy do poslední chvíle učil text. „Teď už tedy trému nemám, ale je to taková moje obsese, jakýsi rituál, že kdybych si ten text nepřečetl, neměl bych dobrý pocit,“ vysvětluje herec, který má za sebou velké množství filmových i divadelních rolí či desetileté angažmá v Národním divadle. „Jediná chyba na tom mém odchodu byla, že to bylo až po deseti letech,“ svěřuje a vzpomíná Josefa Abrháma. „Pepek Abrhám, který tam byl taky, když to začínalo po revoluci, tam byl jen na jednu roli a pak pochopil, že je to pitomost a odešel hned, kdežto já jsem tam smrděl ještě devět let.“

Ve svém profesním tempu Jan Vlasák však nepolevuje. V současnosti hraje v Rokoku a ABC nebo v Divadle pod Palmovkou ve hře Něco za něco v režii avantgardního polského režiséra Jana Klaty. „Přimotal jsem se tam do toho, protože sháněl nějakého starého chlapa na vévodu do hry Něco za něco od Shakespeara,“ popisuje divadelní představitel knížete Vincentia. „No a tak jsme to spáchali. Je to hra velmi bujará… on ji sice hodně seškrtal, ale v závěrečné scéně měl takovou ideu, kterou mi řekl až dva dny před tím, než byly generálky. Čekal jsem, co z něj vyleze… no, víš, já bych tady potřeboval, abys potom, až se budeš v závěru k té hlavní představitelce blížit, se svlíknul…“

Vlasák s kolegou Krausem o svlíkání

Nakonec nezůstalo jen u svlékání, ale dojde i na další intimnosti, se kterými by mohl mít leckdo problém. „Já už se nestydím. Upřímně řečeno, když vylezeš na jeviště a uděláš ten duševní striptýz, tak tohleto už je maličkost,“ moudře oponuje Krausově poznámce o tom, že on by se v takové situaci trochu styděl.

Herec Jan Vlasák je také velice známý tím, že propůjčuje svůj příjemný hlas četbě audioknih. „Já rád čtu a rád načítám knihy. To je pro mě velká zábava. Protože je to vlastně trochu i divadlo,“ doplňuje s nadšením umělec, který podle svých slov toužil po herecké kariéře již v pěti letech. „To byl šok pro mého otce, který byl strojní inženýr a cvičil mě v matematice a ve fyzice, což mě zoufale nebavilo a nešlo mi to,“ vzpomíná.

Nakonec se z něj stal herec známý nejen v Česku, ale díky rolím i v několika zahraničních filmech, dokonce i za hranicemi naší země – proslavila ho především role v americkém filmu Hostel. „To bylo super úspěšné! Já jsem byl světově úspěšný herec… nemohl jsem ani chodit po ulici, to bylo v době, kdy tady byla spousta cizinců, všichni říkali, jé hele, on hrál v Hostelu…“

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. září ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.