Celebrity

21. února 2022 06:00

Gabriela Kolinová

Ivan Mládek: Recept na dlouhověkost? Jíst tučný a být pořád nas*anej

Mládek slaví 80 let

Hudebník, komik a malíř Ivan Mládek se stáhl z veřejnosti a rozhovory médiím moc nedává. Nedávno ale oslavil osmdesáté narozeniny a pořadu Showtime se exkluzivně svěřil, jak se cítí a co mu dělá největší radost. Se svým typickým humorem a nadsázkou prozradil i recept na dlouhověkost. Nové písničky už neskládá, národu už prý sdělil vše, co potřeboval.

  • Jak se cítíš v osmdesáti?

Normálně. Nemám žádnou nemoc ani infarkt, ani mrtvici. Ale to se může rychle změnit. Moji kamarádi, kteří měli nějakou chorobu, jsou na tom blbě. Ono se říká, že ti, co vypadají dobře, tak najednou „bum“ a je po nich. A takoví ti lazaři, co naříkají a chodí po doktorech, jsou tady do sta let.

  • Ty ale moc zdravě moc nežiješ, pokud vím. Máš recept na to, jak být v osmdesáti fit?

Já mám recept na dlouhověkost. Přejídat se, jíst hodně tučný, sladký, pokud možno jíst před spánkem, vůbec žádný pohyb a furt být nas*anej. To byla moje tchyně a dožila se stovky (směje se).

  • Slavil jsi narozeniny?

Vůbec ne, protože u nás byl covid. Tak jsme to slavili sami s manželkou každý v jiným koutě místnosti, protože já byl jedovatý a manželka to nechtěla chytit. Odložili jsme veškeré oslavy na léto. A postupně to oslavíme s rodinou, s muzikanty, se sousedy... Tento rok bude co oslavovat.

  • Ty jsi se asi před deseti léty stáhl z mediální pozornosti?

Úplně. Už jsem toho měl dost, nádoba přetekla. Ale natočili jsme toho strašně moc a začal jsem hospodařit s časem. V sedmdesáti jsem se ale rozhodl, že už budu dělat jenom to, co mě baví. Tak jsem si řekl, že budu už jenom malovat a brnkat na kytaru. Samozřejmě setrvačností pořád jezdím s kapelou. My už jsme toho natočili tolik, že už mě to přestalo bavit.

  • Ale koncertuješ s Banjo bandem?

Za covidu to bylo horší. Teď se to zase začalo rozjíždět.

  • Kdy jsi začal malovat?

V jednom roce jsem něco namaloval na křestní list. Můj táta maloval a děda taky. Ale v sedmnácti letech zvítězila muzika. Občas jsem se ale k tomu vracel.

  • Co ti dělá radost kromě malování?

Brnkat a jenom sedět a čumět. Popřípadě jít někam na pivo

  • Ty jsi mistr vtipu. Nejen písničky a scénky, ale i tvoje obrazy jsou vtipné

Samotná antiperspektiva byla legrace. A jak jsem řekl, je to komerčně úspěšný. Snažil jsem se dělat něco jiného, takový echt minimalistický obrázky. Aby se na tom obrazu něco dělo, ale nebyl tam fór. Tak jsem se snažil dělat takové obrazy, aby tam byla pointa a potom jsem se začal posunovat. Nazval jsem to legračně posunysmus. Je to sranda, je to fór.

  • Skládáš ještě písničky, nebo už jsi to pověsil na hřebík?

To už jsem pověsil na hřebík někdy v polovině osmdesátých let. To jsem si řekl, že už jsem národu všechno sdělil. Musel jsem se k tomu vrátit po revoluci, když jsem dostal nabídku dělat svoje pořady. Když někdo říká, že jsem udělal šest set písniček, tak to byly takový bokovky. Ty samonosné písničky, které se hodí na desku, tak těch je tak možná 150 nebo 200. Já to nepočítám.

  • Teď ti vyšly na CD a na LP tvoje největší hity

To jsou věci z těch prvních LP. My jsme ještě jako dědkové natočili LP, které se jmenuje Poslední křeč. Tak to se to může pak srovnat, ale myslím, že jsme se moc nevyvíjeli, že je to prašť jako uhoď.

Celý rozhovor s Ivanem Mládkem si poslechněte v úvodním videu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.