Láska si nevybírá a věk nehraje roli. Tyto slavné páry od sebe dělí čtyřicet let i víc

Někteří psychologové tvrdí, že pokud je mezi partnery věkový rozdíl vyšší než dvacet let, nemůže to fungovat a dřív nebo později musí zákonitě dojít k hluboké krizi. Jiní, že věk je pouze číslo. Pojďme se podívat na páry v českém showbyznysu, které od sebe dělí i několik generací. Jak se spolu dali dohromady a jak jim to ve vztahu klape?

Jiří Suchý – Markéta Suchá

Věkový rozdíl: 45 let

Jejich vztah působil od začátku poněkud zvláštně. Seznámili se v době, kdy si Markéta, která je povoláním učitelka, přivydělávala při studiu v jeho divadle jako uvaděčka. „Láska na první pohled to nebyla. Jiří tvrdí, že si mě všiml, ale nijak se to neprojevovalo. Až po letech mě pozval na večeři,“ zavzpomínala. Vzali se v roce 2006, těsně před pětasedmdesátými narozeninami legendy Semaforu. Nikdy spolu však nebydleli, vídali se pouze pár dní v týdnu. „Oba jsme měli hodně práce a k té jsme potřebovali svůj klid. O to víc jsme si pak byli vzácnější a těšili se na sebe. Vyhovovalo nám to tak,“ vysvětloval Suchý. Manželství vydrželo sedm let, rozešli se ale v dobrém. „Z určitých rozumových důvodů jsme dospěli k tomu, že to takhle bude lepší. Ale zůstali jsme přáteli. Ani stín nějaké nevole mezi námi není. Máme se pořád rádi, jen ty papíry už neplatí,“ pokrčil rameny Jiří Suchý.

Petr Janda – Alice Jandová

Věkový rozdíl: 40 let

Poznali se po koncertu skupiny Olympic, kdy si tehdy osmnáctiletá Alice zašla pro autogram. Ostřílenému rockerovi se zalíbila a dal jí své telefonní číslo. Chodili spolu čtyři roky, během kterých museli překonat několik krizí. Alice dvakrát potratila a hrozilo, že se rozejdou. Poté odjela na delší dobu do USA a s jejich vztahem to vypadalo všelijak. Během partnerské pauzy Petrovi došlo, jak moc ji miluje a že ji nechce ztratit. Zavolal jí do Ameriky a po telefonu požádal o ruku. Svatbou se všechno změnilo. Láska mezi nimi začala vzkvétat, narodily se jim dvě holčičky: Anežka a Rozárie a dodnes prožívají idylický vztah. „Když jsme spolu začali, nemohl jsem se zbavit dojmu, že je to nesmysl, že té mladé holce kazím život. Až jsem se styděl s ní chodit mezi lidi. Reakce z mého okolí byly různé. Kapela mi fandila, nejstarší dcera Marta říkala, jestli jsem se nezbláznil. Rodiče Alice to nesli celkem dobře. Nikdo nám asi moc šancí nedával, ale to, že jsme stále spolu, je důkaz, že o věku to není. Naše manželství je naprosto úžasný. Loni jsme spolu oslavili patnácté výročí svatby. Jsem maximálně šťastný a spokojený,“ svěřil se Janda.

Felix Slováček – Lucie Gelemová

Věkový rozdíl: 40 let

Jejich vztah způsobil v českém showbyznysu doslova poprask. Hudebníkovo manželství s Dagmar Patrasovou se totiž zdálo jako bez problémové. Se svou mladou partnerkou oficiálně tvoří pár už téměř sedm let, ale stále je ženatý a rozvést se, jak se zdá, nechystá. „Lucie mě okouzlila na první pohled a dělá mě neskutečně šťastným. Máme si pořád o čem povídat, máme podobné zájmy a snad nikdy se spolu nenudíme. Napsalo se o nás hodně zlého, ale řekl bych, že nás to naopak ještě více spojilo,“ uvedl Felix. Jeho dcera Anička Slováčková nedávno o jeho vztahu s mladší partnerkou promluvila. Co si o něm myslí?

