zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jiřina Bohdalová o slavné scéně z filmu Světáci. Původně nebyla ve scénáři

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá , Vydáno: 29.04.2021
Legendární herečka Jiřina Bohdalová po mnoha letech prozradila, jakou slavnou roli vlastně přebrala kolegyni Jiřině Jiráskové i jak zasahovala do scénáře filmové komedie Světáci.

reklama

Už tuto neděli odvysílá televize Prima speciální vydání oblíbeného zábavného pořadu Máme rádi Česko, který zcela věnuje krásnému životnímu jubileu naší nejpopulárnější herečky Jiřiny Bohdalové. 

Máme rádi Jiřinku

Pořad Máme rádi Jiřinku oslavenkyni připomene to, co sama dávno zapomněla. „Překvapilo mě, co jsem toho natočila,“ přiznala dokonce upřímně po natáčení Jiřina Bohdalová.

Jednu ze zapadlých vzpomínek vybudila soutěžní otázka k trezorovému filmu Ucho, na který se ve filmových archivech prášilo mnoho let. Snímek, v němž Jiřina Bohdalová excelovala se svým tehdejším mužem Radoslavem Brzobohatým, natočil podle scénáře Jana Procházky režisér Karel Kachyňa v roce 1970. Premiéry se však dočkal až v roce 1990. Pár měsíců po převratu a osm let po rozpadu jejich manželství. 

Jiřina Bohdalová s Jiřinou Jiráskovou v československém filmu Světáci.
Autor: Filmové studio Barrandov/ Karel Šebík Jiřina Bohdalová s Jiřinou Jiráskovou v československém filmu Světáci.

Jiřina Bohdalová vs. Jiřina Jirásková

Přestože film natočili v roce vlastní svatby, úlohu hádajícího se manželského páru Anny s Ludvíkem sehráli velmi uvěřitelně. Přitom nechybělo moc a v roli Anny mohla stát po boku Radoslava Brzobohatého jiná Jiřina. Kolegyně herečka Jiřina Jirásková. 

„Na Ucho jsme dělali zkoušky. To bylo poprvé a naposledy, kdy jsem dělala zkoušku na nějakou roli. Moc jsem ji chtěla. Ve Vinohradském divadle jsme byly spolu s Jiřinou Jiráskovou. Přišla jsem k ní do šatny a koukám, že tam měla scénář Ucha. Povídám jí: Ty děláš zkoušku na Ucho? A ona, že jo. Tak povídám, že jsem ten scénář dostala taky. Na to řekla: Ty budeš dělat zkoušku na Annu? Tak v tom případě já ne, protože ty jsi Anna! To udělá málokterá herečka,“ vzpomíná Jiřina Bohdalová v pořadu Máme rádi Jiřinku.

Máme rádi Jiřinku 2. května na Primě.
Autor: FTV Prima Máme rádi Jiřinku 2. května na Primě.

Slavná scéna ze Světáků ve scenáři nebyla

Svoji kolegyni a kamarádku Jiřinu Jiráskovou zmínila Jiřina Bohdalová i v souvislosti s natáčením filmu Světáci. Jejich nejslavnější scénka u stolu původně nebyla, na svědomí ji má  právě „Bohdalka“. „Scénu u stolu jsme točili hned první filmovací den. V hotelu Jalta. Přivezli tam takovou pohovku, na které jsme seděly my s Jiřinou a na rohu stolu seděla Janžurka na židli. Jak jsme s Jiřinou zasedly, nebyly jsme za stolem skoro vidět a Janžurka vypadala jako stožár. Mně to nedalo, řekla jsem jí: Sedni si. A ona řekla, že sedí. Otočila jsem se na Jiřinu a řekla: Ona sedí. Režisér Podskalský mi řekl: Jiřino, za tohle máš korunu! Dával za nápady korunu. Několik korun jsem tam takhle vydělala. I Jiřině Jiráskové jsem dala fór; hlášku: Nebojíte se, že vám s tou roztomilou věcičkou uteku?“ vzpomíná se smíchem Jiřinka.

Máme rádi Jiřinku sledujte na Primě v předvečer hereččina životního jubilea, tedy v neděli 2. května, v hlavním vysílacím čase 20:15.

Excelentní hereckou dvojici Jiřinu Bohdalovou s Radoslavem Brzobohatý si můžete užít v českém filmu Vrásky z lásky on-line v archivu iPrima.cz:

reklama

Související témata: Máme rádi Česko , Jiřina Bohdalová , Máme rádi Jiřinku , 90. narozeniny , Jiřina Jirásková , Radoslav Brzobohatý , Světáci , film Ucho

reklama

Přečtěte si také

reklama