Celebrity

22. listopadu 2021 11:50

Milan Rozšafný

Slavík Marek Ztracený stáhl píseň o znásilnění: Zaráží mě, že někomu leží v žaludku den po výhře

Marek Ztracený čelí kritice na sociálních sítích

Marek Ztracený nejspíš doufal, že si bude o víkendu užívat velké oslavy po výhře v Českém slavíkovi. Místo toho čelí kritice kvůli jeho starší písni s názvem Stává se to i v lepších rodinách.

Vítěz letošního Českého slavíka v kategoriích Zpěvák roku, Nejoblíbenější píseň a také Absolutní slavík Marek Ztracený v posledních dnech čelí na sociálních sítích pořádné kontroverzi. Ostré poznámky se na jeho adresu vyrojily kvůli jeho pět let staré písni Stává se to i v lepších rodinách, která podle jeho slov s nadsázkou pojednává o sexu bez souhlasu. Na problematiku písně upozornila na Twitteru výkonná ředitelka organizace Konsent Johanna Nejedlová, která ji označila za rape culture. Podle tohoto termínu jsou sexuální útoky v čele se znásilněním omlouvány a zlehčovány.

„To takhle Marek Ztracený chtěl složit vtipnou písničku o tom, jak jde chlap na deset piv, ale nějak si jich asi sám Marek dal deset a složil omylem písničku o rape culture. Gratuluji ke slavíku, ale není to moc funny, s Konsent rádi vysvětlíme proč,“ napsala Nejedlová. Na sociálních sítích se poté strhla bouře, na niž musel samozřejmě čerstvě oceněný zpěvák reagovat a z hudebních platforem v čele se Spotify ihned píseň stáhl. Uznal, že píseň i přes svou nadsázku se může mnoha lidí dotknout a je velmi na hraně.

„Jsem trochu překvapen, že tak stará písnička někomu leží v žaludku den poté, co vyhraji Českého slavíka. To mě zaráží. Na druhou stranu jsem si s odstupem času písničku poslechl a musím uznat, že text je na hraně. Dnes už bych ho nesložil,“ řekl Marek Ztracený pro CNN Prima News. „Písničku jsem se stejně rozhodl stáhnout, protože jsem empatický a rozumím tomu, že někoho, kdo mohl zažít nějaký traumatizující zážitek, se to mohlo vážně dotknout. Píseň proto stahujeme ze všech streamovacích služeb, v tuto chvíli mi přijde nevhodná,“ dodal čerstvý Český slavík.

Doplnil navíc, že Johannu Nejedlovou z organizace Konsent už kontaktoval. Chce si s ní promluvit o tématu sexuálního násilí a pobavit se o způsobech, po nichž by podobných případů ve společnosti ubylo. Jejich plánovanou schůzku již potvrdila i Nejedlová.

Marek Ztracený bude v úterý 23. 11. hostem pořadu Nový den na CNN Prima News.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.