Celebrity

21. října 2021 05:50

Žaneta Dernerová

Zpívá, dokud ji ještě táta slyší. Skromná Dominika dohnala Dianu Mórovou k slzám

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (8) - upoutávka

Zkusit štěstí ve světoznámé soutěži, postavit se na pódium před plnou halu a zazpívat svému otci dojemnou píseň, dokud ji ještě může slyšet. S tímto jasným záměrem se přihlásila do talentové show usměvavá Dominika, která nejen svým fantastickým výkonem, ale i životním příběhem oslnila celou porotu a vysloužila si přímý postup do finále.

Sympatická Dominika je milá a vtipná už při rozhovoru s moderátory soutěže Jasminou Alagič a Davidem Gránským. „Já mám teď takový velký talent, že dokážu opotit lepicí papírek tak, že už nelepí,“ rozesměje je svou bezprostřední reakcí na fakt, že nalepovací castingové číslo z ní spadlo, jen co se přiblížila k pódiu.

Čtyřiatřicetiletá Dominika z Nitry přiznala, že trému pociťuje už asi týden. Nemůže spát a čím víc je nervózní, tím víc prý mluví, směje se v zákulisí talentové show dlouhovlasá brunetka, když si povídá s jiným soutěžícím. Jak se ale ukáže, v jejím případě není žádných obav zapotřebí.

Dominika nechce v budoucnosti litovat, že to nezkusila

Přihlásila se jednoduše proto, že se řídí mottem: „Na konci života člověk lituje jen toho, co neudělal, ne toho, co udělal.“ Protože Dominika ničeho litovat nehodlá, rozhodla se své štěstí zkusit. Zároveň se netají tím, že postup by pro ni znamenal pořádnou dávku motivace jak do zpívání, tak do další tvorby.

Ačkoliv Dominiku přivedli k hudbě její rodiče, když jí bylo šest let, a zpěv je její vášní, hudbou se zatím neživí. Pracuje jako zahradní architektka, čehož ihned využije herec a porotce Jakub Prachař a zeptá se jí na podrobnosti a rady profesionála ohledně sázení bambusů.

Píseň věnuje sympatická Slovenka svému otci, který ztrácí sluch

Píseň Je suis malade, kterou si pro své vystoupení vybrala, má pro ni velmi hluboký význam. „Je to oblíbená skladba mého otce. A já bych ji chtěla věnovat hlavně jemu, protože on už odmalička ztrácí sluch,“ vysvětluje Dominika s tím, že její tatínek má tuto genetickou poruchu a vůbec tak netuší, jak dlouho bude moct naslouchat jejímu krásnému zpěvu.

Volba padla na tuto skladbu také z toho důvodu, že vypráví i o pomíjivosti samozřejmých věcí a lásky, v čemž Dominika vidí jistou metaforu. Skromná brunetka svým nádherně zazpívaným a velice procítěným projevem vyrazila dech nejen porotě a moderátorům, ale vestoje jí tleskala i celá Incheba Expo aréna v Bratislavě.

Porotkyně Diana Mórová během hodnocení přizná, že měla při jejím zpěvu husí kůži. Když konstatuje, že otec na ni musí být pyšný, vhrknou jí slzy do očí a zalkne se tak, že musí na chvíli přestat mluvit. „Jen jsem chtěla říct, že je dobře, že máte ještě otce a můžete mu ukázat váš talent,“ dodá ještě dojatá Diana.

„Strašně moc vám děkuju, že jste mi ukázala, že tato písnička v podání jiné zpěvačky než originálu může být opravdu přenádherná, ne-li i krásnější,“ nebála se srovnání a obrovské chvály zpěvačka Marta Jandová. Z výkonu milé brunetky je natolik nadšená, že stiskne zlatý buzzer a pošle tím skromnou Slovenku rovnou do finále. Na vynikající a dojemné vystoupení Dominiky se podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.