Jiřina Bohdalová o slavné scéně z filmu Světáci. Původně nebyla ve scénáři

Máme rádi Jiřinku (1) - Jiřina vzpomíná, jak jí přenechala Jirásková roli v Uchu

Legendární herečka Jiřina Bohdalová po mnoha letech prozradila, jakou slavnou roli vlastně přebrala kolegyni Jiřině Jiráskové i jak zasahovala do scénáře filmové komedie Světáci.

Už tuto neděli odvysílá televize Prima speciální vydání oblíbeného zábavného pořadu Máme rádi Česko, který zcela věnuje krásnému životnímu jubileu naší nejpopulárnější herečky Jiřiny Bohdalové.

Máme rádi Jiřinku

Pořad Máme rádi Jiřinku oslavenkyni připomene to, co sama dávno zapomněla. „Překvapilo mě, co jsem toho natočila,“ přiznala dokonce upřímně po natáčení Jiřina Bohdalová.

Jednu ze zapadlých vzpomínek vybudila soutěžní otázka k trezorovému filmu Ucho, na který se ve filmových archivech prášilo mnoho let. Snímek, v němž Jiřina Bohdalová excelovala se svým tehdejším mužem Radoslavem Brzobohatým, natočil podle scénáře Jana Procházky režisér Karel Kachyňa v roce 1970. Premiéry se však dočkal až v roce 1990. Pár měsíců po převratu a osm let po rozpadu jejich manželství.

Jiřina Bohdalová vs. Jiřina Jirásková

Přestože film natočili v roce vlastní svatby, úlohu hádajícího se manželského páru Anny s Ludvíkem sehráli velmi uvěřitelně. Přitom nechybělo moc a v roli Anny mohla stát po boku Radoslava Brzobohatého jiná Jiřina. Kolegyně herečka Jiřina Jirásková.

„Na Ucho jsme dělali zkoušky. To bylo poprvé a naposledy, kdy jsem dělala zkoušku na nějakou roli. Moc jsem ji chtěla. Ve Vinohradském divadle jsme byly spolu s Jiřinou Jiráskovou. Přišla jsem k ní do šatny a koukám, že tam měla scénář Ucha. Povídám jí: Ty děláš zkoušku na Ucho? A ona, že jo. Tak povídám, že jsem ten scénář dostala taky. Na to řekla: Ty budeš dělat zkoušku na Annu? Tak v tom případě já ne, protože ty jsi Anna! To udělá málokterá herečka,“ vzpomíná Jiřina Bohdalová v pořadu Máme rádi Jiřinku.

Slavná scéna ze Světáků ve scenáři nebyla

Svoji kolegyni a kamarádku Jiřinu Jiráskovou zmínila Jiřina Bohdalová i v souvislosti s natáčením filmu Světáci. Jejich nejslavnější scénka u stolu původně nebyla, na svědomí ji má právě „Bohdalka“. „Scénu u stolu jsme točili hned první filmovací den. V hotelu Jalta. Přivezli tam takovou pohovku, na které jsme seděly my s Jiřinou a na rohu stolu seděla Janžurka na židli. Jak jsme s Jiřinou zasedly, nebyly jsme za stolem skoro vidět a Janžurka vypadala jako stožár. Mně to nedalo, řekla jsem jí: Sedni si. A ona řekla, že sedí. Otočila jsem se na Jiřinu a řekla: Ona sedí. Režisér Podskalský mi řekl: Jiřino, za tohle máš korunu! Dával za nápady korunu. Několik korun jsem tam takhle vydělala. I Jiřině Jiráskové jsem dala fór; hlášku: Nebojíte se, že vám s tou roztomilou věcičkou uteku?“ vzpomíná se smíchem Jiřinka.

Máme rádi Jiřinku sledujte na Primě v předvečer hereččina životního jubilea, tedy v neděli 2. května, v hlavním vysílacím čase 20:15.

Excelentní hereckou dvojici Jiřinu Bohdalovou s Radoslavem Brzobohatý si můžete užít v českém filmu Vrásky z lásky on-line v archivu iPrima.cz:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.