Celebrity

4. května 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Šedesátník Jan Čenský: Románek s květinářkou ho málem stál manželství

Herec Jan Čenský, kterého na začátku kariéry proslavily především role princů, si na nezájem fanynek nikdy nemohl stěžovat. Byly doby, kdy mu od zamilovaných ctitelek denně chodívaly stovky dopisů a nebylo v jeho silách na všechny odpovědět. Jeho osudová žena Dana k obdivovatelkám nepatřila. A protože se neukazuje ve společnosti, přezdívá se jí paní Colombová.

Jan Čenský žádné psaníčko od ctitelky nikdy nevyhodil a stále je má doma v krabici schované. „Říkal jsem si, že až budu starý nebo nemocný, že se k tomu po těch letech třeba znovu vrátím,“ prozradil s úsměvem herec, který prvního května oslavil šedesáté narozeniny.

Osudová žena Dana, která se před více než třiceti letech stala jeho manželkou, ovšem k fanynkám nepatřila. Snad poprvé v životě tak zažil situaci, kdy první kontakt musel vyvinout on sám. „Zaujala mě na první pohled, ale od její nejlepší kamarádky se mi hned dostalo varování, abych si nedělal naděje, že na ni nemám. A to jsem nemohl nechat jen tak. Sebral jsem odvahu, začal se dvořit a vyšlo to,“ zavzpomínal herec.

Svatební noc si nepamatuji, přiznal Čenský

Krátce nato přišla Dana, která pracuje jako filmová skriptka, do jiného stavu. Jan, kterému v té době bylo osmadvacet let a žil jenom svojí prací, se k tomu postavil jako chlap a požádal ji o ruku. Veselku ale nijak zvlášť neprožívali. „V té době jsem působil v Černém divadle a v den naší svatby jsem musel hrát představení. Takže po obřadu jsme si dali oběd a já si pak na několik hodin odběhl pryč. Když jsem se pak vrátil zpátky, už to byla taková after párty, kde mě někteří už ani nepoznávali. Svatební noc už si nepamatuji,“ vylíčil s úsměvem.

Jan Čenský v České Třebové: Starostka ho nazvala věčným princem Podívejte se na reportáž:

Ani příchod jejich jediného syna Matyáše na svět ho však příliš nezměnil. Milovaná profese u něj pořád byla velmi důležitá. I proto chyběl u porodu, zmeškal jeho maturitní ples nebo promoci. Matyáš v Čechách vystudoval americkou školu, promoval v angličtině a aby se v jazyce ještě více zdokonalil, jeden rok žil v australském Sydney. Poté se přestěhoval do Rakouska, ale nyní je už zpátky doma. „Teď jezdí po horách, fotí si je a k tomu svatby a také hezké slečny. Showbyznys ho určitě neláká. Má velké varování v mém příběhu. Mates je jiný než já, trošku introvert,“ prozradil v jednom z posledních rozhovorů Čenský.

Nevěra s květinářkou a manželka paní Colombová

Ani manželství se neobešlo bez bouřek. Několikrát se například spekulovalo o jeho nevěrách. Při jedné z nich byl dokonce přistižen paparazzi, kteří ho vyfotili, jak se se ve Zlíně vášnivě líbá s květinářkou. A to už nemohl zapírat a musel s pravdou ven. „Když se to stane, tak je to neštěstí, ale všechno se dá vyřešit, když dva chtějí. Bohužel to ale není nic normálního,“ vysvětloval omluvně. Dana mu úlet odpustila. Důvod byl prostý, nechtěla rozbíjet rodinu. Od té doby se ale drží stranou a do společnosti ho téměř nikdy nedoprovází.

V showbyznysu se jí kvůli tomu začalo říkat paní Colombová. „Moje žena je velmi tolerantní. Už prostě ví, že když míjíme dvě holky zezadu, tak se vždycky nějakým způsobem podívám, jak vypadají i z druhé strany,“ prohlásil herec, který se netají tím, že ve společnosti půvabných žen je velmi rád. I proto pravidelně moderuje nejrůznější soutěže krásy. Ze svého životního jubilea však příliš velkou radost nemá. „Padesátka na mě tolik nepůsobila, jako ta šedesátka. Šedesátiletý pán, to v mých očích kdysi býval dědeček v domově důchodců a teď mezi ně patřím taky,“ povzdechl si herec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.