Celebrity

16. září 2021 05:35

Marek Lambora v ohrožení života! Sledujte, jak se ve Slunečné střílelo

Slunečná (124): Střelba na Slunečné

Predrag přislíbil rodině Linhartů krevní mstu, a tak se ji chystá vykonat. Na mušku mu přijde Janek, Týna i Eva, Janův bodyguard a falešná manželka v jedné osobě. I když se záběry jako z mafiánského filmu zdají být děsivé, herci na place takové natáčení milují a dost si při něm libovali.

Predrag (Predrag Bjelac) zamíří na Janka pistolí a chystá se ho zastřelit. V tom okamžiku se ale před ním objeví Eva – najatý bodyguard a fiktivní manželka. Jenže než stačí cokoliv udělat, padne výstřel a Eva v podání Vandy Pilař Chaloupkové se skácí k zemi.

„Eva ani těmi slepými náboji nevystřelila, to jen Predrag. Byla jsem trochu ochuzena. Vyřešil to za mne střih,“ usmívá se herečka, která po střele, kterou Predrag vypálí, padne k zemi. „Trochu jsem si poležela. Mezi záběry, než se vše připravilo, jsem byla na dece a čekala, až se vše odtočí. Nakonec jsem pak přiběhla k Predragovi, poskytla mu první pomoc a zastavovala krvácení,“ prozrazuje jeden ze svých posledních záběrů herečka.

Jak natáčel Marek Lambora akční scénu?

Hlavní aktér Marek Lambora, a nejen on, byl při natáčení dramatické scény v dobrých rukou kaskadéra Petra Drozdy, který celou přestřelku koordinoval. „Vzal jsem si Marka stranou a ukázal mu na žíněnce, jak padat, když ho zasáhne výstřel. Herci následně dostali neprůstřelné vesty, na ně kostým a pod něj ještě pyrotechnici připravili malé rozbušky s krví,“ poodhaluje filmová kouzla hlavní kaskadér seriálu.

„Predrag vystřelil, pyrotechnik Marka odpálil a herec padl. Bylo to perfektní, Marka jsem pochválil, že to udělal dobře, a on mi zase děkoval za rady, protože by to prý jinak tak hezky nezvládl,“ prozrazuje Petr Drozda, který se se seriálovým mafiánem Predragem zná mnoho let. „Spolupracovali jsme spolu na několika filmech a seriálech, známe se dobře. A i když ten postřel u něj nebyl vidět, tak to taky zahrál dobře. Padal na výstřel pistole, vím, co umí, a je to skvělá práce.“

Slunečná se rozezní výstřely

Svoji chvilku slávy si užila i Eva Burešová, která jako Týna chtěla Janka v ohrožení života chránit i vlastním tělem. S nefunkční puškou přispěchala na pomoc, a nakonec skončila se zakrvácenou tváří. „Mně se to moc líbilo, užila jsem si to a uvědomila si, že bych si chtěla zahrát v nějaké kriminálce,“ přiznala Burešová, kterou v poslední okamžik zasáhnou stříkance krve přímo do obličeje. „Maskérky to udělaly moc hezky. Rozstříkly jí na tvář umělou krev, vše bylo ale decentní. Vždy, když se tu dělají takové filmové střílečky, tak se krví šetří. Není to jako v zahraničí, kde herce zasáhne kulka a vystříknou litry krve, to je nesmyl. Vždy se to dělá tak, že když kulka projde tělem, tak se hodně krve objeví v místě výstupu kulky. Tam, kudy kulka prošla, je vždy jen malá červená tečka,“ vysvětluje filmová kouzla Petr Drozda a dodává, že byl s akcí, která se v Zápech natočila, moc spokojený.

Další den se pak natáčelo už v ateliérech a na divokou přestřelku se navazovalo. Hlavu z toho nejvíc měly kostymérky a maskérky, které opět musely Evě Burešové namalovat krvavé líčení. „Bylo to těžké, protože jsme příští den navazovali dalšími obrazy, které už se točily v Praze v ateliéru, takže když Týna sedí v kuchyni, tak ten zakrvácený obličej mi maskérky líčily podle fotky z předešlých dnů,“ prozrazuje zákulisní tajemství Burešová.

Seriál Slunečná sledujte ve čtvrtek ve 20:15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.