Celebrity

29. července 2021 05:59

Gabriela Kolinová

Herec Vladimír Menšík to se ženami uměl. Jaký byl milenec a manžel?

Nezapomenutelný herec Vladimír Menšík prožil velmi bouřlivý život. Rád flámoval, neznal míru v ničem, všechno dělal naplno a každý den se choval tak, jako by měl být jeho poslední. Přestože si zakládal na dobrých rodinných vztazích, jedno manželství se mu rozpadlo, a to druhé málem také.

První ženou herce Vladimíra Menšíka byla kamarádka z dětství Věra. Poznali se ve skautu, skvěle si rozuměli a vytvořili harmonický pár. Narodily se jim dvě děti: dcera Vladimíra a syn Petr. Všechno bylo zalité sluncem do chvíle, než se Vladimír proslavil a kvůli práci často nebýval doma. Věře rovněž vadilo jeho časté popíjení s kamarády. Občas se stávalo, že šel před nedělním obědem se džbánkem pro pivo, ale zpátky se vrátil až za dva dny.

Když jí definitivně došla trpělivost a podala žádost o rozvod, Menšík tomu nevěnoval pozornost. Myslel si, že ho chce jen postrašit a byl přesvědčen o tom, že si to u ní, tak jako vždycky předtím, zase vyžehlí. Přinese puget růží, chvíli bude hodný a zase bude všechno v klidu a pohodě. Nebylo. K nařízenému rozvodovému stání se sice nedostavil, ale manželství tím nezachránil. To bylo i bez jeho účasti oficiálně rozvedeno. Až do smrti ovšem zůstali přátelé a herec se o rodinu nadále vzorně staral. Na děti posílal ještě více peněz, než mu určil soud.

Dcera Martina se stala jako jediná herečkou

Zatímco Věra už se podruhé nikdy nevdala, Menšík si novou lásku našel. Olgu, se kterou se oženil v roce 1963 a měl s ní syna Jana a dceru Martinu. Ta se jako jediná z jeho dětí stala herečkou. Manželství se jevilo jako bez problémové, Vladimír si pochvaloval, že mu Olga nechává volnost a toleruje mu jeho neřesti. Až výpověď jeho důvěrnice a patrně i jeho tajné milenky Aleny Horákové Fonové přinesla jisté pochybnosti. Ve své publikaci Utajené vzpomínky na Vladimíra Menšíka, prozradila dost pikantní informace. „Byl to takový dvojí život, takové tajné druhé manželství. Láďu jsem velice milovala. Dva roky před svou smrtí mi řekl: Oba víme, že se máme nesmírně rádi, a oba taky víme, že bychom nikdy neopustili svoji rodinu. Oba víme, že milujeme svoje děti, ale zároveň víme o sobě, že se moc milujeme,“ napsala ve své knize, v níž mimo jiné také tvrdila, že první ženu Věru Menšík miloval víc než druhou manželku Olgu.

Vladimír Menšík utíkal před smrtí. Nechtěl být sám

Téměř celý život holdoval alkoholu, na kterém se stal i závislým a několikrát se podrobil protialkoholnímu léčení. Chuti na démonické nápoje se ale nikdy zcela nezbavil. Dva roky před smrtí i přes přísný zákaz lékařů začal znovu kouřit a pít alkohol. A zřejmě cítil, že se blíží jeho konec. „Najednou se na zájezdech začal bát spát sám ve svém pokoji. Možná cítil blízkost smrti a nechtěl s ní být sám, když se jí bude muset dívat do očí,“ popsala Alena Horáková Fonová.

Herec trpěl těžkým astmatem, které se u něj poprvé projevilo už v dětství. První záchvat dostal na střední škole, když běžel kolem natřeného plotu. Nikdy se už ho nezbavil. Jeho andělem strážným se stala lékařka Zdena Lipárová, která ho na sklonku kariéry doprovázela téměř na každé natáčení, aby mu mohla být nablízku a v případě nejhoršího poskytnout okamžitě první pomoc. „Seděla jsem stranou a vedle sebe jsem měla už připravené stříkačky s léky, abych ho nezdržovala od práce. Jeho smrt jsem čekala, ale ne tak brzy,“ povzdechla si lékařka.

Menšík zemřel 29. května 1988. Přestože krvácel z vředu a nemohl dýchat, vydal se na natáčení do Brna. Pokud by poslechl lékaře, kteří mu cestu nedoporučovali, jeho odchod na věčnost mohl přijít možná později.

Na jeden z jeho fenomenálních hereckých výkonů se můžete podívat ve čtvrtek 29. července, kdy Prima MAX od 20:00 vysílá komedii Mladé víno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.