Josef Kokta – Ornella Koktová

Věkový rozdíl: 36 let

První kontakt mezi nimi proběhl na sociální síti. Bývalý manžel moderátorky Gábiny Partyšové si Ornellu vyhlédl na Facebooku a poslal jí žádost o přátelství. Bylo to v roce 2010, kdy ještě byla studentkou na gymnáziu. „Začali jsme si psát, byl vtipný a zábavný. Po čase jsme vyrazili na první rande, pozval mě na oběd. Tam jsem se do něj zamilovala,“ prozradila Ornella.

Tehdy ještě ženatý Kokta bral jejich vztah zpočátku pouze jako románek, ale když dostal v roce 2013 tehdejší maturantku do jiného stavu a narodil se jim syn Quentin, nezbývalo mu, než se k otcovství přihlásit. Rozvedl se a dva roky nato si Ornellu vzal. A jejich babyboom pokračuje dál. Před rokem přišel na svět druhý syn, který dostal severské jméno Sven a sedm měsíců po porodu Ornella oznámila, že je znovu těhotná. Před pár dny porodila holčičku, která opět dostala netradiční jméno. „Jsem šťastnej, je to úžasná ženská. Mám velké štěstí, že ji mám. Mít mladou manželku má jen samé výhody, neměnil bych,“ prohlásil Kokta.

Jan Nedvěd – Pavlína Nedvědová

Věkový rozdíl: 36 let

Seznámili se, když Pavlíně bylo pouhých sedmnáct let. Byla to ona, kdo učinil první kontakt. K písničkáři vzhlížela a byla do něj bláznivě zamilovaná. A Jan její city opětoval. Po dvacetiletém soužití na „psí knížku“ se rozhodli lásku stvrdit oficiálně. Svatba se uskutečnila v den s magickým číslem 12. 10. 2012 a to přímo během Nedvědova koncertu ve vyprodané pražské Lucerně. „Chtěl jsem veřejně ukázat to, že když se dva lidé mají opravdu rádi, tak ať se vezmou, ať je jim patnáct nebo šedesát,“ nechal se slyšet Nedvěd. V manželství museli čelit několika krizím, ale všechny zatím dokázali zažehnat. Žijí spokojeně v chatce na Sázavě a touží po miminku.

Pavel Trávníček – Monika Trávníčková

Věkový rozdíl: 35 let

Poprvé se spolu potkali při natáčení jedné televizní pěvecké soutěže pro amatérské zpěváky. On v roli moderátora, ona jako soutěžící. Osudové ale bylo až jejich druhé setkání. Pavel se svým divadlem účinkoval v Prostějově a Monika za ním po představení zašla. Připomněla se mu, ale nepamatoval si ji. Tehdy si ale vyměnili svá telefonní čísla a začali si volat a psát. Postupně se z toho vyklubala velká láska. „O Pavlovi jsem snila už jako malá holka, když jsem ho vídala v televizních pohádkách jako prince. Představovala jsem si, že se jednou stane mým mužem, ale nikdy by mě nenapadlo, že to tak skutečně nakonec skončí,“ prozradila s úsměvem Monika. Brali se po dvanáctiletém vztahu v roce 2015. Na Silvestra dalšího roku se jim narodil chlapeček Maxmilián.

Ondřej Soukup – Lucie Šoralová

Věkový rozdíl: 26 let

Ono známé úsloví: Co se škádlivá, rádo se mívá, na ně platí stoprocentně. Když se uviděli poprvé, do oka si zrovna nepadli. „Setkali jsme se v jednom baru, kde seděl se svojí ženou Gábinou Osvaldovou. Od ní jsem se později dozvěděla, že na moji adresu řekl: ‚Co je to za pindu? Tu bych nechtěl mít doma.‘ Na mě zase působil jako zastydlý puberťák,“ zavzpomínala s úsměvem Lucie. Nakonec se do sebe zamilovali a po třinácti letech společného života byla svatba. Mají spolu dvě děti, v roce 2011 se jim narodila dcera Rebeka a o tři roky později syn Ondřej.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.