Celebrity

27. října 2021 05:51

Žaneta Dernerová

Je tato Slovenka nová Vanessa-Mae? Houslistka okouzlila i Jara Slávika

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (9) - upoutávka

Milá a půvabná dívka nastoupila skromně před porotu talentové soutěže, zaujala prostým a krásným důvodem, proč se věnuje zrovna hře na housle, a pak vystřihla vystoupení, za které by se nemuseli stydět ani profesionálové. Z uchvácených porotců se nejvíce zalíbila Jarovi Slávikovi, který ji poslal rovnou do finále.

Sympatická studentka Martina Výbohová se hře na klasické housle věnuje od svých šesti let. Pod stromeček k Vánocům jí je darovala maminka a Martina přiznává, že začátky byly těžké, jako ostatně vždy, když člověk s něčím novým začíná. Postupně ji to ale začalo bavit a hře na housle naprosto podlehla. „Začala jsem chodit po různých houslových soutěžích, začalo se dařit, tak v tom chci pokračovat,“ říká osmnáctiletá slečna.

Už nyní má přitom jasnou vizi, kam by ve své dráze chtěla směřovat. „Ne směrem klasické hudby, ale míchat to více s tou moderní,“ odhaluje své plány s tím, že housle jsou krásný nástroj, na kterém se dá mnoho předvést. V tomto duchu odpoví i porotcům na otázku, proč hraje zrovna na tento nástroj a z jakého důvodu se do talentové show přihlásila.

Půvabná Martina by housle ráda zpopularizovala i pro mladé lidí

„Přihlásila jsem se do této soutěže, protože housle jako nástroj nejsou moc populární mezi mladými lidmi a já bych to ráda změnila. Hudba jako taková je krásná celá a i housle si zaslouží vynikat,“ odpoví studentka z Bratislavy. Porotci zůstali ohromeni její sofistikovanou, upřímnou a přitom pravdivou odpovědí. Žádná další slova nebyla třeba.

Po krátké předehře se všem rozzářily oči, když rozpoznali melodii písně Skyfall, která zazněla ve stejnojmenném bondovském filmu. „Teď už v podstatě postoupila,“ komentuje to Jakub Prachař, když vidí spokojený výraz nejen ve tváři Jara Slávika, ale i dam v porotě.

Svým skvělým výkonem uchvátila především Jara Slávika

Martina se nebojí a během svého vystoupení přijde odvážně až ke stolu porotců, takže si mohou její umění i éterickou auru vychutnat zblízka. „Housle jsou fakt krásný nástroj,“ svěří se v zákulisí moderátorka Jasmina Alagič svému kolegovi Davidu Gránskému.

Při potlesku stojí celá Incheba aréna v Bratislavě. „Co po tomto říct?“ došla slova Jaru Slávikovi. „Nech to doznít,“ radí kolegovi Jakubu Prachařovi. „Víš, ono je to akusticky dokonalé, ale ještě navíc je tam ten rozměr toho ženského elementu u houslového nástroje,“ rozplývá se nad výkonem Martiny Jaro.

Ačkoliv byl Jaro Slávik z vystoupení krásné slečny nadšený, nedal na sobě znát, jak moc. Proto když vstal a zmáčknul zlatý buzzer, spadla všem brada a jen nevěřícně zírali, i když je nezpochybnitelné, že si to Martina zaslouží. Na její fantastický výkon i celý díl se podívejte na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.