Celebrity

6. srpna 2021 06:10

Petra Kloidová

Mariana Prachařová trpí poruchou příjmu potravy. Batulková: Nepřeji to žádným rodičům

Zpěvačka, herečka a dcera slavných rodičů i bratra. Mariana Prachařová má od dětství nastavenou laťku hodně vysoko. Před rokem oznámila světu, že trpí poruchou příjmu potravy a statečně s ní bojuje.

Mariana Prachařová je úspěšná influencerka na sociálních sítích. Jako část dívek, které sociální sítě živí, i ona propadla dokonalému světu Instagramu. Snaha vypadat štíhleji ji dovedla až k poruše příjmu potravy. Mariana s ní bojuje více jak rok, dochází na terapie a veřejně o svém boji mluví. Hlavně proto, aby podpořila mladé lidi, kteří by se mohli dostat do stejných problémů. I když už má nejhorší za sebou, přiznává, že vyhráno nemá.

Problémy s příjmem potravy odstartovala u Mariany Prachařové první karanténa

Mariana Prachařová vzpomíná, že všechno začalo během karantény minulý rok. Najednou měla čas zabývat se sama sebou a svým vzhledem. „Člověk měl čas a začal řešit, co jí. Před tím jsem měla hodně divoké období, jako alkohol a takové věci, takže jsem nebyla se sebou spokojená. Řekla jsem si, že teď je ten čas začít se sebou něco dělat. Bohužel jsem hrozný extrémista, jdu z extrému do extrému, a přehnala jsem to. Může za to karanténa, kdyby ten život tak plynul, tak bych na takové blbosti neměla čas,“ vypráví Mariana Prachařová.

Na problém upozornila maminka Dana Batulková

Naštěstí má známá influencerka kolem sebe spoustu všímavých lidí, rodinu a přátele, kteří včas zasáhli. Mariana řešila problém hlavně s maminkou, herečkou Danou Batulkovou. „Řešili jsem to doma hromadně. Nebylo to úplně příjemné, ale Marianna byla schopná naslouchat, že je to problém... začala s tím pracovat, začala s tím něco dělat,“ vysvětluje Batulková.

„U mě nebyl problém, že bych nejedla nebo zvracela,“ dodává Mariana Prachařová s tím, že si výrazně hlídala svůj kalorický příjem podle kalorických tabulek. „Všechno jsem si vážila a hlídla jsem si kalorie. Váha šla dolů a dolů, kromě toho jsem hodně cvičila. Bylo to všechno špatně, mě si neberte za příklad,“ upozorňuje influencerka. „Je to prostě věc, kterou nepřeji žádným rodičům, ani dětem, zkrátka nikomu. Ale stalo se to a vlastně, dá-li bůh, se to podstatně lepší. Už teď víme, že je to běh na dlouho trať,“ vysvětluje Jana Batulková.

Marianna Prachařová už v létě začala pracovat na on-line projektu pro Česko Slovensko má talent, kde natáčela vlogy přímo ze zákulisí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.