Jiřina Bohdalová z extra oslavy devadesátin: Držela jsem se, ale dojali mě

Nejpopulárnější česká herečka, první dáma českého humoru, paní Jiřina Bohdalová, oslaví 3. května úctyhodné 90. narozeniny. Televize Prima jako jediná s oslavenkyní natočila speciální zábavný pořad s příznačným názvem Máme rádi Jiřinku!

Jedna z nejoblíbenějších českých hereček, doslova legendární Jiřina Bohdalová, devadesátku na narozeninovém dortu dlouhodobě popírá svou vitalitou. I díky té mohla Velikonoční pondělí naplnit natáčením speciálního vydání zábavného pořadu Máme rádi Česko – Máme rádi Jiřinku.

Pořad MÁME RÁDI JIŘINKU uvidíte v neděli 2. května ve 20:15 na Primě.

První gratulace k 90. narozeninám Jiřiny Bodalové

„My skutečně máme rádi Jiřinku a troufám si tvrdit, že Jiřinka má ráda nás. Jiřina Bohdalová byla, je a nepochybně ještě mnohokrát bude součástí projektů televize Prima. Vážíme si její přízně a obdivujeme její energii, kterou do každého setkání a do každé natočené minuty vkládá. Říká se, že smích prodlužuje život – myslím si, že Jiřinka je toho živoucím důkazem. Přeji jí proto za televizi Prima, aby se nikdy nepřestala smát,“ sdělil generální ředitel televize Prima Marek Singer, který Jiřině Bohdalové bezprostředně po natáčení osobně gratuloval.

Autorem televizní narozeninové oslavy je moderátor Libor Bouček. Toho s Jiřinou Bohdalovou pojí přátelství i vzájemný respekt. „Těžko hledám adekvátní přívlastky, navzdory bohatství našeho jazyka mám pocit, že mi v tuhle chvíli superlativy nestačí. Jiřinka je zkrátka obdivuhodná. Můj obdiv má mnoho let, snad od chvíle, kdy jsem ji začal vnímat. A cítím vděk za to, že mám možnost být v její blízkosti, a snad mohu říct, že naše náklonnost je vzájemná," říká moderátor Libor Bouček, kterého napadlo uspořádat speciální díl pořadu Máme rádi Česko.

To, že Jiřina na nabídku zúčastnit se speciální oslavy kývla, Libora velmi potěšilo: „Pochopitelně mi udělalo radost, že Jiřinka s mým nápadem adaptovat pořad Máme rádi Česko, ve kterém už několikrát soutěžila, do její televizní narozeninové oslavy, nadšeně souhlasila. Vytvořila neopakovatelnou atmosféru, snažili jsme se ji překvapovat a ona překvapila nás. Ale jsem rád, že nám dovolila něco, co povolí málokomu – dojmout ji. Měl jsem možnost vidět ji během jediného večera šťastnou, překvapenou i dojatou,“ dodal Bouček.

Poslechněte si také exkluzivní rozhovor Libora Boučka s Jiřinou Bohdalovou k hereččinu životnímu jubileu na CNN Prima NEWS.

Největší překvapení pro Jiřinu Bohdalovou?

Boučkova slova potvrdila i sama oslavenkyně. „Držela jsem se, ale dostali mě. Já nemám moc ráda překvapení, ale kluci mi tady přichystali tolik hezkých chvil, až mě to dojalo. Připomněli mi, co jsem už dávno zapomněla. Překvapilo mě, co jsem toho natočila,“ přiznala po natáčení Jiřina Bohdalová, která na řadu vědomostních otázek o sobě samé skutečně neznala správnou odpověď. I tak téměř tříhodinové natáčení ustála s elegancí a grácií. „Všechny pobavila ještě před natáčením, když do studia odmítla židli s tím, že přece není stará. A v tom má sakra pravdu,“ prozradil Libor Bouček.

Jiřinu Bohdalovou během večera čekalo nejedno překvapení. Třípatrový dort, složení soutěžících, s nimiž ji pojí životní i profesní linka, a nečekaní hudební hosté. Tým v soutěži Máme rádi Jiřinku vytvořila Bohdalová spolu s žokejem Josefem Váňou, hercem Filipem Blažkem a kapitánem týmu Vojtou Kotkem.

Znalosti o sobě samé změřila s týmem Jakuba Prachaře ve složení Táňa a Vojtěch Dykovi a Ondřej Brzobohatý. Právě s jeho tátou Radoslavem Brzobohatým zazářila v nejednom slavném filmu. Vzpomeňme třeba Kachyňovo Ucho či jeden z jejich posledních filmů Vrásky z lásky. A není tajemstvím, že určitou dobu tvořili herci pár i ve skutečnosti.

Na „naší Jiřinku“ čekali ve studiu na Primě i další nečekaní hosté. A nechyběla ani extra narozeninová píseň, kterou si s Maxibandem Jana Maxiána střihli Vojta Kotek, Jakub Prachař, Ondřej Brzobohatý a Václav Noid Bárta.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.