Celebrity

22. ledna 2022 00:05

Petra Kloidová

Malátný z Chinaski pomýšlel na sebevraždu: Zachránily mě až moje děti

POVÍDEJ (3)

Michal Malátný žije víc než dvacet let ve šťastném manželství s Petrou Novotnou Stránskou, s níž vychovává dvě dcery. Jeho skupina je stálicí české hudební scény, a tak by se mohlo zdát, že je vše ideální. Přesto se zpěvák dlouhé roky potýkal s depresemi. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS přiznal, že v jednu chvíli pomýšlel na sebevraždu. Co ho tehdy odradilo?

S Petrou tvoří Malátný pár dlouhých 25 let. Začínali spolu ještě v době, kdy se o slávě Chinaski nedalo ani hovořit. „Vším jsme si prošli od samého začátku. Jsem šťastný a doufám, že ona se mnou také,“ přiznal hudebník.

V rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou se pak rozpovídal o depresích, kterými trpěl před více než deseti lety. „Nechtělo se mi žít a vážně jsem přemýšlel o tom, jak se z tohoto světa sprovodit,“ svěřil se Malátný. „Neustále jsem hledal způsob, jak beze stopy zmizet, aby nikdo nemusel ohledávat moje ostatky. Ten způsob jsem naštěstí nenašel,“ doplnil frontman kapely Chinaski.

Těžké deprese trvaly tři roky

V těžkých depresích se Malátný nacházel dlouhé tři roky. „Nenapsal jsem jediný text, jedinou písničku. Měl jsem pocit, že jsem úplně marný,“ popsal zpěvák. Paradoxem bylo, že samotné kapele se v té době velmi dařilo. „Vyhráli jsme tehdy Slavíka. Navenek se kapele dařilo, ale já jsem byl na dně,“ vzpomínal hudebník.

Z krize mu nejprve pomohl jeho kamarád, který byl také lékař. „Všiml si, že jsem na tom špatně, a chtěl mi pomoci. Povídali jsme si, řekl mi, co všechno se ve mně pere, předepsal mi antidepresiva a řekl, ať nepiju alkohol. Že je to cesta do pekel. Zařídil jsem se podle jeho rady a myslím si, že mi to v jednu chvíli zachránilo život,“ doplnil Malátný.

Svatba a děti Malátnému pomohly přežít to nejhorší

Definitivně ho pak z deprese dostala právě jeho manželka Petra i dcery Kateřina a Frída. „Dva roky nato jsem se oženil a za další tři roky se nám narodila dcera. A od té doby jsem měl pro co žít. Jako kdyby všechna moje trápení a chandry šly stranou, už nebyly důležité. Můj život tehdy skončil. Od té chvíle byly pro mě na prvním místě moje děti,“ svěřil se zpěvák.

Co přivedlo Malátného k depresím, dodnes přesně neví. Smutek a melancholie ho prý ale doprovázely už od dětství. „Několikrát jsem o tom hovořil s psychologem a dobrali jsme se k tomu, že prvotní moment přišel, když mi byl jeden rok a šel jsem na operaci s nohou,“ přiznal hudebník. Jako roční miminko podstoupil Malátný chirurgický zákrok, během kterého mu amputovali jeden prst na noze. „Rodiče mi pak říkali, že poté, co jsem se vrátil ze špitálu, jsem týden nekomunikoval. Asi tam někde byl ten první moment, kdy se ve mně objevil smutek a nedůvěra ve svět,“ dodal.

Dnes už má naštěstí hudebník nejhorší za sebou a s rodinou i kapelou v nové sestavě je šťastný. „Teď mám konečně pocit, že hraju v takové kapele, o jaké jsem vždycky snil. Trvalo mi to strašně dlouho, ale povedlo se,“ uvedl Malátný.

Schází mu tuláctví

Jediné, co mu teď v životě shází, je prý tuláctví. Do svých třiceti let totiž žil takříkajíc s batohem na zádech. „Moji spolužáci už měli rodiny, někteří už dokonce zakládali druhou a já měl neustále batoh na zádech a nevěděl, kde budu večer spát. Bídnický a potulný život jsem měl strašně rád. Neustále jsem pendloval mezi Libercem, Pardubicemi a Prahou mezi divadly a kapelou. A když jsem jel ve vlaku, tak jsem byl nejšťastnější. Asi jsem měl v sobě nějakého poutníka cestovatele,” svěřil se Malátný.

A i když už se nemůže jen tak sbalit a odejít neznámo kam, užívá si cestování v rámci turné s kapelou. „Zároveň vždycky ale vím, že se mám kam vrátit. Čekají na mě lidi, které nejvíc miluji. Je to pro mě takové vyvážení. Vždy když odjedeme někam s kapelou, tak se utrhneme ze řetězu. Pak se ale vrátím domů a jsem šťastný. Dělám domácí práce a hraju si s dětmi,“ přiznal Malátný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.