Celebrity

11. listopadu 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Rudolf Hrušínský si největší tajemství vzal do hrobu. Měl nemanželského syna?

Pro legendárního herce byla rodina vším. Skvělé zázemí pro něj vytvářela jeho obětavá žena Eva, kterou si bral v roce 1945 a byl s ní až do své smrti. Dva roky po svatbě během jednoho natáčení měl však prožít milostný románek s venkovskou dívkou, která měla údajně porodit jeho syna, jenž dostal jméno Pavel.

Je všeobecně známo, že Rudolf Hrušínský se svou manželkou zplodil dva syny: Jana a Rudolfa. Oba se vydali v jeho šlépějích a stali s z nich znamenití herci. O údajném třetím, nemanželském synovi Pavlovi se toho příliš neví. Narodit se měl v roce 1947 ve Vamberku, kde Hrušínský rok předtím natáčel film Předtucha. Seznámil se tam s krásnou dívkou z venkova, které leželi u nohou snad všichni místní mládenci. Zatímco ostatním chlapcům odolala, charismatickému herci nikoliv. Údajný levoboček Rudolfa Hrušínského o tom, jak to tenkrát bylo, nikdy nepátral. To, že jeho otcem má být slavný herec, ho nechává chladným. „Možná ano, možná ne. Celý život si na mě nevzpomněl, i když mu to maminka řekla. Když jsem vyrostl, pokřikovali to na mě kluci a potvrdili mi to i místní lidé. Maminka o tom se mnou mluvit nechtěla. Mně je už jedno, jak to doopravdy je,“ svěřil se před časem deníku Blesk.

Ani s rodinou slavného herce v kontaktu nikdy nebyl. Rod Hrušínských znal pouze z televize. Nejsympatičtěji na něj vždycky působil Rudolf, nejstarší z žijících synů. „Nosí bradku jako já a rybaří. S ním bych si určitě rozuměl, alespoň podle toho, co předvádí v televizi a ve filmech,“ uvedl Pavel, který si u místních lidí vysloužil přezdívku Hrůša. Umělecké vlohy ovšem nepodědil. Celý život pracoval v zemědělství jako traktorista a kombajnér.

Nezapomenutelného herce Rudolfa Hrušínského si můžeme připomenout v roli majora Kalaše ve slavné české detektivce Po stopách krve, kterou ve čtvrtek 11. 11. od 20:00 vysílá Prima MAX a o dva dny později ve 14:40 TV Prima. Příběh byl inspirován skutečným případem, který v minulosti otřásl celým národem. Čtyřiadvacetiletý promítač se v kině, kde pracoval, seznámil s jedenáctiletým chlapcem. Pod záminkou zhlédnutí nepřístupného filmu Komisař Maigret zuří ho vylákal do promítací kabiny, kde ho zneužil a pak do něj začal surově bodat. Ve stejný moment sledovali promítaný film i diváci v sále. Bestiální vrah, který byl dopaden pět dní po otřesném činu, mrtvé tělo dítěte schoval v šachtě pod promítací kabinou. Odsouzen byl k trestu smrti.