Celebrity

31. prosince 2021 05:57

David Laštovka

Josef Alois Náhlovský popsal nejhorší zážitek na Silvestra. Ani záchranáři mu nevěřili

Když zavoláte večer na Silvestra v Čechách na záchranku s tím, že někoho uštkl chřestýš, nelze se dispečerům divit, že se v tu chvíli domnívají, že si z nich nějaký opilec dělá legraci. Bavič Josef Alois Náhlovský přesně tohle na vlastní kůži prožil a o nejapný vtip se opravdu nejednalo.

Pokud by se zfilmoval silvestrovský příběh Josefa Aloise Náhlovského, který se mu zamlada přihodil, nejspíš by z toho byla skvělá komedie. Bavič měl kamaráda, vášnivého chovatele nejjedovatějších plazů, a právě s ním se rozhodl strávit poslední hodiny roku.

„On ty hady miloval. V ložnici to u něj vypadalo tak, že všude byla terária a uprostřed postel, kde spal. Jeho žena nocovala v karimatce v kuchyni, ale po čtrnácti letech si ji proležela, on ji asi nekoupil novou, a tak se s ním rozvedla. Jednou mi na Silvestra zavolal, ať k němu přijdu, že mu z Nevady poslali chřestýše a že takový zážitek si rozhodně nesmím nechat ujít,“ začal své vyprávění Josef.

Přestože má Náhlovský z hadů fobii, nakonec se rozhodl přítele nezklamat a dorazil k němu domů. „Když jsem tam přišel, usadil mě ke stolu, na němž už bylo terárium a v něm chřestýš, který se nehýbal a nejevil známky života. Říkal jsem mu, že je po něm, že ten převoz nepřežil. On ale tvrdil, že určitě žije. Vytáhl lampu a začal ho zahřívat,“ popisuje Josef začátek jeho nezapomenutelného zážitku.

„Ale had pořád nic. Tak ho vzal za chřestítko na konci ocasu a začal s ním chrastit. Had najednou zvedl hlavu a kousl ho do palce! Jeho reakce byla nečekaná. Místo toho, aby omdlel, zařval, zavolal o pomoc, zaradoval se, že je chřestýš živej. To pro něj byla ta nejdůležitější zpráva,“ dodal bavič, který na nic nečekal a duchapřítomně zavolal záchranku.

Josef Alois Náhlovský volal na Silvestra záchranku

„Sdělovat na pohotovosti, že na Silvestra vašeho kamaráda kousl chřestýš, aby ihned poslali pomoc, byl ale skutečně problém. Říkali mi, ať už nepijeme a děláme si srandu z někoho jiného. Zabralo až to, když jsem jim oznámil jméno mého kamaráda. Oni už s ním měli bohaté zkušenosti a mockrát už mu kvůli hadímu uštknutí zachraňovali život,“ vylíčil s tím, že nakonec všechno dobře dopadlo. Z Berlína letecky dopravili protijed, který se v těle chovatele hadů ujal a za pár dní byl propuštěn z nemocnice domů.

Nezapomenutelný silvestrovský zážitek má Josef Alois Náhlovský i se svým dlouholetým, dnes už zesnulým parťákem Josefem Mladým. „Kdysi jsme účinkovali v jednom teplickém hotelu. Zatímco personál se dobře bavil a smál, publikum nic. Kamenné tváře. Až po vystoupení jsme se dozvěděli, že to byli Němci,“ zavzpomínal s úsměvem bavič.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.