Celebrity

30. května 2021 04:05

David Laštovka

Pavel Zedníček: Ze smrti synovce se dodnes nevzpamatoval. S dcerou Lucií se nebaví

Herec Pavel Zedníček, představitel šéfa kriminálky v seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia, si v životě prožil řadu trápení. Přestože neměl vlastní potomky, upnul se na jiné. Na synovce Jakuba a vyženěnou dceru Lucii, která přijala i jeho příjmení. Zatímco Jakub tragicky přišel o život v pouhých sedmadvaceti letech, Lucie se s ním rozkmotřila poté, co se rozešel s její matkou. Dodnes jsou mezi nimi vztahy napjaté. Pojďme se podívat na zásadní momenty a

V srdci bolest, která jen tak neodezní

To, co prožíval na začátku roku 2018, si asi jen těžko dokážeme představit. Během silvestrovské noci jeho milovaný synovec Jakub, se kterým moderoval zábavný televizní pořad, v pouhých sedmadvaceti letech tragicky přišel o život. Jeho smrt byla přitom zbytečná. Na dálničním průtahu Brnem ve směru na Vyškov dostal smyk a zapasoval svůj vůz do svodidel. Když přebíhal na druhou stranu vozovky, srazila ho projíždějící dodávka a na místě byl mrtvý. Jakub, který pokračoval ve strýcových šlépějích a byl nadějným hercem, po sobě zanechal v té době devítiměsíční dceru Mayu.

Zedníčka oddával Waldemar Matuška

Díky prvnímu manželství s Taťanou Staudacherovou vyženil tehdy osmiletou dceru Lucii, kterou měl jako vlastní. Adoptoval ji a ona začala používat jeho příjmení. Lucii protáhl do světa showbyznysu a moderoval s ní několik televizních zábavných pořadů. Jejich vztah ochladl v roce 2001 poté, kdy se Zedníček s její matkou rozvedl. Přestali se vídat a dodnes jsou jejich vztahy na bodu mrazu. Podruhé se oženil ve svých sedmašedesáti letech, když si po třinácti letech známosti vzal za ženu moderátorku, dramaturgyni a scenáristku Hanu Kousalovou.

O ruku ji požádal v září 2016 v letadle cestou do New Yorku. Svatba se uskutečnila za čtyři měsíce na floridské pláži za přítomnosti nejlepších přátel. Oddávajícím se stal syn jejich společné kamarádky Olgy Matuškové, Waldemar Matuška mladší. O své současné manželce Zedníček tvrdí, že je paradoxně spojují odlišnosti. „Jsme každý jiný. Ona je šíleně pracovitá, někdy vstává i v šest a hned pracuje, což já ne. Hezky se takhle doplňujeme. Jsme spolu rádi a baví nás cestovat,“ svěřil se herec.

Proč se mu říká Čmaňa?

Přezdívku, na kterou slyší už téměř padesát let, má na svědomí jeho spolužák, herec Bolek Polívka. „Vzniklo to tak, že jsme ještě na škole něco zkoušeli a on mě najednou oslovil jako Čmaňu. Míra Donutil se ho ptal, proč mi tak říká a on mu na to odpověděl, ať se na mě podívá, že jsem celá Janžurová. Prostě to nemá žádnou logiku, ale od té chvíle už mi to zůstalo,“ prozradil s úsměvem.

Největší trapas na jevišti

Během kariéry už jich prý zažil požehnaně. A někdy opravdu velmi neobvyklé. „Při představení mi jednou vypadl zub. Přední jsem měl nandavací a než mi dali ten nastálo, tak jsem řekl něco, co končilo na písmeno T, a zub vylítl do první řady. Ještě štěstí, že jeviště nebylo vysoké, takže když jsem nemluvil, mohl jsem ho jít hledat. Našel jsem ho a pak už to v klidu dohrál,“ zavzpomínal na svoje faux pax.

Akční tatínek

Pokud zdědí geny po svém otci Bedřichovi, stáří bude mít bezproblémové. Ještě v sedmadevadesáti letech luštil křížovky a bravurně to uměl s počítačem, který se naučil ovládat ještě dříve než on. Jednou z jeho nejoblíbenější činností bylo surfování po internetu. Jeho vitalita a akčnost zkrátka a dobře obdivuhodná.

Zedníček? Jeho děda byl zedník!

Příjmení Zedníček má něco do sebe. Jeho dědeček byl skutečně zedník. „Jestli to skutečně souvisí s naším jménem, by nám nejspíše ukázal až pohled do delší historie. Ale i já jsem celkem šikovný,“ pochlubil se Pavel.

Tajemství jeho kníru

Bez něj si ho už ani nedokážeme představit. Nosí ho od té doby, co mu narostl. „Sundal jsem ho pouze asi čtyřikrát v životě a vždycky jen kvůli natáčení. Když jsem hrál v divadle Dona Juana, tak jsem si ho nechal nalepit. V jedné scéně mi Ondra Pavelka s Jiřím Bartoškou dávali facky, já si ho z legrace strhnul a ukázal jim ho. Bartoška se lekl, pak se začal smát a říkal mi, abych si ho už nikdy raději neholil. Že vypadám strašně,“ poznamenal s úsměvem.

O vztahu k Janě Paulové

Poprvé se spolu sešli na natáčení seriálu Muž, který musí zemřít v roce 1977 a hned si padli do oka. V divadle spolu pravidelně hrají od roku 1994. Nejčastěji partnery nebo rovnou manžele. Není divu, že si o této nerozlučné dvojici řada diváků domnívá, že jsou víc než jen kolegové. „Je nám spolu opravdu dobře, velmi si rozumíme. Že to trvá tak dlouhou dobu, je pomalu zázrak. Déle než my působí ve dvojici snad už jenom Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou. Když jsme odehráli tisící představení, tak Jana k tomu poznamenala, že jsme spolu více než s našimi polovičkami doma. Naši partneři se dobře znají, je to naprosto bez problémů,“ uvedl herec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.