Celebrity

21. června 2021 11:30

Gabriela Kolinová

Bratři Nedvědovi: Před 25 lety vyprodali Strahov. Proč se rozhádali? Kvůli penězům i ženským

Když bavič Petr Novotný přišel s nápadem, že kamarádovi Janu Nedvědovi připraví k jeho padesátým narozeninám mega koncert s jeho bratrem Františkem na monstrózním strahovském stadionu v Praze, mnozí si ťukali na čelo. Na místě, kde před nimi vystupovaly také světové hvězdy, jako byli Rolling Stones, Pink Floyd, Michael Jackson nebo Guns N´ Roses, se českým písničkářům povedlo něco neuvěřitelného. Dorazilo sedmdesát tisíc lidí a ten večer se stal nezapomenutelným.

Místo euforie z toho, co se jim podařilo dokázat, se Jan s mladším bratrem Františkem nedlouho po Strahově k údivu všech rozhádali. Jejich soukromé i pracovní cesty se na dlouhých jedenáct let rozešly. Nestýkali se, nepřáli si k Vánocům, svátkům, narozeninám, chovali se k sobě tak, jako by ten druhý snad ani neexistoval.

Znovu se sešli až v roce 2007, kdy oba absolvovali narozeninové turné skupiny Fešáci. Pak se ale opět každý vrátil ke svojí sólové kariéře. „Během života jsme se rozešli asi pětkrát. Vždycky to bylo z jedné strany a nikdy ne z mojí. Co bylo důvodem, musím říct trochu kulantně, abych se někoho nedotkl. Když někoho začne pálit dobré bydlo, začne dělat věci, které se neslučují se společným žitím,“ prohlásil František.

Spory kvůli financím i partnerkám

Jak se ukázalo, spory měli například kvůli finančním záležitostem. „Jedna firma se třeba rozhodla, že vydá celý soubor všech jeho cédéček. Říkal jsem mu, to dělat nebudeme, ale on, že pořád s něčím nesouhlasím a házím mu klacky pod nohy,“ popsal František Nedvěd. Ten svému bratrovi zase vyčítal výběr partnerek a svérázný, bohémský způsob života. Zatímco František s manželkou Marií, s níž má dva syny, začátkem června oslavil zlatou svatbu, Jan, který má pět dětí, se rozvedl a před devíti lety si vzal o pětatřicet let mladší prodavačku Pavlínu, s kterou žije v malé chatičce na Sázavě.

Zopakují další ‚Strahov‘? „Bavíme se o tom,“ tvrdí oba

Ani rakovina plic, kterou František před rokem onemocněl a během chemoterapií dokonce přišel i o hlas, bratry nesblížila. „Neozval se. Naposledy jsme se viděli někdy před Vánoci u sestry, kde jsme se všichni sešli. Tam na tu mou chorobu padla řeč,“ prozradil František letos v dubnu. Už tehdy i přes napjaté vztahy ovšem nevyloučil, že by si ještě jednou podobný koncert, jako byl na Strahově, spolu zopakovali. „Říkal jsem si, že jestli se mi znovu vrátí hlas, zkusím ho k tomu oslovit. Už jsem mu to naznačil právě při našem předvánočním setkání u sestry. On se k tomu staví zatím neutrálně. Bylo by to ale nádherný. Jsou mezi námi nějaké nesrovnalosti, které si musíme vyříkat. To za nás nikdo nevyřeší, jen my dva. Náš společný koncert není vyloučený,“ prohlásil mladší z bratrů Nedvědových.

O tom, že by to opravdu mohlo klapnout, svědčí i poslední událost ze začátku června, kdy Jan dorazil na zmíněnou oslavu zlaté svatby svého bratra. „Vypadá to, že bychom udělali koncert v O2 aréně. Bavíme se o tom,“ potvrdil Jan Nedvěd.

Tak se nechme překvapit!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.