Celebrity

31. prosince 2021 06:05

David Laštovka

Zákulisí nejslavnějších televizních Silvestrů s Menšíkem. Proč byly pro herce za trest?

Největší hvězdy na pódiu i v hledišti. Záchvaty smíchu a skvělá atmosféra. Tak vypadaly televizní Silvestry na konci sedmdesátých let, které uváděl Vladimír Menšík. Dodnes se na ně vzpomíná jako na nezapomenutelné a nepřekonatelné. Realita ovšem byla úplně jiná. Pro řadu účinkujících byly noční můrou.

Mohlo by se zdát, že vystupovat v televizní silvestrovské estrádě, kterou na konci sedmdesátých let moderoval Vladimír Menšík bylo terno. V hledišti seděly ty největší herecké a pěvecké hvězdy, vysoká sledovanost předem zaručena, co víc si mohli účinkující přát. Opak byl ovšem pravdou.

Vystupovat před svými kolegy, bylo pro většinu umělců doslova za trest. „Bylo to strašný. Kdokoliv tam přišel s nějakou scénkou, nikdo se ani jednou nezasmál. Vládlo tam hrobové ticho,“ zavzpomínal herec Jiří Krampol, který býval jejich přímým účastníkem. „Pamatuji se, že třeba Iva Janžurová, jezdila několik let s nádhernou scénkou, u které všude lidé řvali smíchy. Když ji ale zahrála tam, nikoho nepobavila. Byla z toho chudák úplně vyklepaná. To samé Miloš Kopecký. To je ale bohužel známé pravidlo, že kolega se kolegovi nikdy nezasměje. Ten smích, jak je na záběrech zachycen, je pouze naoko,“ poznamenal herec.

Jediné, co na natáčení oceňoval bylo setkání s kolegy a kamarády z branže, které za celý rok neviděl. „To bylo fajn. Byli tam všichni. S některými by se člověk ani jinak neviděl. Natáčelo se několik dní, takže byl čas hezky popovídat,“ prozradil Krampol.

Vedení tehdejší Československé televize na silvestrovské estrádě pracovalo celý rok a investovalo do ní na tu dobu obrovské peníze, řádově miliony korun. Ale vyplatilo se. Málokdo asi tehdy čekal, že se na tyto Silvestry bude vzpomínat ještě za více než čtyřicet let po jejich odvysílání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.