Lenka Kořínková v Prostřeno: Děsí mě, jak jsme jako lidstvo dopadli! Hosté: Není normální

Prostřeno! XXIII (66): Dělená strava

Herečka Lenka Kořínková se proslavila svou dietou na bázi dělené stravy. Sama nejí maso, laktózu ani lepek. V pořadu Prostřeno! všem ukázala, jaká vaří jídla a jak je netradičně servíruje. Taky potvrdí, že je hodně svá a ničeho se nebojí. Někteří hosté si ale myslí, že není psychicky v pořádku.

Lenku Kořínkovou není třeba dlouze představovat. Kromě její herecké kariéry, která odstartovala už na počátku 70. let, ji proslavilo také propagování alternativního způsobu stravování. Lenka je autorkou patnácti knih, jejichž ústředním tématem jsou z drtivé většiny diety, zdravé recepty a hubnutí.

Propagátorka dělené stravy předvede své kuchařské umění v pořadu Prostřeno! A uvařila hned v pondělí. Nebyla to ovšem její premiéra, známého pořadu se zúčastnila už v roce 2013.

Lidstvo ztrácí kontakt, varuje Kořínková

Kromě Kořínkové se ve speciálním díle Prostřeno! představí i Linda Štěpničková alias DJ Ladida, která se za plotnu postaví v úterý. Z účasti osobité herečky má trochu obavy: „Lenku jsem poznala. Jeden ze tří dílů Prostřeno!, které jsem viděla, byl zrovna ten díl s ní. Takže jsem se lekla (smích) protože jsem ten díl viděla a bylo to náročné,“ svěřila se Linda, která je maminka dvou dětí a v pořadu se pochlubí, že aktuálně žije s přítelkyní, kterou našla na seznamce.

To nezůstalo bez komentáře Kořínkové: „Mě děsí, že jsme jako lidstvo dopadli tak, že se musíme seznamovat přes nějakou seznamku, že nejsme schopni se nějak nalézt, protože lidstvo ztrácí kontakt,“ říká Kořínková.

Lenka není psychicky v pořádku, myslí si účastníci

Lenka je velmi svérázná postava, což je vidět i na jejím způsobu oblékání. „Je zajímavá v tom, co dělá, jak se oblíká, nebojí se toho. Ale nemyslím si, že bude úplně psychicky v pořádku,“ říká jedna z účasnic kuchařského pořadu.

Jak se ukázalo, hostitelka Lenka si nedělala starost ani se stolováním. Jídlo prostě rozmístila na stůl, ať si každý vybere: „Když jsem byla v Austrálii, tak mě naučili, že oni neservírujou. Oni to nechaj takhle, aby vy jste si mohli svobodně nabrat,“ vysvětlila Kořínková.

Hosty nejvíc zarazí, že je Lenka nepozvala k sobě domů. Jak jim to zdůvodnila? „Já mám takový jako studio, kde nic nemám, jenom kufry. Já se hrozně ráda stěhuju, ale tady to místo, kde bydlim, tak tam jsem asi 8 let a to vůbec nechápu,“ svěřila se herečka.

Dívejte se na pořad Prostřeno! každý všední den v 17:50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.