zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jana Kolesárová z Poldy a její dvojí život: V Americe lektorka jógy, v Česku hvězda

Jana Kolesárová v seriálu Polda
Autor: FTV Prima Jana Kolesárová v seriálu Polda
David Laštovka , Vydáno: 24.04.2021
Půvabné herečce Janě Kolesárové, kterou můžeme vídat jako policejní psycholožku Táňu Hoškovou v seriálu Polda, odvaha rozhodně nechybí. Ve svých dvaadvaceti letech sbalila kufry a odcestovala do USA na dvouměsíční poznávací dovolenou. A už se nikdy nevrátila domů. Na rodné Slovensko a do Česka jezdí na návštěvy nebo kvůli herecké práci.

reklama

Cesta do Ameriky byla spontánním rozhodnutím, intuice, která jak se ukázala její život navždy změnila. „Končila jsem zrovna vysokou školu a přemýšlela co dál. Moc pracovních příležitostí tu nebylo, tak jsem prostě vyrazila. Byl to experiment, možná i trochu zvědavost. Neměla jsem žádný konkrétní cíl, chtěla jsem jen poznat jinou krajinu a vidět něco nového,“ vylíčila herečka.

Modeling v Americe a velká láska

Začátky v Americe ovšem byly krušné. Jiný jazyk, humor, mentalita, zvyky a k tomu problémy s pracovním vízem. Aby ho dostala, začala pracovat v modelingu. „Žádná velká kariéra to nebyla, spíše zajímavá zkušenost. Ale těšilo mě, že jsem všechny ty těžkosti postupně zdolávala. Zvyšovala jsem si tím sebevědomí,“ zavzpomínala.

Herečka Jana Kolesárová v Show Jana Krause
Autor: FTV Prima Herečka Jana Kolesárová v Show Jana Krause

Během pobytu se zamilovala do Američana jménem Brian a pak už věci nabraly rychlý spád. Vdala se za něj, narodil se jim syn Lucas a usadila se tam natrvalo. Jejím novým domovem se stala Kalifornie, ze které od té doby pendluje mezi rodným Slovenskem a Prahou, kde natáčí. „Je to trochu paradox. Když jsem do USA jako mladá holka odletěla, vůbec nic jsem od toho neočekávala a měla v plánu se normálně vrátit zpátky domů. Po životě tam jsem ani vůbec netoužila. A teď už tam žiji půlku svého dosavadního života. Letí to,“ prozradila s úsměvem Kolesárová, která v únoru oslavila pětačtyřicáté narozeniny. 

Výchova malého Čechoameričana

Přestože se jí manželství po osmnácti letech nakonec rozpadlo, už kvůli synovi se rozhodla nadále zůstat v Americe. „S Brianem už netvoříme pár, jsme jen milující rodiče fantastického třináctiletého kluka a dobří přátelé. Jsem si vědoma, jaké je to štěstí, a jsem za to vděčná. Věřím, že vše v životě se děje, jak má, a vše se děje dobře,“ dodala. 

Odolá Michal Bříza krásné psycholožce?
Autor: FTV Prima Odolá Michal Bříza krásné psycholožce?

Syna Lucase se snaží vychovávat tak, jako jí kdysi její rodiče. „Kolikrát sama sebe překvapím, že se chovám úplně stejně jako naši. Návyky jsou tak silné, že je prostě předáváme dál. Na druhou stranu si myslím, že děti jsou naši velcí učitelé, ne naopak. Mám pocit, že jim dáváme málo respektu, což je možná netrpělivostí, nedostatkem času nebo tím, že my jsme ti dospělí a máme pocit, že vládneme,“ míní Kolesárová. Lucas je prý duší Američan. „Miluje oceán, surfování, baseball. Ale moc rád navštěvuje Slovensko i Prahu, kde máme malinkatý hausbót, kde jsme také rádi. Uvidíme, kam ho touhy časem zavedou. Snažím se ho inspirovat k poznávání, zvědavosti a změně,“ přiblížila herečka.  

„On dobře ví, že ona má tu moc, je nad ním, vidí víc, než on přiznává. Hrajeme jemné hry, není to sterilní, nechybí humor,“ říká o roli Jana Kolesárová.
Autor: FTV Prima „On dobře ví, že ona má tu moc, je nad ním, vidí víc, než on přiznává. Hrajeme jemné hry, není to sterilní, nechybí humor,“ říká o roli Jana Kolesárová.

Jóga jako nový osobní rozměr

Zatímco v Česku a na Slovensku je velmi obsazovanou herečkou, v USA pracuje jako lektorka jógy. „To je pro mě nadstavba, jiné spektrum ve mě, které jsem objevila asi před deseti lety. Učit, vést lekce, přinášet lidem radost, posouvat je někam, pomoci, to je krásný pocit. Nevěděla jsem, že mám v sobě tento rozměr. Jóga je něco, co do mého života přišlo v pravý čas. Ať už to bylo kvůli fyzické bolesti nebo chaosu, který jsem tehdy v sobě nosila,“ uzavřela  kráska ze seriálu Polda

David Matásek

David Matásek a jeho životní dvojrole: Starý otec a mladý dědeček. Jak to zvládá?

reklama

Související témata: Polda , Jana Kolesárová , seriál Polda , jóga

reklama

Přečtěte si také

reklama