Celebrity

4. července 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Miloš Kopecký a utajovaný seznam jeho milenek. Seznámil je s manželkou a jezdili společně na chalupu

3Bobule

Hvězdný herec Miloš Kopecký měl pro ženy slabost. Čtyřikrát byl ženatý a k tomu si celý život vydržoval milenky, se kterými dokonce seznamoval i své manželky. Všichni společně trávili čas na chalupě nebo jezdili na dovolené.

Všem svým láskám zdůrazňoval, že jejich náklonost potřebuje pro psychické zdraví a pro svou práci jako vzduch nebo slunce. Dával jim najevo, že v jeho životě nebudou jediné, ale vysvětlil jim to s takovou noblesou, že mu to všechny bez váhání tolerovaly. Se ženami to zkrátka uměl a byl v tom mistr.

První manželkou, s níž vydržel pouhý rok, byla kolegyně Stella Zázvorková. Měli spolu dceru Janu, která v patnácti letech spáchala sebevraždu. Chtěla na sebe jen demonstrativně upozornit, aby se její zaneprázdnění rodiče o ni více zajímali, ale skončilo to tragicky. Těsně předtím, než se Zázvorková měla vrátit domů z divadla, otočila plynovým kohoutkem. Jenže nic netušící herečka se ten večer jako naschvál zdržela ve městě, a když přišla domů, dceru už našla mrtvou.

Druhou manželkou Miloše Kopeckého byla řidička tramvaje Kateřina Soukupová, třetí pak tanečnice Jana Lichtenbergová. Ani jeden svazek však neměl dlouhého trvání. Až se čtvrtou ženou, tanečnicí z baletu Divadla ABC Janou Křečkovou, kterou si bral v roce 1966 a s níž měl dceru Barboru, zůstal až do své smrti. Jejich manželství bylo založené především na toleranci.

Nikdy jí nebyl věrný a ona o všech jeho milenkách věděla. S většinou z nich ji totiž seznamoval. Všichni společně jezdili na dovolené nebo trávili čas na chalupě v jižních Čechách. „Časem jsem došla k tomu, že se s tím dá žít. Jinak se choval skvěle. Jsou chlapi, kteří nezahnou, zato ženu třískají. Ty holky, které si vodil, byly vesměs normální a slušné. Bez problémů jsme se bavily. Horší ale bylo, když se tam jednou náhodou naráz sešly hned dvě jeho milenky. Já z toho měla srandu, ale ty dvě se hrozně poštěkaly,“ zavzpomínala s úsměvem Jana Kopecká.

Režisérka Chytilová se za něj chtěla vdát

Mezi objevy Miloše Kopeckého patřily herečky Jana Šulcová, Olga Schoberová, Jana Brejchová, Eva Jakoubková nebo někdejší televizní hlasatelka Anna Wetlinská. Ta jediná však jeho ženě příliš nesedla. „Vycítila příležitost a začala na něj tlačit, aby se rozvedl a koupil pro ně vilu v Praze. Milda mi říkal, abych se nebála, že mě nikdy neopustí. Bylo to naše velké tajemství, stala jsem spojencem svého muže proti jeho milence,“ popsala vdova po zesnulém herci.

Kopecký prožil vášnivý románek také s režisérkou Věrou Chytilovou. „Ze začátku se mně vůbec nelíbil. Nechápala jsem, kde bere takové sebevědomí. Nakonec jsem s ním ale začala chodit. Z trucu. Abych dokonale zabila svůj minulý vztah,“ svěřila se režisérka. Přestože věděla, že není jedinou ženou, s kterou udržuje milostný poměr, táhla to s ním tři roky. „On byl velký holkař a svůdce. Náš vztah byl kvůli tomu od začátku plný napětí. Hádali jsme se dost často. Jednou jsem na něj v rozčílení vylila hrnek mléka, jednou ho shodila z kola,“ vylíčila.

Nakonec se s ním rozešla až poté, co náhodou objevila deník, který si u ní zapomněl. Když si ho začala pročítat, našla tam nejen seznam milenek, ale také větu, která ji zabolela u srdce. Když od ní jednou odcházel, napsal si: „Konečně doma, konečně klid.“ Tím pohár trpělivosti definitivně přetekl. „Vždycky mně totiž tvrdil, jak hrozně ho mrzí, že už musí jít... Bylo mi to líto, v tu chvíli mi došlo, že to mezi námi nemá smysl. Miloš byl přitom muž, s kterým jsem si přála založit rodinu, vdát se za něj,“ popsala Chytilová.

Připomeňte si Miloše Kopeckého v posledním filmu, který natočil

Nezapomenutelného herce si můžeme připomenout hned ve dvou filmech, které nyní poběží na televizních obrazovkách. 5. července Causa králík na TV Prima od 15:50, případně o dva dny později na Prima MAX od 8:20.

Zavzpomínat na legendárního herce můžete také v pohádce Kouzelný měšec 6. července na TV Prima v čase 15:50 a 10. července na stejné stanici ve 14:35. Jedná se o poslední film, v němž se objevil. Už během natáčení byl velmi těžce nemocný, bojoval s rakovinou žaludku a u pasu měl po operaci střev připevněný vývod. Přesto na sobě nenechal absolutně nic znát a podal bravurní výkon, tak jak u něj bylo vždycky zvykem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.