Celebrity

25. listopadu 2021 06:00

redakce Prima Ženy

Sára Rychlíková: Z herectví doma nejásali, báli se, že budu prostitutka

Mezi nové televizní tváře se nedávno díky seriálu 1. MISE přidala i kráska Sára Rychlíková. Sára nepochází z herecké rodiny a její cestu do umělecké profese dláždilo několik humorných předsudků ze strany rodiny. A není jediná. Své by mohla vyprávět i herečka Petra Hřebíčková.

Pohledná bruneta se na konci léta objevila v jednom ze seriálů z vojenského prostředí, kde si při natáčení často sáhla na dno. Cesta za výraznou televizní rolí byla však o dost trnitější než u většiny mladých herců, jelikož Sára Rychlíková nepochází z herecké rodiny. V dětství si šla za svým snem stát se krasobruslařkou. Aktivně se bruslení věnovala od svých čtyř let až do doby, než nastoupila na gymnázium. „Měla jsem sice pořád denně tréninky, ale na závody už jsem nejezdila,“ vypráví Sára, která krasobruslení definitivně nechala s nástupem na DAMU. „I když jsem bruslení milovala, musela jsem skončit hlavně kvůli častým tréninkům, které jsem postupem času přestala stíhat.“

Z herectví doma nikdo radost neměl

Úspěšně složené zkoušky na vysněnou hereckou školu však doma u Rychlíkových nikdo příliš neoslavoval. Rodina se o Sáru bála. „Myslím, že u nás doma nikdo nečekal, že udělám přijímačky na DAMU. A když jsem je udělala, bylo ticho. Pořád jsem čekala, kdo z toho bude mít radost. Mamka řekla, že je to hezký, děda povídal, že se oběsím, až nebudu mít práci. A babička říkala: Sárinko, vždyť z tebe bude prostitutka,“ prozradila krásná studentka DAMU v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Petra Hřebíčková řešila podobný problém

Sára Rychlíková není jediná, kdo v rodině narazil na stereotypy točící se kolem hereček a zábavního průmyslu. Slavná herečka Petra Hřebíčková má podobnou humornou zkušenost, jak shodou okolností vyprávěla také Honzovi Dědkovi. Stejně jako Sára nepochází z herecké rodiny a její babička reagovala na studium herectví obdobně. „Naše Petruška mezi ty ku*vy,“ povzdechla si tenkrát.

Hřebíčková se nedávno v rozhovoru pro Rozhlas vyjádřila, že jí herecké kořeny nechyběly. Podle ní mají mladí herci se slavnými rodiči daleko větší nevýhody, lidé od nich mnoho očekávají, zatímco Petra mohla jen překvapit. Čerstvá trojnásobná máma Petra Hřebíčková si nedlouho po studiích na JAMU odnesla v roce 2008 divadelní cenu Thálie za ztvárnění titulní role ve hře Aloise a Viléma Mrštíkových Maryša. Dnes je také jednou z nejobsazovanějších hereček v českém filmu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.