Jiřina Bohdalová má k devadesátinám extra píseň: Vystřelená. Dostal nejen oslavenkyni

Máme rádi Jiřinku (1) - upoutávka

Blížící se životní jubileum Jiřiny Bohdalové dalo dohromady unikátní spojení hlasů. Jakub Prachař dostal geniální nápad – složit pro legendární herečku píseň. Napsal ji společně s Ondřeje Brzobohatým a do projektu zapojili i Libora Boučka a Vojtu Kotka. Vznikla píseň Vystřelená. Nabízíme vám ochutnávku.

„Jířa začíná Bohdalovat... Publikum mimozemské, chce tleskat české ženské" či „Jiřino, Jiřino, Jiřino, Vesmír se ptá, co bude dál?“ To je jen zlomek z vtipného textu narozeninového songu, který věnovali muzikanti a herci Jiřině Bohdalové během velkolepé a originální oslavy hereččina životního jubilea. Ta proběhla v rámci natáčení specálního dílu pořadu Máme rádi Česko – Máme rádi Jiřinku.

„Píseň vznikla tak, že se mě Jiřina před rokem zeptala, jestli jí složím písničku k devadesátinám. A já jsem na to zapomněl. A pak mi volal Kuba, že má nápad udělat jí písničku do pořadu Máme rádi Jiřinku. Já jsem nápad uchopil, oslovil jsem Orchestr Gustava Broma a společně s Liborem a Jakubem jsme dopsali text. Potřebovali jsme silný herecký projev, tak toho se ujal Vojta,“ popsal vznik písně Vystřelená Ondřej Brzobohatý.

Země je naší Jiřince malá

V textu písně vzdávají pánové české herecké legendě hold. „Ta píseň popisuje realitu. A sice, že Země je naší Jiřince malá. Na Zemi ve svém oboru dokázala to, co žádná jiná, a proto by měla dobýt vesmír,“ říká spoluautor textu Libor Bouček, pro nějž je účast v hudebním klipu premiérou. „Zpívám fantasticky, ale jen pro úzkou skupinu lidí. Řekl bych – pro fajnšmekry. Byla to pro mě taková malá premiéra,“ říká pobaveně moderátor a tvůrce pořadu Máme rádi Jiřinku.

Přísně utajované překvapení

Píseň všichni drželi před Jiřinou Bohdalovou do poslední chvíle v tajnosti, byla tak posledním z mnoha překvapení, kterých se jí během natáčení pořadu Máme rádi Jiřinku dostalo. „Nemůžu uvěřit, že se to mezi tolika lidmi dokázalo utajit. V našem národě se ve většině všechno vykecá. Udělali krásnou písničku, která se dá zpívat. Jojo, musím říct, že mě dostali. A to je dobře, člověk má štěstím i brečet,“ sdělila s dojetím v hlase Jiřina Bohdalová v reportáži pořadu SHOWTIME.

Pusťte si celou reportáž o přípravě narozeninového klipu pro Jiřinu Bohdalovou:

Premiéra videoklipu Vystřelená: 3. května na YouTube

K písni Vystřelená vznikl dokonce i videoklip. V něm se Jiřinka a její boyband podívají do vesmíru. Oblékli proto kosmické skafandry a pod vedením videokouzelníka Michala Orsavy naplnili slova písně. „Byl problém, abychom se do toho vešli, je to opravdu skafandr, do kterého lezli herečtí kosmonauti. Chlapci vypadají skvěle s tím, že největší jsem si vzal automaticky já. Vidět nás všechny ve skafandru je fakt velmi silný zážitek, a taky to vyžaduje ironii, kterou jsme prokázali. Klip vystihuje skutečnost, že jsme si Jiřinku užili na Zemi, a teď si jí užijí v galaxii,“ vzpomíná na natáčení Libor Bouček. „Já jsem si to natáčení fakt užil, dlouho jsem netrénoval, ale strašně se mi zlepšil zpěv. V takové sestavě se už asi nikdy nepotkáme, to by nikdo nezaplatil,“ nešetří humorem sobě vlastním Jakub Prachař.

Videoklip k písni Vystřelená bude mít premiéru na YouTube v den narozenin Jiřiny Bohdalové, tedy v pondělí 3. května.

Oslavme společně během jednoho večera neuvěřitelné 90. narozeniny nejlepší české herečky Jiřiny Bohdalové.

Máme rádi Jiřinku sledujte v neděli 2. května ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.