Vystřelená Jiřina Bohdalová začíná dobývat YouTube! Pusťte si virální hit

Máme rádi Jiřinku (1) - píseň Vystřelená

První dáma českého humoru Jiřina Bohdalová slaví 90. narozeniny. Extra narozeninová píseň Vystřelená, kterou pro ni složil Ondřej Brzobohatý a otextoval Libor Bouček ve spolupráci s Vojtou Kotkem a Jakubem Prachařem, zazněla již v pořadu Máme rádi Jiřinku. K písni vznikl i videoklip, který je od pondělí na YouTube.

Televize Prima darovala jubilantce Jiřině Bohdalové k narozeninám pořad Máme rádi Jiřinku, který si v neděli večer nenechalo ujít 975 tisíc dospělých diváků.

Ve videoklipu se Jiřinka a její boyband ve složení Libor Bouček, Jakub Prachař, Vojta Kotek a Ondřej Brzobohatý podívají do vesmíru.

Oblékli proto kosmické skafandry, a naplnili slova písně Vystřelená. „Byl problém, abychom se do skafandrů vešli, je to opravdu skafandr, do kterého lezli herečtí kosmonauti. Chlapci vypadají skvěle s tím, že největší jsem si vzal automaticky já. Vidět nás všechny ve skafandru, je fakt velmi silný zážitek a taky to vyžaduje ironii, kterou jsme prokázali. Klip vystihuje skutečnost, že jsme si Jiřinku užili na Zemi a teď si jí užijí v galaxii,“ vzpomíná na natáčení Libor Bouček. „Já jsem si to natáčení fakt užil, dlouho jsem netrénoval, ale strašně se mi zlepšil zpěv. V takové sestavě se už asi nikdy nepotkáme, to by nikdo nezaplatil,“ nešetří humorem Jakub Prachař.

Videoklip vznikl pod rukama videokouzelníků Michala Orsavy a Michaely Lovecké, autorské dvojice, která má na svědomí slavná virální videa Miloše Zemana v Harrym Potterovi nebo EETerminátor s miliony zhlédnutí na YouTube. „Na vznik klipu Vystřelená jsme použili stejnou metodu jako při tvorbě virálních videí, takzvané maskování. Jiřina Bohdalová v klipu hraje, aniž by se zúčastnila natáčení. Točili jen kluci a Jiřinu jsme vystřihli z jejích filmů,“ prozradil Michal Orsava.

Kdy Jiřina Bohdalová hrála ve skafandru?

Zmátl tak nejen veřejnost, ale především samotnou Jiřinu. „Nepoznala, že jsme vystřihli pouze její tvář, dlouze přemýšlela, kdy v minulosti hrála ve skafandru, ale pochopitelně si nemohla vzpomenout, kdy a v čem,“ směje se Michaela Lovecká, která společně s Orsavou pracovala na klipu tři týdny. „Byla to naše volnočasová aktivita, ale pracovali jsme na tom nonstop i o víkendech, bylo na tom velké množství práce, ale devadesátiny Jiřiny Bohdalové jsou velká událost, byli jsme rádi, že to můžeme udělat,“ dodává Orsava.

V textu písně vzdávají pánové české herecké legendě hold. „Ta píseň popisuje realitu. A sice, že Země je naší Jiřince malá. Na Zemi ve svém oboru dokázala to, co žádná jiná, a proto by měla dobýt vesmír,“ říká spoluautor textu Libor Bouček, pro nějž je účast v hudebním klipu premiérou. „Zpívám fantasticky, ale jen pro úzkou skupinu lidí. Řekl bych pro fajnšmekry. Byla to pro mě taková malá premiéra,“ říká pobaveně moderátor a tvůrce pořadu Máme rádi Jiřinku.

„Píseň vznikla tak, že se mě Jiřina před rokem zeptala, jestli jí složím písničku k devadesátinám. A já jsem na to zapomněl. A pak mi volal Kuba, že má nápad udělat jí písničku do pořadu Máme rádi Jiřinku. Já jsem nápad uchopil, oslovil jsem Orchestr Gustava Broma a společně s Liborem a Jakubem jsme dopsali text. Potřebovali jsme silný herecký projev, tak toho se ujal Vojta,“ popsal vznik písně Vystřelená Ondřej Brzobohatý.

Píseň všichni drželi před Jiřinou Bohdalovou do poslední chvíle v tajnosti, byla tak posledním z mnoha překvapení, které se jí během natáčení pořadu Máme rádi Jiřinku dostalo. „Nemůžu uvěřit, že se to mezi tolika lidmi dokázalo utajit. V našem národě se ve většině všechno vykecá. Udělali krásnou písničku, která se dá zpívat. Jojo, musím říct, že mě dostali. A to je dobře, člověk má štěstím i brečet,“ sdělila s dojetím v hlase Jiřina Bohdalová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.