zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Josef Kemr se kvůli milence porval s Hrušínským. Před smrtí přespával v rakvi

David Laštovka , Vydáno: 15.01.2022
Legendární představitel Bohouše z Chalupářů, český herec Josef Kemr, by letos oslavil 100. narozeniny. Ke konci života bojoval s rakovinou a poslední měsíce doslova protrpěl. Umíral ale smířený a na svůj odchod z pozemského života se důkladně připravoval. Dokonce několik dní přespával v rakvi.

reklama

Během života Josef Kemr poznal dvě osudové ženy. Tou první byla o jedenáct let starší herečka a divadelní režisérka Eva Fousková, kterou si vzal za manželku a byl s ní až do její smrti v roce 1977. Jako vdovec se pak zamiloval do o dvacet let mladší herečky a asistentky Národního divadla Mariky Skopalové, sestry herce Svatopluka Skopala. Byla to velká láska. Snad všichni Kemrovi novou známost přáli, jen jeden muž jeho vztah vnímal s jistou rezervou – celoživotní přítel a kolega Rudolf Hrušínský. Během jedné divadelní zkoušky Mariku přímo před jeho zraky poplácal po zadku – a strhla se mela. Kemr mu za to vlepil facku. Do konce života Hrušínskému neodpustil, dokonce s ním už nikdy nepromluvil. Ačkoliv se Rudolf Hrušínský snažil o usmíření, Josef se zatvrdil a nabízenou ruku nepřijal.

Lékař mu splnil poslední přání 

V roce 1994 Josef Kemr onemocněl rakovinou žaludku. Choroba postupovala velmi rychle a herec od lékařů žádal naprostou upřímnost. „Prosil mě, abych mu dal rukoudáním slovo, že mu zaprvé řeknu, jakmile bude jasná histologie, o jakou chorobu se jedná. Zadruhé že mu řeknu po operaci, v jakém rozsahu ta choroba je a jestli jsou nějaké šance na další přežití. A hlavně zatřetí, nebudou-li tyto šance, řeknu mu v momentě, kdy se bude blížit konec života, kdy bude jasné, že už je blízko smrti,“ prozradil v dokumentu Příběhy slavných jeho lékař docent František Chaloupka. Přání mu skutečně splnil. Když se Kemrův čas naplnil, přišel za ním do pokoje a sdělil mu smutnou zprávu. Herec ji přijal s ledovým klidem a doktorovi poděkoval.

Jedna z nejslavnějších filmových hlášek zazněla z úst Josefa Kemra v nesmrtelném filmu Na samotě u lesa:

Jan Tříska a Zdeněk Svěrák Na samotě u lesa.

Na samotě u lesa: Josef Kemr a Jan Tříska byli nežádoucí. Proč?

Na svou smrt se připravoval

Charismatický herec byl v soukromí tak trochu svéráz a podivín. Na smrt se připravoval tak důkladně, že nějakou dobu dokonce přespával v rakvi. Byl hluboce věřící, zajímala ho magie, duchovno a nevysvětlitelné zázraky přírody. K jeho image neodmyslitelně patřil ošuntělý plášť a klobouk. Cestoval zásadně ve svém trabantu, který měl pouze sedadlo pro řidiče. Razil teorii, že bez alkoholu dovede jezdit každý, s několika skleničkami vína jen opravdoví šoféři. Nečinilo mu problém vjet do protisměru nebo zákazu vjezdu. Zastával názor, že jezdí-li člověk obezřetně, nemusí dodržovat žádná pravidla silničního provozu, jen nesmí nikoho zranit.

Na jízdu s alkoholem za volantem doplatil jiný slavný herec:

Herec Jiří Schmitzer a tanečník a herec Jan Révai.

České celebrity, které skončily ve vězení. Kdo zabil člověka, kdo přepadl benzinku?

Jak to bylo s nemanželským synem?

Po jeho smrti se objevily informace o tom, že nezemřel bezdětný, jak se původně domnívalo. Z jeho mladického románku se měl údajně narodit syn Vladimír, který jako by mu z oka vypadl. „Moje maminka hrála na Kladně ochotnické divadlo, pan Kemr tam jezdil. Nevím, jestli spolu hráli, neznám ani další podrobnosti. Ona mi pak řekla, že on je můj otec. Nechtěla, abych se v tom dál šťoural. Dřív jsme o tom spolu nikdy nemluvili. Měl jsem ale určité podezření, které přišlo s věkem a podobou. Ta nešla přehlédnout,“ svěřil se údajný hercův jediný potomek v rozhovoru pro Blesk. Prozradil, že se s Kemrem i osobně setkal. „Když jsem vařil v Praze v Mánesu, byl tam na několika rautech. Řekl mi jen – já vím, já vím,“ prozradil Vladimír. 

Tomu, že by měl herec nemanželského syna, však jeho poslední životní láska Marika Skopalová příliš nevěří. Nikdy se jí o něm ani slůvkem nezmínil, navíc to prý nesedí k přístupu k životu, jaký Kemr preferoval. „Byl to silně věřící člověk, zakládal si na tom, že se i dílem náhody jmenuje Josef, jenž byl podle Bible pěstounem Ježíše. Marie počala neposkvrněná a Josef přijal roli pečovatele a vychovatele. Takový přístup během života ani náznakem nezměnil. Navíc by to znamenalo, že by svého syna počal teprve po dvou letech trvajícím manželství se svou první ženou,“ vyslovila svůj názor Skopalová.

Podezření o existenci nemanželského potomka čelil i nejlepší přítel Josefa Kemra Rudolf Hrušínský:

Rudolf Hrušínský

Rudolf Hrušínský si největší tajemství vzal do hrobu. Měl nemanželského syna?

ZDROJ: Příběhy slavných, deník Blesk a archiv autora 

reklama

Související témata: Josef Kemr , Rudolf Hrušínský , čeští herci

reklama

Přečtěte si také

reklama