Celebrity

15. listopadu 2021 13:06

Milan Rozšafný

Herečka Andrea Růžičková o kojení dvouletého syna: Je na mně závislý? A co je komu do toho?

Oblíbená seriálová herečka Andrea Růžičková, dříve Kerestešová, která je známá například i z filmu Rafťáci, promluvila na sociálních sítích o stále velmi citlivém tématu – kojení.

Andrea Růžičková je už dosti prověřenou a populární seriálovou tváří, v posledních letech u ní má přednost rodina, zejména výchova čtyřletého syna Tobiáše a Jáchyma, který v prosinci oslaví druhé narozeniny. A v souvislosti se svým nejmladším potomkem se nyní na Instagramu rozpovídala o tabuizovaném tématu, o němž se na veřejnosti stále příliš nemluví. Přiznala totiž, že téměř dvouletého Jáchyma stále kojí. I přes řadu předsudků je jí jedno, co si o ní ostatní myslí.

Herečka kojení starších dětí odsuzovala také, dokud...

Sama přitom na začátku své internetové „zpovědi“ přiznává, že dříve také patřila mezi lidi, kteří dlouhodobé kojení potomků odsuzují. „Já jsem byla stejná. Také jsem si ještě předtím, než jsem měla tuto životní zkušenost, myslela, že je to už od jistého věku prostě MOC,“ svěřila se herečka. Teď už má ale na toto téma zcela jiný názor. „Kdo je ten, co určuje hranici normálnosti? Dokonce jsem se setkala i s takovým pohledem na věc, že takto ubližuji vlastnímu dítěti, protože je na mně závislé. No, a i kdyby, tak co je tomu druhému do toho?“ dodala herečka nekompromisně.

Růžičková pak vysvětluje, že i když je sama z kojení často unavená a vyčerpaná, nemůže zkrátka kvůli svému synovi přestat, protože cítí, že dítě tento způsob výživy stále potřebuje. „Jediné, co mě štve, je to, že už to i mě někdy štve. Ani ne ty názory, to už se mě nedotýká. Ale já sama. Jsem unavená. Často vyčerpaná. Podrážděná. Ale motor stále běží, naplno. A vím, že nedokážu natvrdo násilím přestat. Bolí to.“ Otázky typu, proč ještě proboha kojí, už ji tedy tolik netrápí a dává ostatním matkám jasný signál, že podobné předsudky a útoky opravdu nemá cenu řešit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.