Celebrity

26. srpna 2021 18:00

David Laštovka

Karel Heřmánek: První manželství skončilo fiaskem. Rozvod byl bouřlivý

Charismatický herec Karel Heřmánek byl dvakrát ženatý, na první svazek ale nevzpomíná zrovna v nejlepším. Rozchod probíhal za velmi dramatických okolností. S bývalou manželkou si údajně dodnes nemohou přijít na jméno.

První manželkou herce Karla Heřmánka byla zubní lékařka Stanislava, s kterou má dvě dcery: Karolínu a Kristýnu. Obě se věnují výtvarné umělecké činnosti a zároveň zpívají. Rodinná idylka ovšem netrvalo dlouho, v polovině osmdesátých let po vleklých sporech přišel rozvod. Herec byl z rozpadu manželství tak zničený, že dokonce přestával věřit na lásku. S exmanželkou si údajně dodnes neodpustili. O co šlo, zůstane zřejmě navždy tajemstvím.

Světlo do jeho života přinesla o patnáct let mladší televizní hlasatelka Hana, tehdy ještě Vávrová, s kterou se krátce po rozvodu potkal v dabingovém studiu. „Připadal mi takový smutný,“ zavzpomínala na první setkání Hana. Přestože byl herec v té chvíli zádumčivý a uzavřený do sebe, dojem na ni udělal. Jeho oči na ni působily upřímně a sympaticky. Když se Heřmánek osmělil a pozval ji na rande, nezaváhala ani minutu. „Od té doby jsme už pořád spolu,“ uvedl s úsměvem herec.

Karel Heřmánek a jeho žena Hana: nejpevnější pár českého showbyznysu

Jejich láska nabrala rychlý spád. V roce 1989 se jim narodil syn Karel, o rok později syn Josef a v roce 1992 svůj krásný vztah stvrdili svatbou. „Karel mě požádal o ruku a mým rodičům tehdy řekl, že by měli být rádi, že si mě vzal, protože mám dvě nemanželské děti,“ rozesmála se Hana. V roce 2001 přišel na svět jejich třetí syn, kterému dali jméno František. Tedy další typicky české jméno. „K příjmení Heřmánek se ani jiné nehodí. Všechny naše děti byly plánované, ale František z obou stran. Kluky jsem chtěla já, Karel se bál. Františka jsme už chtěli oba, a navíc i kluci. Později jsme si říkali, že jsme měli i Františkovi pořídit sourozence, aby si měl s kým hrát. Vyrůstal totiž jako jedináček, a to není dobře,“ prozradila bývalá televizní hlasatelka.

Heřmánkovi se zařadili mezi nejpevnější manželství v českém showbyznysu. Věkový rozdíl, který mezi nimi je, nikdy nevnímali jako problém. I když spolu založili divadlo a tráví čas prakticky čtyřiadvacet hodin denně, nikdy si nezevšednili. „Musíte se oba respektovat, neusnout na vavřínech a o vztah pečovat, jako by byl stále na začátku. Prostě tomu druhému dokazovat lásku co nejvíce a ukazovat, že si ho stále vážíte,“ popsali svůj recept na šťastné soužití.

Noční mejdan málem skončil tragicky. Zbili ho pendrekem

Karel Heřmánek během kariéry natočil řadu filmů, které se zařadily mezi klenoty české kinematografie. Jedním z nich je i komedie Fešák Hubert, kterou můžete vidět ve čtvrtek 26. 8. ve 20:00 na Prima MAX, případně o den později ve 22:10 na TV Prima. Velmi pikantní historku na natáčení prozradil herec Pavel Zedníček, který v ní ztvárnil funebráka Emana. „S Heřmánkem jsme v té době hráli ve stejném divadle a jeden týden jsme byli na zájezdovém představení v Prostějově. Večer jsme dohráli, sedli do taxi, které nás pak odvezlo na ranní natáčení do Prahy. Tak to šlo každý den. Začínal to být už trochu stereotyp, tak když jsme si po třech dnech znovu nasedli do auta, Karel prohlásil, že by to chtělo zažít nějaké dobrodružství. Navrhl jsem, že můžeme navštívit mého strýce z Moravy. Byla to veselá návštěva, on nás velmi štědře hostil slivovicí a všemožným jídlem. Odjížděli jsme asi ve tři ráno,“ začal své vyprávění Zedníček.

Karel Heřmánek v komedii Fešák Hubert:

Po cestě zpátky u Devíti křížů Heřmánek požádal řidiče, aby mu zastavil, protože si musí odskočit na záchod. „V té době bylo ale v noci všude zavřeno, tak tam někde začal vykonávat potřebu. Najednou kolem projela šestsettrojka, z ní vystoupil chlápek a začal čůrajícího Karla mlátit pendrekem do hlavy. Naštěstí stačil utéct do auta a odjeli jsme rychle pryč,“ popsal herec. Do Prahy na natáčení přímo z tahu dorazili kolem sedmé ráno. „Když jsme vystoupili z vozu, všichni se Karla lekli, jak vypadal. Byl celý od krve. Okamžitě ho odvezli do nemocnice. Ještě štěstí, že to nebylo nic vážného. Během dopoledne ho přivezli zpátky a mohlo se začít točit. A jako by mu to nestačilo, další den chtěl dobrodružství prožít znovu,“ uzavřel s úsměvem Pavel Zedníček.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.