Celebrity

12. června 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Světáci: Štáb trnul, jestli se snese Janžurová, Bohdalová a Jirásková. Čím je odrovnala Bohdalka?

Legendární komedie Světáci režiséra Zdeňka Podskalského svedla dohromady tři excelentní dámy: Jiřinu Jiráskovou, Jiřinu Bohdalovou a Ivu Janžurovou, které patřily a patří k nejpopulárnějším českým herečkám. Před natáčením ve štábu proto panovala mírná nervozita, jak se tyto hvězdy vedle sebe snesou.

Po prvním záběru spadl všem velký kámen ze srdce. Žádná nevraživost mezi herečkami nepanovala. Naopak. Lidsky k sobě měly velmi blízko a během natáčení se mezi nimi vytvořilo přátelství na celý život. „Pamatuji si ty chvíle před první scénou, kde jsme se poprvé všechny sešly na place. Začínali jsme scénou u stolu ve vinárně. Všichni byli na čekané, jestli spolu začneme válčit o místo na měsíci. Nedočkali se. Byly jsme velmi družné, přátelské, nebyl mezi námi sebemenší problém,“ zavzpomínala Iva Janžurová.

Měly toho hodně společného. Nejenže byly a jsou výjimečné herečky s podobným humorem a pohledem na svět, ale kromě toho mají kulatiny ve stejném roce. Jirásková s Bohdalovou se narodily v roce 1931, Janžurová o deset let později. „Vážíme si jedna druhé. Uznáváme se, respektujeme navzájem, a hlavně jedna druhé nezávidí a přeje jenom to dobré,“ svěřila se během života Jiřina Jirásková, která ze slavné trojice jako jediná už bohužel nežije.

Režisér Podskalský nechal hercům totální volnost. Mohli si vymýšlet scénky, dialogy i vtipy. „Chtěl odlehčit atmosféru, která vzhledem k okolnostem byla zpočátku trochu pochmurná. První klapka padla krátce po srpnové okupaci sovětských vojsk v roce 1968. Obrátil se na nás a řekl. „Všechno, co vás holky napadne, tak ukažte. Když to bude jen trochu použitelné, bereme!“ A tak vznikl film Světáci,“ prozradila Jirásková.

Milostná scéna s Vladimírem Menšíkem. Bohdalka všechny odrovnala svými ňadry

Nespočet zážitků z natáčení má také Jiřina Bohdalová. Nejraději vzpomíná na milostnou scénu s Vladimírem Menšíkem. „Měla jsem ho svádět a přitom mu šlohnout šrajtofli. Točilo se to v noci. Cestou na plac jsme ještě nabírali kolegyni Jiřinu Šejbalovou, která měla pár záběrů po nás. Prosila nás, ať to neprotahujeme, neděláme u toho blbosti, že by se ráda trošku vyspala. Odpověděla jsem jí, že já to chci mít také rychle hotové, ať to řekne hlavně Menšíkovi,“ vybavila se herečka.

Jenže Menšík byl nezmar, který si nedal říct. Pokaždé přednesl takový monolog, který by cenzurou zaručeně neprošel. „Když už se kvůli němu záběr musel opakovat asi počtvrté, povídám mu: „Vláďo neblázni, už kvůli paní Šejbalové. Měj ohled prosím tě alespoň na ni.“ On slíbil, že jo a když se jelo po páté, tak už skutečně začal dodržovat to, co bylo ve scénáři. Od režisérského pultu se však najednou ozvalo: STOP. Byla jsem naštvaná a ptám se, proč to zastavili, když už to konečně říkal, tak jak má. Zdeněk se pousmál a odpověděl: „Když ti Jiřinko nevadí, že máš obě ňadra venku, tak to tedy necháme.“ Menšík ležel na zemi a jak jsem ho překračovala, udělala jsem trochu prudší pohyb a moje prsa se prodrala na svět, aniž bych o tom měla tušení. Legrace tam byla veliká,“ uvedla s úsměvem Jiřina Bohdalová.

Na nezapomenutelnou komedii se můžete podívat 12. 6. v 15:40 na TV Prima nebo o den později na Prima MAX od 10:55.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.