zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neskutečná podoba: Tohle jsou vnuci Šafránkové a Abrháma. A už sbírají filmové ceny

Vnuci herecké legendy (zdroj: CNN Prima NEWS)
Vnuci herecké legendy (zdroj: CNN Prima NEWS)
Zuzana Schneidewind , Vydáno: 06.04.2021
Josef a Antonín Abrhámovi již ve svých dvanácti a čtrnácti letech natáčejí vlastní animované i hrané filmy, za které sklízejí ceny. Už jste je viděli v akci? A kterého ze slavných prarodičů vám připomínají více?

reklama

„Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let,“ říká starší z bratrů Abrhámových, Josef. „První film už si nepamatuju, ten jsme natočili už dávno,“ doplňuje bráchu čtrnáctiletý Josef s tím, že úkoly mají v rodině jasně rozdané. „Společně to píšeme, já to režíruju, Tonda prezentuje a rodiče financují.“

Jejich první „vážnější“ filmový počin se jmenuje Přežívání v divočině podle Jima Křováka a sklidili za něj cenu v kategorii hraného filmu vytvořeného dětmi ve věku 11–15 let v soutěži Pražský filmový kufr.  

První kritika od babičky Libušky Šafránkové

Sourozenci Abrhámovi se už ale museli vyrovnat i s drobnou kritikou. Nemají lehkou pozici, z oboru jsou jejich rodiče, kteří jsou animátoři, i prarodiče, herci Libuška Šafránková a Josef Abrhám. „Babička říkala, že Tonda šišlá, že si šlape na jazyk a že by měl přidat. Nekritizovala, byla to profesionální rada. Dědečkovi se náš film líbil, připadalo mu to komické,“ prozradil Josef, který ale současně uznává, že jeho mladší bratr je lepším hercem nežli on. „Jestli nějaký talent mám, tak jsem ho možná zdědil po prarodičích,“ myslí si mladší Antonín.

Josef a Antonín Abrhámovi.
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Josef a Antonín Abrhámovi.

Bratři Abrhámovi se společně pustili i do natáčení reklam. „Pokoušeli jsme se točit reklamy. Snažili jsme se přilákat nějaké herce a herečky, jestli by s námi nechtěli spolupracovat. Po tom, co jsme to dali na YouTube, se nikdo neozval. To jsme nečekali,“ směje se Josef. „Pak jsme točili reklamu na zmrzliny naší nevlastní mámy. Dostali jsme neomezenou dávku zmrzliny,“ vyzradil mladší Antonín. Jak natáčení jejich filmů probíhá a co dalšího chlapci plánují, prozradí v pořadu 7 pádů Honzy Dědka v úterý ve 21:35 na Primě!

Zdeněk Svěrák

Oslavenec Zdeněk Svěrák a zákulisí jeho filmů: Dodnes ho mrzí tento nevyřčený vtip

reklama

Související témata: 7 pádů Honzy Dědka , Josef Abrhám , Antonín Abrhám , Děti slavných , filmové ceny , Libuše Šafránková

reklama

Přečtěte si také

reklama